Як залучити клієнтів в кафе чи ресторан?

Як залучити клієнтів в кафе чи ресторан

Щоб в кафе або ресторані не було відбою від відвідувачів, необхідно створити особливу приємну атмосферу, запропонувати гарне меню, зробити це місце унікальним, запропонувавши те, чого немає у конкурентів. При відкритті кафе потрібно відразу визначитися з його призначенням. Наприклад, кафе, яке будуть відвідувати сімейні пари з дітьми або компанії, які бажають випити і відпочити в молодіжній компанії, кафе чи ресторан з національною кухнею. Аудиторія повинна бути чітко визначена, підібрана по схожості інтересів і бажань. Якщо ж ви хочете поєднати призначення кафе, необхідно зробити так, щоб відвідувачі різних категорій не перетиналися.


Зовнішня реклама кафе

Вибираючи об’єкти зовнішньої реклами для кафе, потрібно звертати увагу на схильність закладу. Якщо кафе знаходиться в багатолюдному районі міста, на одній з центральних вулиць або поблизу у визначних місць, то зовнішня реклама може складатися тільки з вивіски, наклейок на склі вітрин, яскравих навісів над вікнами. У разі якщо кафе знаходиться у віддаленні, то доведеться встановлювати рекламні щити, покажчики, світлові короби, білборди, пілони, які будуть служити своєрідними напрямними. Їх потрібно розташовувати таким чином, щоб вони стояли по шляху проходження, уздовж трас, тротуарів, провідних до вашого закладу. Крім того, можна помістити рекламу на міському транспорті, як зовні, так і всередині автобусів, тролейбусів, маршрутних таксі. Можна робити привабливі наклейки на тротуарах зі стрілками-покажчиками шляху.

Біля входу в кафе обов’язково виставляйте штендери, вішайте прапори, розтяжки, які будуть запрошувати перехожих. На штендери намагайтеся вказувати ціни на найбільш популярні страви, щоб потенційні клієнти могли зорієнтуватися, співвіднести вартість відвідування кафе зі своїм бюджетом. На таких виносних щитах можна оголошувати про знижки, демонструвати фото нових страв.

Дуже цікаво виглядає реклама з гумором. Наприклад, у одного з кафе було встановлено щит, на якому було написано: “Пиво безкоштовно, офіціантки без одягу” Зрозуміло, що це жарт, проте на такі пропозиції приходили відвідувачі, оцінюючи почуття гумору керівництва закладу.

Способи поділу різних груп відвідувачів

Такий поділ дуже важливий, тому що якщо в кафе прийде галаслива компанія, яка п’є пиво і поводиться не дуже пристойно, то, швидше за все, ви втратите клієнтів, які прийшли для спокійного відпочинку в колі сім’ї.

 • Відкрити кілька залів з окремими входами;
 • Оформити зали відповідно до тематики;
 • Забезпечити різний час відвідування – денний для сімей з дітьми та вечірній для молодіжних компаній;
 • Облаштувати банкетні зали для весіль, урочистих заходів.

Створення окремих зон в кафе або ресторані

Для залучення більшої кількості відвідувачів, можна створювати окремі зони. Їх поділяють перегородками, ширмами, тонкими стінами. В цьому випадку, в один і той же час ви можете прийняти різні категорії відвідувачів, які не заважатимуть один одному. Наприклад, дорослих відвідувачів, які прийшли обговорити бізнес проекти або відпочити після трудового дня, будуть дратувати крики дітей.

Хорошим способом поділу є розташування зон на різних поверхах закладу. На першому поверсі можна організувати невелику дитячу площадку, з набором іграшок, м’ячів, крейди і олівців для малювання. Сюди можна залучити няню, яка буде стежити за дітьми і займати їх в той час як батьки будуть замовляти страви і відпочивати.

Другий поверх можна облаштувати для дорослих. Якщо передбачається продаж пива і спиртних напоїв, можна повісити на стіну телевізор з трансляцією футбольних та інших спортивних матчів. Зазвичай відвідувачі збираються біля телевізора компаніями, вболівають і п’ють пиво.

Поліграфія і сувенірна продукція

Для успішної рекламної кампанії кафе можна випустити партію листівок, флаєрів, які можна роздавати неподалік від закладу, розносити в офіси, розташовані поблизу організацій та компанії. Бізнес-ланчі з комплексними обідами можуть стати основним і стабільним доходом, якщо грамотно скласти меню, забезпечити хороший вибір недорогих і смачних страв.

Сувенірна продукція може лунати керівником таких організацій, вручатися під час проведення святкових міських заходів.
Внутрішня реклама об’єктів громадського харчування

Всередині закладу можна наносити логотипи на стільці, столи, серветниці, попільнички, меню. Дуже привабливо виглядають серветки і скатертини з вишитими логотипами, які до того ж, підвищують статус закладу. Можна прикрасити і стіни, вестибюль, попрацювати над загальним інтер’єром приміщення. Він повинен відповідати назві, стилю і призначенню кафе чи ресторану. Наприклад, в ресторані з японською кухнею можна прикрасити стіни картинами з квітучою сакурою, з ієрогліфами та ін; Можна купити кальян, поставити ароматичні свічки, одягнути офіціантів в національні костюми, включити відповідну музику.

Якою має бути реклама в ресторані

Подбайте про те, щоб зовнішня і внутрішня реклама відповідала наступним правилам. Реклама повинна бути:

 • Яскравою і позитивною. Дивлячись на будь-який об’єкт реклами, людина повинна відчувати прилив радості. Це можуть бути фотографії апетитних страв, кумедні картинки, текстові повідомлення, подані з гумором і обіцяючі хороший, приємний відпочинок.
 • Добре відпрацьований дизайнером. Тут важливі поєднання кольорів, вибір фону і шрифту, розмір і величина букв. Слід пам’ятати, що зовнішню рекламу помічають на ходу, і те, що вона вибивається з ряду собі подібних, якщо в ній присутня деяка відмінність;
 • Вдало розташована. Навіть добре зроблену рекламу можна не помітити, якщо вона знаходиться не в тому місці, занадто затемнена деревами, зливається з фоном прилеглих будівель;
 • Лаконічною і продуманою. Не варто поміщати на рекламних щитах великий текст – його все одно ніхто не встигне прочитати на ходу. Шукайте яскраві рішення для своїх ідей, пропонуйте знижки або розважальну програму, авторські страви або особливу національну кухню. Розробіть свої унікальні пропозиції і дайте про них дізнатися майбутнім клієнтам.

Банкетне обслуговування

Часто буває так, що в ресторан приходять тільки під час обідньої перерви працівники сусідніх організацій. Вечорами та у вихідні ресторан пустує або наповнюється дуже бідно. Організуйте банкетне обслуговування, поширивши інформацію про те, що при великих замовленнях будуть хороші знижки. Так можна влаштовувати дні народження, дитячі свята, корпоративи, весілля і вечірки. Якщо гості все одно не йдуть, можна запропонувати їм приходити зі своїми спиртними напоями. Це буде вигідно як клієнтам, які можуть заощадити на випивці, так і вам, тому що за ліцензію на торгівлю спиртним вам потрібно буде викласти чималеньку суму.

Додатково можна залучити музикантів, артистів, аніматорів, які забезпечать належний рівень розваг.

Щасливі години

У багатьох закладах громадського харчування існує можливість прийти в певний час і отримати ті ж страви за нижчою ціною, або пообідати недорого. Для цього створюється спеціальне меню, в якому зібрані більш дешеві, доступні всім страви. Часто це правило діє під час обідньої часу. У цей період кафе працює в режимі їдальні, але зате від відвідувачів немає відбою. Такий спосіб є свого роду рекламою, адже приходять сюди відвідувачі приводять своїх знайомих, повертаються сюди ввечері, коли ціни вже інші, а кафе перетворюється на місце відпочинку.

Сімейні сніданки і бранчі

У вихідні дні також можна організувати сімейні сніданки, бранчі, які будуть мати якусь тематику. наприклад:

 • Різдвяні посиденьки;
 • Масляні гуляння;
 • Пробуємо домашню випічку;
 • Літні холодні страви і напої;
 • Ягідні десерти;
 • Дегустація солодощів (сирів, пельменів, вареників тощо.)

Такі сніданки повинні рекламуватися окремо. Про це потрібно повідомляти за допомогою листівок, флаєрів, вручаючи гостям під час інших відвідувань кафе. Можна роздавати запрошення, удруковувати цю інформацію в чеки. Ціни на страви під час таких сніданків повинні бути прийнятні, а самі страви простими і немудрими. Зате у людей з’явиться можливість проводити час з сім’єю, з дітьми, друзями, а ваше кафе ніколи не буде пустувати. Звичайно, такі заходи будуть мати успіх, якщо кафе знаходиться в житловому або багатолюдному районі. Якщо ж воно розташоване в промисловій зоні, то ця затія може не вдатися.

Організація майстер-класів

У певні дні, краще на вихідних, можна організовувати нескладні майстер-класи для дітей або для дорослих, на яких будуть показуватися приклади приготування простих страв. Вхідний квиток для учасників повинен включати вартість приготованої в процесі заходу страви, а також напій на вибір.

Наприклад, один з кухарів може показати дітям, як готувати піцу, сосиску в тісті, печиво, як пекти булочки або круасани. У цей час батьки будуть займати столики, замовляти основні страви меню і радіти разом з дітьми. Такі майстер-класи можуть стати регулярними, адже витрати на них мінімальні. Потрібно підготувати стіл, тісто, начинки, пов’язати дітям фартухи. Можна запросити аніматорів, які будуть розважати дітей і допомагати їм готувати. У такі дні виручка кафе може скласти пристойну суму.

Доставка обідів в офіси

Можна укласти договір з різними організаціями, яким буде вигідно, якщо ви будете доставляти обіди прямо їм в офіси. Для цього знадобиться автомобіль і водій. Замовлення можна робити заздалегідь по телефону, коректуючи попередньо своє меню. Наприклад, при доставці можна брати заявки на наступний день, збираючи попередньо оплату. Поставки гарячих свіжих обідів можуть бути цікаві тим, хто не хоче, щоб їх співробітники йшли надовго на обідню перерву.

Ідеї ??для залучення клієнтів в кафе

 1. Підібрати рецепти дитячого меню;
 2. Готувати вегетаріанські страви;
 3. Частина страв робити значно дешевше інших, щоб кожен міг знайти причину для відвідування;
 4. Встановити кальяни;
 5. Організовувати романтичні вечері. Для цього можна на кожен столик в певний час ставити свічки або масляні світильники, для створення певної атмосфери;
 6. Відокремити майданчик для танців. Нехай навіть у вашому кафе немає живої музики, буде непогано, якщо гості матимуть можливість потанцювати під хорошу музику;
 7. Продумати інтер’єр таким чином, щоб тут були місця для фотографування. Люди люблять робити знімки під час відвідин ресторанів та кафе, наприклад, з друзями, під час свят та ін. Необхідно надати їм таку можливість. Наприклад, це може бути маленький фонтан або статуя, фанерна картина з отвором для лиця, національний костюм або його частини, які можна надіти. Такий костюм потрібно розпороти ззаду і пришити зав’язки, які будуть фіксувати його на людині будь-якої комплекції;
 8. Проведіть безкоштовний Wi-Fi. Це приверне молодь і тих бізнесменів, які звикли завжди залишатися в курсі подій. Про наявність такої зони потрібно писати на дверях великими літерами;
 9. Надайте послугу “їжа на винос”. Так ви привернете тих, хто голодний, але не має часу сидіти в кафе або не одягнений досить пристойно для цього. Їжу можна видавати через віконечко, надаючи можливість не заходити всередину, якщо замовник до цього не готовий;
 10. Замовлення їжі додому. Для цього вам знадобитися зробити свій сайт, де потрібно помістити фото і ціни страв. Водій компанії і його особистий автомобіль допоможе вирішити питання доставки;
 11. Підпишіться на кілька популярних журналів і газет. Багато людей люблять читати за їжею. Це приверне тих, хто не має супутників, а поодинці сидіти в кафе соромиться. Буде непогано зібрати невелику бібліотеку, тоді навіть в похмурі або морозні дні у вас будуть відвідувачі.

Добре спланована рекламна кампанія здатна привернути величезну кількість відвідувачів. Подбайте про приємну, комфортну обстановку, смачні і завжди свіжі страви, продумайте дизайн фасаду, обладнайте прилеглу територію. Знайдіть можливість здивувати відвідувачів незвичайними послугами або додатковими сервісами, і клієнти полюблять такий заклад.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: