Золоті правила тайм-менеджменту!

Раціональне використання часу – одна з головних навичок в житті людини. Тайм-менеджмент необхідний не тільки діловим топ-менеджерам, але всім і кожному, хто хоче в житті досягти успіху.


Всього не встигнути

Життя багатогранне, нескінченно цікава в кожному своєму прояві. Як багато хочеться зробити, як багато спробувати, вивчити, випробувати, дізнатися. На жаль , але кожен з нас має ліміт відпущеного часу – всього не встигнути. Головне правило  тайм-менеджменту – витрачайте свій час тільки на найнеобхідніше, найважливіше.

Пріоритети

Поточний пункт випливає з першого. Чітко сформулюйте свої пріоритети. Складіть на листочку список всіх справ, всього того, що хотілося б зробити, на що ви плануєте витратити свій час, визначитеся, що з цього дійсно для вас важливе, а що – безглузда витрата найціннішого в житті вашого активу.

Одиниці виміру

Години, хвилини, дні, тижні, роки – поняття відносні і в контексті питань ефективного управління часу – другорядні. Виміряйте витрачений час, прожите життя подіями: що ви зробили, і чого досягли? «Пройшов ще один рік» – неправильне формулювання. Перефразуйте його, наприклад так: прочитав 53 книги, навчився малювати, відвідав 12 країн, завів багато цікавих знайомства, вичавив 120 кг на груди, відкрив бізнес, заробив $ 17362 за рік і т.п.

Хронометраж

Чи знайома вам ситуація: кінець місяця, в гаманці нуль, до зарплати ще тиждень, але ж ви розраховували бюджет, але не дотримувалися його. З часом ситуація в точності так само, як і з грошима – якщо не вести їх облік, вони безслідно зникають. Записуйте, скільки часу ви витратили на те чи інше заняття. Перегляд фільму – 8 годин, сигаретка з чашкою кави – 15 хвилин, спілкування по телефону з балакучої подружкою – 25 хвилин. Можливо, якщо б ви бачили ці цифри, почали б витрачати свій час трохи по-іншому?

В яблучко

Так, ви чули це вже сотню раз, і можливо, навіть пробували слідувати рекомендації, але! Це важливо, ще раз нагадаємо – вам потрібні цілі. Чіткі, записані на листку, довгострокові, на місяць, на день, на годину. У кожен момент часу необхідно знати напевно куди ви прагнете, що вам потрібно робити саме зараз, навіщо ви це робите. Кращий спосіб визначитися з цілями – скористатися методикою SMART.

Планування

Знати те, чим зайняти свій поточний день – добре, але недостатньо. Виходячи зі своїх цілей, сплануйте своє майбутнє. Уявіть, як ви хочете жити, що мати, що реалізувати, чим займатися. Звичайно ж, довгострокові плани можуть піти під три чорти вже через місяць. Життя завжди буде вносити свої корективи. Тим же займайтеся і ви – корегуйте свої плани, дотримуючись створеного вами образу.

Порядок

Приведіть ваше життя в порядок, влаштуйте генеральне прибирання і дотримуйтеся цього. Йдеться про всі аспекти життя. Квартира, позбудьтеся від усього, що вам не потрібно, викиньте старі речі, а краще – продайте. Практикуйте мінімалізм. Біля робочого столу і близько не повинно бути нічого, що може відволікати. Це ж стосується і робочого столу комп’ютера. Але найголовніше – порядок в голові. Позбавтеся від непотрібних думок подібно до того, як зробили це з мотлохом в будинку.

Улюблена справа

Це правило має мало спільного з тайм-менеджментом. Але воно варте того, щоб бути озвученим. Ви можете провести все своє життя в пеклі, займаючись неулюбленою  справою, щодня проклинаючи свою роботу. Можна вчинити по-іншому: практично все з того, що може подобатися, крім задоволення, може приносити задоволення. Як результат – більше енергії, життя яскравішим.

Технології

Сучасні технології надають безліч засобів і інструментів, що можуть стати корисними в управлінні часом: численні програми, сервіси та додатки.

Вчіться

Тайм-менеджмент – повноцінна наука. Не прагніть отримати професорське звання в цій області, інакше ризикуєте перетворитися в теоретика, що колекціонує знання. Вивчайте літературу, читайте тематичний матеріал – знайдіть серед безлічі технік управління часом відповідну вам і використовуйте її. Нічого не підходить – створіть свою власну систему.

Раціональність

Не намагайтеся робити кілька справ одночасно – це призводить до ефекту зворотного очікуваному. Багатозадачність швидко стомлює, продуктивність знижується. Втім, в ряді випадків – дійте навпаки, адже можна слухати аудіокнигу, займаючись бігом або за кермом автомобіля.

Мотивуйте

Дивіться мотивуючі фільми, відео, читайте книги, шукайте історії успіху, знайомтеся з біографіями великих людей. Навіть в тому випадку, після прочитання книги, ви не станете нічого робити, поки ви її читаєте – ви мимоволі мотивуєте себе на дії. Введіть собі за правило: кожен день виділяти кілька хвилин, щоб будь-яким способом отримати заряд мотивації.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: