10 причин, які руйнують мозок!

мозок

Трохи про мозок.

  • Мозок дорослої людини важить приблизно 1,3 кг і становить в середньому 2% ваги від усього тіла
  • Незважаючи на свої розміри і вагу, мозок споживає 20% енергії всього тіла
  • Мозок людини на 75% складається з води і кожну хвилину через нього прокачується 750 мл. крові

Існує безліч факторів, які впливають на наші розумові здібності, але виключивши найнебезпечніші з них, ви звільните величезну силу свого потенціалу і життя засяє для вас новими фарбами. Ось 10 причин, які відбирають дорогоцінну енергію.

Відсутність розвитку

Одноманітність і монотонність знижують розумові здібності. Для довгого і щасливого життя обов’язково потрібно отримувати нові знання і набувати нових звичок. Нові знання наповнюють наш мозок їжею, змушують його працювати і молодіти. Нові звички створюють нові стійкі нейронні зв’язки, що змушує мозок ворушитися. Все нове – молодий мозок!

Інформація, яка не переходить в знання

Бич сучасного світу, де нескінченні і доступні терабайти даних – це відсутність звички переводити інформацію в знання через дії, отримуючи практичний досвід. Беручи все на віру, мозок стає нездатним шукати нові оригінальні рішення і бачити нові можливості.

Переїдання і важка їжа

Перетравлення їжі так, як і розумова діяльність, це два дуже енергоємних процеси, тому одночасно і добре протікати в організмі вони не можуть. Найбільша активність мозку спостерігається в перервах між їжею, частіше за все в першій половині дня.

Зайва вага

Сама по собі зайва вага вимагає колосальної кількості енергії, щоб тягати «самого себе», і це сильно знижує фізичну активність. Так що, один із засобів поліпшити роботу мозку – це привести свою вагу в порядок і полюбити спорт.

Недосипання

Щоденний дефіцит повноцінного сну має властивість накопичуватися, і це катастрофічно позначається на роботі всіх систем організму, в тому числі і на активності мозку. Нормальна тривалість сну становить близько 7 годин. Принципово дотримуватися правила лягати сьогодні, а вставати завтра. Відбій о 22: 00-23: 00. Підйом в 5: 00-6: 00.

Не улюблене заняття або робота

Якщо немає натхнення, тоді блокується творча енергія. Твій мозок від цього просто марніє. Вихід є! Або зайнятися тим, що ти любиш, або полюбити те, що ти робиш. Або самому створити для себе те, що тобі подобається (хобі, захоплення).

Алкоголь, куріння і інші шкідливі звички

Все це віднімає величезну кількість життєвої енергії, а значить, ваш мозок її недоотримує. Просто потрібно припинити себе повільно вбивати.

Усілякі стимулятори, включаючи каву і т.п.

Це призводить до звикання, і з часом вже необхідна все більша доза для нормального самопочуття. Це порушує природні відновлювальні процеси в організмі, як би вам не подобався смак і аромат.

Багатозадачність

Бажання одночасно контролювати і виконувати кілька процесів одночасно. Це сильно виснажує всі запаси енергії і погіршує розумову діяльність. Краще практикувати послідовність або правильне перемикання з завдання на завдання.

Неусвідомлене харчування

Ти – те, що ти їси. До харчування потрібно підходити усвідомлено. Надлишок солі, цукор, солодкі газовані напої, будь-які упаковані продукти з незрозумілими добавками для довгого зберігання, фаст-фуд, смажена їжа, штучні підсолоджувачі, транс-жири … Я готовий і далі перераховувати, але може тебе вже нудить від цього списку? Всі ці продукти повільно вбивають наш мозок і організм в цілому.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: