Технологія формулювання цілей SMART!

smart

SMART – відома і ефективна технологія постановки і формулювання цілей. Акронім SMART означає розумна ціль і об’єднує великі літери від англійських слів, що позначають, якою має бути справжня мета: Specific (конкретність) – Measurable (вимірність) – Attainable (досяжність) – Relevant (релевантність) – Time-bounded (визначеність в часі)

Specific (конкретні)
Ціль або мета повинна бути максимально ясними і конкретним, при постановці слід чітко уявляти кінцевий результат. Очевидно, що мета: «вступити в КНЕУ на спеціальність« Банківська справа »на заочне відділення в наступному році» більш конкретна, ніж «хочу хорошу роботу».

Measurable (вимірні)
Цілі повинні бути вимірні, щоб можна було зрозуміти, що вони досягнуті. «Хочу бути багатим» – звичайно, похвальне бажання, але що таке «багатий»? Набагато правильніше було б формулювання: «Мати щорічний дохід 100 000 $». Дуже корисно також виділити не тільки кінцеві, а й проміжні критерії оцінки, тобто якщо через рік мій дохід становить 30 000 $, ще через рік – 70 000 $, значить, я рухаюся в правильному напрямку до своєї мети.

Attainable (досяжні)
Цілі повинні бути досяжні з точки зору зовнішніх чинників і внутрішніх ресурсів. Погодьтеся, нерозумно витрачати своє життя на те, щоб стати відомим документальним біографом, якщо в школі за твори вам ставили двійки.

Relevant (релевантні)
Цілі повинні співвідноситися з іншими, більш загальними, а також зі стратегічними цілями, і працювати на їх досягнення. Тобто то, те що ви робите сьогодні, потрібне для того, щоб отримати заплановане на місяць, а, отже, відповідає і головним життєвим цілям.

Time-bounded (Визначено у часі)
Ціль повинна бути чітко визначена в часі, повинні бути конкретні терміни (і проміжні контрольні моменти) її досягнення. На отримання другої вищої освіти я відводжу рівно 2,5 року і не більше.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: