Як навчитися діяти швидко?

діяти швидко

Для когось прокрастинація – лише слово в словнику, але є чимало людей, кому вона грунтовно псує життя. Стільки планів в голові, але між бажанням і дією пролягає ціла прірва розміром з вічність… З часом розпочаті справи накопичуються і перетворюються в непідйомний масив проблем. Ми прекрасно це розуміємо, але змусити себе взятися за справу прямо зараз ніяк не виходить. Як привчити себе не відкладати важливі справи на потім?


Сьогодні ми розповімо вам, як навчитися діяти швидко і як боротися з прокрастинацією. Але для початку давайте пошукаємо причини самого явища. Чому ми не можемо змусити себе взятися за якусь справу? Є цілий ряд причин:

Перфекціонізм. Ми не починаємо роботу, поки не дочекаємося ідеально підходящого моменту, поки не прорахуємо кожну дрібницю і не будемо впевнені в успіху.

Страх невдачі. А раптом не вийде зовсім або вийде погано? Поки ми не почали щось робити, ризик провалу нам не загрожує.

Нерозуміння власних цілей, невміння планувати. Ми хочемо заробити багато грошей або накачати прес, але відмовляємося усвідомлювати, що кожна мета вимагає виконання рутинної і не завжди приємної роботи.

Низька самооцінка. Велика частина справ, які ми робимо, спрямована на поліпшення нашого власного благополуччя – кар’єри, побуту, здоров’я, зовнішності. Маючи низьку самооцінку, людина не розуміє, заради чого їй так сильно напружуватися і починати нові справи, якщо все не так уже й погано.

Нас лякають великі і важкі завдання, тому одні лише думки про них вганяють у ступор.

Це найпоширеніші причини прокрастинації. Для того, щоб подолати цю проблему і навчитися діяти рішуче і ефективно, потрібно слідувати нескладним алгоритмам.

Зроби перший крок. Один з найдієвіших методів – вичленувати першу  дію з усіх необхідних і почати її здійснювати. Наприклад, ви хочете почати бігати вранці, але будильник дзвенить, а ви продовжуєте лежати. Скажіть собі: «Зараз я просто встану і одягну спортивний костюм». Коли ви вже почали виконувати першу дію, наступніі дадуться простіше.

Розділіть завдання на етапи і думайте тільки про найближче. Коли ми намагаємося охопити весь фронт робіт однією думкою, відразу стає страшно і пропадає запал. Тому продумайте, які дії вам потрібно зробити для подолання першого етапу, і зосередьтеся лише на них. Потім візьміться за наступний етап і поринайте в його виконання, не думаючи про кінцевий результат. Так потихеньку ви і дійдете до мети.

З’їжте жабу з ранку. Так жартівливого називають методику першочергового вирішення найнеприємніших питань. Якщо вам потрібно зробити щось потрібне, але душа противиться – зробіть це якомога швидше. Тоді ви заспокоїтеся і не будете ходити цілими днями з думками про неприємну і нудну справу.

Призначте дату дедлайну. Щоб привчити себе вчасно виконувати справи, які ніхто, крім вас, не контролює, то ставте крайню дату виконання роботи. Щоб дисциплінувати себе, залучіть інших людей (якщо це можливо) – пообіцяйте їм продемонструвати результат в певний день. Відповідальність перед іншими в нас чомусь вище, ніж перед собою.

Усвідомте важливість очікуваної вас справи. Як навчитися діяти швидко, якщо ви толком не знаєте, навіщо це потрібно? Якщо ви не будете вчасно здавати роботу, то ваш кар’єрний ріст виявиться під ударом, почнуть іти клієнти, всі мрії про добробут залишаться лише мріями … Якщо ви не почнете вести здоровий спосіб життя, то старість настане раніше, впаде якість життя, ви будете багато хворіти і витрачати купу грошей на ліки … Невже це не важливо?

Зробіть свої цілі конкретними. Наша підсвідомість – це наш підлеглий. Коли йому кажеш «зроби щось», воно починає саботувати. Мета повинна бути максимально конкретною – чого, скільки і коли зробити.

Сприймайте відпочинок як частину роботи. Нас навчили соромитися відпочинку, називаючи його неробством. Але нескінченна робота теж не йде на благо – вона підриває здоров’я і позбавляє нас справжнього життя. Побудуйте свій день так, щоб після виконання рутинної роботи в графіку стояли приємні заняття – походи в кіно, шопінг, спілкування з друзями, улюблений спорт, прогулянка по лісі …

Просто нічого не робіть. Прокрастинація включає в себе відволікання на приємні, але даремні заняття. Вони хитро маскуються під важливі. Ось на повідомлення відповім … Ось ще одну серію подивлюся … Якщо ви запланували якусь справу, але ніяк не примусите себе за неї взятися, відкладіть все, сядьте і нічого не робіть. Зовсім нічого. Вам це набридне дуже швидко. Потім домовтеся самі з собою: або ми беремося за роботу, або продовжуємо просто сидіти. Ось побачите, ваш мозок вибере роботу.

Не чекайте натхнення. Стівен Кінг – один з найефективніших письменників сучасності. Він не чекає, поки прийде настрій, а просто кожен день виконує норму не менше 2000 слів. Є гарна приказка: «Натхнення повинно застати вас за роботою». Тому ніколи не орієнтуйтеся на свій настрій. Просто робіть.

Не йдіть на поводу у своєї внутрішньої дитини. Вона є в кожному з нас, вона не хоче працювати, а бажає веселитися і отримувати задоволення. Але згадайте, хто вирішив взятися за цю справу? Ви. І ніхто інший. Вас ніхто не змушує, не катує, не загрожує. Це тільки ваше рішення, а внутрішня дитина нехай зачекає, відведеного вами для відпочинку і задоволень.

Дотримуйтеся єдиної стратегії. І, звичайно, вона повинна бути ефективною. Виберіть певний час для заняття. Приступайте вчасно. Не відволікайтеся ні на що інше. Не зупиняйтеся і не переривайтесь. Нагородіть себе.

Саме так чинять люди, які могли б стати жертвами прокрастинації, але не стали. Вони не боги, і не супергерої, а просто знають, як діяти швидко.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: