Який вид бізнесу вибрати: надання послуг, торгівлю чи виробництво.

Який вид бізнесу вибрати надання

Найперше, з чим доводиться визначитися кожному підприємцю – це навіть не з конкретною ідеєю бізнесу, яку він стане втілювати. Спочатку необхідно визначити для себе, в який з основних трьох сфер заробітку буде розвиватися власне підприємство: буде це торгівля, виробництво товарів або ж надання певних послуг.


Кожна зі сфер бізнесу має свої недоліки і переваги, розгляд яких зможе допомогти вирішити, в якому напрямку реалізовувати свою справу.

Послуги

До такого роду підприємницької діяльності схиляється велика кількість новачків, оскільки зазвичай в такому випадку не потрібно великих, а то і практично взагалі ніяких початкових витрат на відкриття.

Наприклад, можна зайнятися розкручуванням сайтів, відкрити якісь курси, організувати обслуговування сучасної техніки або шити сукні, костюми на замовлення і т.п.

Який же мінус обслуговуючого бізнесу? Очевидно, що в кожному випадку передбачається наявність у вас тих чи інших спеціальних знань і навичок, які вам, власне, і дозволяють надавати певну послугу. Але знання такі є далеко не у всіх (в іншому випадку послуги просто не користувалися б ні у кого попитом), а значить – такий вид бізнесу і підходить не всім.

Вихід – вивчити сайти в інтернеті, що описують різні сучасні бізнес-ідеї, серед яких, можливо, знайдеться така, в якій будуть потрібні саме ваші здібності. Або ж освоїти нове для себе заняття (на курсах, наприклад), що є основою вподобаного бізнесу в сфері послуг.

Виробництво

Серед новачків даний тип бізнесу має «репутацію» важко реалізованого і вимагає щільної матеріальної платформи для своєї побудови. Підстави для такої думки є, це безперечно, – навіть скромну виробничу лінію запустити набагато складніше, ніж, скажімо, відкрити пункт ремонту мобільних телефонів.

Але не варто випускати з уваги той факт, що гарантувати постійного безбідного існування такий пункт вам не зможе, в той час як налагоджене виробництво забезпечить матеріально як вас, та й – цілком ймовірно – ваших дітей. Навіть якщо (в крайньому випадку) виробництво з часом доведеться «згорнути», то прибуток яке принесло виробництво вже напевно вистачить надовго.

Втім, під час запуску власного виробництва доведеться врахувати не тільки матеріальну складову, а й перспективи збуту продукції. Адже переважна частина товарів народного, що називається, споживання вже давно виробляється найбільшими підприємствами. Які, в силу великих обсягів виробництва, можуть пропонувати вигідні покупцеві ціни.

Природно, дрібному підприємству конкурувати з давно усталеними торговими гігантами буде складно. З огляду на це, за порадами експертів, краще виробляти якісь інноваційні товари, налагоджуючи їх виробництво, ніж братися за випуск сто першого варіанту зубної пасти або вершкового масла, якими і без вашої допомоги затоплений ринок.

Торгівля

Мабуть, найпростіший з трьох напрямків бізнесу варіант в плані необхідності специфічних знань і матеріальних вкладень. Іншими словами, тут вам немає потреби бути в чомусь фахівцем або ж мати великий стартовий капітал (якщо ви, звичайно, не гіпермаркет зібралися відкривати).

Фінансів взагалі може бути трохи – головне, щоб їх вистачило для покупки першої партії товарів і організації торговельної точки (куди включається і оформлення документів).

Терміни окупності торгового бізнесу в середньому значно нижче виробничого, так як повертати доведеться набагато менші початкових вкладень (закупівля товару та організація місця торгівлі в порівнянні з фінансуванням промислового комплексу).

Але, з іншого боку, проблема конкуренції в даному випадку стоїть  дуже гостро, так що торгівельним підприємцям постійно доводиться вирішувати ринкові завдання (пошук вигідних постачальників, відстеження динаміки продажів, налагодження та вдосконалення системи маркетингу і т.п.), щоб залишатися на плаву .

Таким чином, при виборі сфери бізнесу варто керуватися в однаковій мірі як власними вміннями і уподобаннями, так і матеріальними можливостями і поточним станом ринку, що включає, серед іншого, ступінь конкуренції в обраній ніші.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: