10 порад для підвищення самооцінки!

самооцінка

Для кожної людини важлива його самооцінка. Те, як ми оцінюємо самих себе, може позначатися не тільки на платні, яку нам платить роботодавець, а й на наш успіх в цілому. На жаль, більшість людей мають занижену самооцінку і від цього дуже страждають. Тому кожній людині буде корисно знати про способи підняття власної самооцінки.


1. Ніколи не порівнюйте себе з іншими людьми: кожна людина особлива і завжди знайдеться хтось, хто, на вашу думку, краще вас.

2. Не варто звинувачувати себе. Якщо ви завжди будете голосити всім оточуючим про свої недоліки, вам ніколи не вдасться підняти свою самооцінку до потрібного рівня. Будь-яка ваша сфера життя, починаючи від особистих відносин і закінчуючи роботою, не стане краще, якщо ви будете себе критикувати.

3. Введіть у своє життя афірмації. На речах, якими ви користуєтеся щодня, напишіть “я подобаюся собі таким, який я є”. Приклейте такий папірець до своєї зубної щітки і щоранку хваліть себе. Крім цього протягом дня по кілька разів повторюйте “я себе люблю”, “я досягну будь-якої мети”, “у мене все вийде”.

4. Спілкуйтеся з приємними для вас людьми, які завжди вас підтримають. Якщо ваше оточення буде складатися з негативу і постійної критики – самооцінка значно впаде.

5. Читайте тематичну літературу. Було б чудово, якби ви прочитали кілька книг про те, як підняти свою самооцінку. Не буде зайвим подивитися який-небудь відео курс, спрямований на підняття почуття власної важливості.

6. Заведіть блокнот, в який запишіть всі свої позитивні риси. Гарненько подумайте над цим списком. Не варто вигадувати – будьте об’єктивні. Зібравши близько 20 позитивних якостей, кожен день перечитуйте список і доповнюйте його чимось новим – покращуйте себе. Часто люди сконцентровані тільки на своїх недоліках, не помічаючи все те хороше, що мають. Тож не дивно, що пізніше такі люди кажуть, яке у них нікчемне життя.

7. Стати добрішими до оточуючих. Робіть кожен день добрі вчинки. Це може бути елементарна допомога по дому, винесення сміття або чищення взуття. Пам’ятайте, що завдяки добрим вчинкам, ви почнете відчувати себе потрібними. Роблячи щось добре кожен день, ви гарантовано підвищите свою самооцінку і підіймете собі настрій.

8. Займайтеся тільки улюбленими справами. Згадайте про всі свої хобі та захоплення. Пам’ятайте, що ненависна робота теж може перетворитися в щось приємне. У всьому шукайте свої плюси. Звичайно, бувають ситуації, коли ну вже зовсім ніяк на роботі не будеш щасливий. Нічого: заповнюйте весь свій вільний час справами, які вам до душі, а при першій нагоді змініть роботу. Часто буває так, що люди, відмовившись від ненависної роботи, знаходять щось краще, та й ще з більшою зарплатою.

9. Живіть для себе. Створіть всі умови, щоб ви відчували, що життя проходить для вас не дарма. Займіться собою. Всі ваші вчинки повинні бути корисними в першу чергу для вас. Не намагайтеся догодити іншим людям – це буде марною тратою вашого дорогоцінного часу.

10. Почніть діяти! Не сидіть, чекаючи, що станеться диво. Ставте цілі і вже зараз починайте їх втілювати в реальність. Намагайтеся придумувати цілі на місяць і йти до них. Якщо ви будете виконувати поставлені перед собою обіцянки, то гарантовано зможете пишатися собою. Не відкладайте на потім свої бажання і важливі справи. Пам’ятайте, чим довше ви нічого не робите для досягнення мети, тим менш бажаною вона стає.

Дотримуючись цих простих порад і правил, ви зможете позитивно вплинути на своє життя. Зміни ви помітите, якщо вирішите застосувати хоча б кілька з наведених вище порад. Тим більше, як ви переконалися, для підняття самооцінки не потрібні гроші або велика кількість часу. Почавши діяти вже зараз, ви дуже скоро помітите результат своїх тренувань. Займаючись саморозвитком, ви зможете знайти нових, приємних вам людей, змінити свої погляди на життя, досягти поставлених цілей. Головне – вірте в те, що ви робите. Тільки тоді ваша робота над собою принесе бажаний результат.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: