Заробіток на копірайтингу.

копірайтинг

В інтернеті дуже цінується унікальний контент. А унікальний і корисний цінується в 2 рази більше. Скажу навіть більше – без нього не буде успішним жоден контентний сайт. Процес створення текстового контенту називається копірайтингом, і зараз це досить популярний спосіб заробітку в інтернеті.


Щоб заробити на написанні статей в інтернеті, потрібно володіти певними якостями і навичками. І хоч, по суті, займатися копірайтингом може хто завгодно (адже для цього не потрібно мати якусь певну освіту), ця робота підійде далеко не всім.

Щоб почати дійсно заробляти на копірайтингу, потрібно набратися терпіння. Вам доведеться самостійно вивчати нюанси і тонкощі, і шукати замовників теж. Клієнти не посипляться на вас пачками з самого першого дня, коли ви вирішили стати копірайтером. Тому, ті, хто кажуть, що «копірайтинг – це простий і швидкий спосіб заробити в мережі» частково мають рацію, але не варто сприймати цю фразу дуже буквально. На копірайтингу можна заробити чимало, але для цього потрібно багато працювати і з самого першого дня думати про свою репутацію. Втім, як і в будь-якій іншій справі.

Яким повинен бути хороший копірайтер?

1. Грамотним. Це основна характеристика. У неї входить як знання орфографії тієї мови, на якій ви пишете, так і правильне використання термінів. Копірайтер не обов’язково повинен мати диплом філолога. У деяких знання орфографії знаходиться на рівні інтуїції («чому так пишеться – не знаю, але знаю, що саме так»), хтось пам’ятає зі школи граматичні правила. Підглядати іноді в словник – не злочин, однак, загальна грамотність все одно повинна бути у копірайтера на досить високому рівні.

2. Здатним зрозуміло викладати свої думки. Ваш читач повинен розуміти, що ви хотіли йому донести. Тому для широкої публіки писати потрібно максимально просто, коротко і зрозуміло. Не захоплюйтеся складними мовними зворотами і специфічними термінами. Але тут важливо ще й розуміти, для кого саме ви пишете. Тобто, якщо це стаття для вузькоспеціалізованих фахівців, скажімо, в економіці, то вживання складних економічних термінів буде цілком доречним. Адже ваша цільова аудиторія їх знає, і пояснювати їм їх не потрібно.

3. Відповідальним. Дуже багато копірайтерів є фрілансерами. Вони працюють на біржах копірайтингу або безпосередньо співпрацюють з замовниками. Відбувається це зазвичай за схемою: обговорили завдання, встановили терміни, копірайтер надав написаний текст. Якщо копірайтер постійно буде затримувати виконання завдання або ігнорувати його умови, то довіри до нього вже не буде. Знайти постійних замовників і співпрацювати з ними на тривалій основі – цього хочуть, мабуть, всі копірайтери. А без такої якості, як відповідальність, навряд чи вийде цього досягти.

4. Посидючості. Написання статей вимагає уважності і сконцентрованості. Стаття не завжди буде виходити відразу такою, як ви хочете (а тим більше, у новачків в цій справі). Якщо ви нетерплячі, і вам буде лінь перечитувати написане кілька разів, прибирати зайве, додавати потрібне, правити і ще раз правити – то з копірайтінгом у вас навряд чи зростеться. Тільки якщо ви не той рідкісний геній, який пише ідеально з першого разу.

Звичайно, цей список можна продовжувати ще. Яким ще повинен бути копірайтер? Креативним, працездатним, мати почуття літературного стилю… Але давайте тепер докладніше зупинимося на тому, як працювати безпосередньо зі статтями, які ви будете створювати.

Як заробити на написанні статей?

Кожна людина, яка вирішила зайнятися копірайтингом, зіткнеться з двома найважливішими питаннями: як писати і де, кому продавати написане.

Яким повинен бути текст статті?

1. Написати “зрозумілим” мовою. Про це вже було сказано вище, але повторюся ще раз, так як момент важливий. Не використовуйте незрозумілих фраз, складних термінів, хитросплетених конструкцій в ваших текстах. Всі пропозиції повинні читатися і сприйматися комфортно і зрозуміло.

2. Структурувати. Стаття не повинна складатися з суцільного полотна тексту. Розбивайте її на підзаголовки, використовуйте марковані списки, на початку пишіть короткий зміст. Читачеві має бути легко орієнтуватися по статті.

Мати відповідні фотографії або картинки. Візуалізувати тестовий контент необхідно. Текст без єдиного зображення читається складно. Вставляти можна як картинки, які пояснюють написане, так і картинки, що просто відповідають тематиці. Якщо доречно – то графіки і схеми, але які не напружують.

3. Оптимальним за обсягом. Замовники практично завжди вказують на бажану кількість символів. Оптимальний розмір статті визначається, перш за все, її темою. Не може бути маленькою стаття на широку тему. І точно так само, якщо в статті розглядається лише одне запитання чи нюанс, не потрібно розтягувати його на 100500 тисяч символів.

4. Оптимізувати під пошукові системи. SEO-оптимізації текстів можна присвятити окремий матеріал, так як тема ця досить велика і непроста. Мета будь-якого сайту – це збільшення кількості відвідувачів, а мета будь-якого контенту – це збільшення кількості читачів. Щоб читачі потрапили саме на вашу статтю, ввівши свій запит в пошуковій системі, вона повинна містити формулювання цих запитів. Вони називаються ключовими словами. Наприклад, для інформаційної статті про будівництво ключовими словами можуть бути “як побудувати дерев’яний будинок”, “як замісити цемент”. Якщо мета статті – продати товар, то до ключової фрази (власне, назва і тип товару) додається слово “купити”.

Підбираються ключові слова за допомогою спеціальних сервісів. Багато хто користується традиційними Google Adwords і Yandex WordStat, але насправді таких інструментів дуже багато. Працювати з ключовими словами потрібно дуже делікатно. В ідеалі, ваші ключові слова в статті повинні бути дуже непомітні для читача. Текст, що рясніє пошуковими формулюваннями в кожному реченні, буде різати очі читачеві. А якщо перестаратися з кількістю ключових слів, то можна і гнів пошукових систем накликати. Найважливіші ключові слова (тобто, високочастотні) потрібно розміщувати якомога ближче до початку статті. У короткий зміст всередині статті теж корисно використовувати ключові слова, але тільки в розумних мірах.

5. Унікальним. Контент повинен бути унікальним, інакше він нікому не потрібен. Перевіряйте унікальність за допомогою спеціальних сервісів. Унікальність вимірюється у відсотках, і відповідно, чим цей показник вище, тим краще. Крім унікальності, подібні сервіси допоможуть вам визначити і інші показники тексту – орфографія, заспамленність.

Як і кому почати продавати свої статті?

У початківця копірайтера є два шляхи: це працювати на біржах або шукати замовників поза подібних майданчиків.

Як заробити на біржах копірайтингу?

Біржі копірайтингу – це ресурси, де розміщуються оголошення про послуги написання статей, як з боку замовників, так і з боку виконавців. Всі вони мають різні нюанси, але одну суть. Щоб почати працювати, потрібно завести собі особистий аккаунт, написати в профілі про себе і про те, які статті ви готові писати. А потім починати брати замовлення. Не чекайте, поки клієнти прийдуть до вас – пропонуйте свої послуги самі.

Все зазвичай починають з простих і невеликих завдань, які і оплачуються не дуже високо. А в міру збільшення “багажу” написаних статей, підвищуватиметься довіра до вас як до копірайтера, і відповідно, з’являться більш серйозні і високооплачувані замовлення. Щоб бути успішним на біржах, потрібно постійно підтримувати свою репутацію на високому рівні. Негативні відгуки замовників про вашу роботу можуть істотно зіпсувати вашу “карму”.

Де ще можна шукати замовників?

Дуже часто оголошення про покупку статей зустрічаються на сайтах з пошуку роботи. Причому шукають там і копірайтерів на постійну роботу, і для разових завдань. У соціальних мережах теж дуже багато спільнот, присвячених копірайтингу, де можна дати своє оголошення про послуги або ж відразу зв’язатися з тим, хто шукає копірайтера.

Портфоліо копірайтера

Портфоліо для копірайтера – це хороший інструмент залучення роботодавців. А деякі навіть і розглядати вашу кандидатуру не стануть, якщо ви не надасте їм уже готові приклади своїх робіт. У портфоліо має бути не менше 10 текстів. І всі вони повинні бути дуже різні: з тематики, по стилю викладу, за форматом (наприклад, рекламна, не рекламна стаття).

Виберіть тематики, в яких ви добре розбираєтеся і створіть по-справжньому круті статті для портфоліо. Замовник буде оцінювати: вашу грамотність, ваш інтелектуальний рівень (які думки ви викладаєте в статті, які доводи приводите), унікальність статті і глибину розкриття теми. Красиво відформатируйте статті для портфоліо, адже вони мають бути презентабельними. Портфоліо знадобиться вам як в роботі на біржах копірайтингу, так і в пошуку замовників на інших майданчиках.

Що ще, крім статей, може писати копірайтер?

  • комерційні пропозиції;
  • опису товарів і послуг;
  • огляди чого-небудь;
  • слогани, назви;
  • рекламні замітки;
  • продаваючі тексти;
  • і взагалі все, що можна висловити словами.

Пишіть на ті теми, які вам дійсно цікаві. Такі статті завжди виходять більш захоплюючими і емоційними. І останнє. Щоб навчитися щось робити добре, потрібно тренуватися якомога більше. У копірайтингу це правило діє як ніде більше. Чим більше пишеш – тим краще виходить. І якщо вас приваблює копірайтинг як спосіб заробітку і не тільки, спробуйте написати щось прямо зараз!

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: