10 простих способів поліпшити пам’ять!

пам'ять

Хочеш стати чемпіоном “Хочеш стати мільйонером?” Або просто запам’ятати, де припаркував свою машину? Ось 10 порад, які можна використовувати вже прямо зараз, щоб перетворити свій мозок з сита в сталеву пастку.1. Концентруйся 8 секунд

У наш час все робиться швидко. Тому ось тобі цінна порада: коли тобі дуже потрібно запам’ятати якусь інформацію, сконцентруйся на ній хоча б на 8 секунд. Якщо ти бігаєш, як очманілий, намагаючись закінчити мільйон справ одночасно, 8 секунд можуть здатися цілою вічністю, але повір мені, це того варте. Дослідження показали, що 8 секунд – це мінімальна кількість часу, яка необхідна, щоб інформація перейшла з короткочасної пам’яті в довгострокову.

2. Уникай дверей

Всі ми хоча б раз заходили в кімнату, раптом розуміючи, що забули, навіщо взагалі туди прийшли. Не хвилюйся! Це не означає, що у тебе проблеми з пам’яттю. Швидше за все, ти забув, що хотів зробити, тому що пройшов через дверний проріз.

Вчені виявили, що люди, які проходять через двері в іншу кімнату, частіше забувають про те, який предмет тримали в руках ще хвилину тому, чим ті, хто весь час знаходиться в одній кімнаті. Дослідники поки не знають, що є причиною цього цікавого феномена, але щось в переході на нове місце якимось чином перезапускає нашу пам’ять.

3. Стискай кулаки

Якщо тобі важко запам’ятовувати важливу інформацію на роботі, купи собі м’ячик для стресу. Правильне стиснення кулака може значно поліпшити твою пам’ять. Якщо ти правша, то перш ніж намагатися запам’ятати якусь інформацію, спробуй стиснути свою праву руку в кулак. Коли тобі знадобиться пригадати вивчене, стисни ліву руку (для лівші все відбувається навпаки). І не поспішай розтискати кулаки. Вчені з’ясували, що цей метод дає результати, тільки якщо стискати руки протягом 45 секунд.

4. Займайся спортом

Пора змиритися з тим, що наука вважає спорт ліками для абсолютно будь-якої проблеми. І пам’ять – не виняток. Фізична активність підсилює увагу і приплив кисню до голови і навіть збільшує швидкість росту клітин в частинах мозку, які відповідають за пам’ять. Дослідження показали, що жінкам набагато простіше згадати вивчену інформацію після легкого тренування.

Невелика пробіжка може допомогти тобі вже прямо зараз, але найбільш ефективні результати можна побачити, якщо займатися протягом тривалого періоду часу. Результати подальших досліджень показали, що у жінок, які підтримують себе у формі протягом шести місяців, значно поліпшується вербальна і просторова пам’ять.

5. Спи

У якийсь момент в школі або в університеті практично кожен з нас прагне не спати всю ніч перед важливим іспитом. Але навіть якщо ти залишив весь важливий матеріал на самий останній момент, тобі буде краще виспатися, ніж вчитися до світанку. Дослідження показали, що процеси, через які проходить наш мозок, поки ми спимо, на наступний день допомагають нам краще пам’ятати вивчену інформацію.

Коли ти не спиш, в твій мозок постійно потрапляють нові сигнали. Зате під час сну у нього з’являється можливість обробити всі отримані за день дані. Саме в цей момент він позбавляється від непотрібної інформації і консолідує все важливе в довгострокову пам’ять. Наприклад, матеріал з підручника з біології.

6. Використовуй божевільні шрифти

Коли справа стосується шрифту, в якійсь мірі ми всі – сноби. Ми хочемо, щоб в книгах, газетах і інтернеті все було написано якомога чіткіше і зрозуміліше. Але дослідники виявили, що кращий спосіб запам’ятати інформацію – це прочитати її надрукованою дивним шрифтом. Розмір і яскравість букв не має значення, але чим важче нам стає читати текст, тим краще ми його запам’ятовуємо. Коли ми стикаємося з незнайомою інформацією, яку важко прочитати, ми змушені бути уважнішими, що провокує краще запам’ятовування.

Виділений і великий шрифт запам’ятовувати важче, ніж шрифт стандартного розміру. Вчені виявили, що при запам’ятовуванні списків слів, люди завжди впевнені в тому, що виділені слова буде згадати простіше, чому не виділені, і тому звертають на них менше уваги під час запам’ятовування, що призводить до абсолютно протилежного результату.

7. Пиши

У наш час стало звично записувати всю важливу інформацію на телефон або в комп’ютер. Список покупок зберігається на планшеті, номери телефонів і адреси електронної пошти – в телефонних контактах. Тобі взагалі не потрібно нічого запам’ятовувати. До тих пір, поки ти не забуваєш телефон вдома і раптом розумієш, що не пам’ятаєш, що тобі потрібно купити в магазині.

У майбутньому, якщо ти хочеш щось запам’ятати, запиши це від руки. Навіть якщо ти не станеш перечитувати те, що записав. Дослідження показали, що сам процес записування дозволяє нам запам’ятати інформацію краще, ніж процес набору на клавіатурі.

8. Знай, коли включити музику, а коли вимкнути

Багатьом людям подобається працювати або вчитися під музику. Слухай музику перед тим, як почати вчитися – це дійсно допоможе тобі краще засвоїти нову інформацію. Але якщо ти почав працювати, то зніми навушники і заховай їх подалі. Вчені виявили, що будь-який шум під час занять, включаючи музику, відволікає нас від навчання і дозволяє вивчити менший обсяг інформації.

Не важливо, любиш ти музику чи ні. Вона надає такий же ефект, наче хтось кричить тобі у вухо. Можливо, спочатку тобі буде дивно займатися в повній тиші, але наука вважає, що в кінці кінців це того варто.

9. Візуалізуй

Один з найдивніших і найефективніших способів щось запам’ятати – це асоціювати інформацію з візуальними образами. Таким чином ми можемо запам’ятати величезну кількість інформації, просто створивши в голові яскраву картинку. Припустимо, ти хочеш запам’ятати, що книги про Гаррі Поттера написала Дж. К. Роулінг. Роулінг звучить як боулінг, так що уяви, що стоїш біля доріжки для боулінгу. Тепер додай до цієї картинці образ людини, покритої гаром і потім. Ця людина піднімається з лави, щоб кинути по доріжці кулю. Таким же чином ти можеш додати до цього асоціативного ряду і іншу інформацію. Наприклад, назви всіх книг про Гаррі Поттера.

Зрештою, в твоїй голові виявиться величезна кількість інформації, яку ти зможеш згадати в будь-який момент. Цей спосіб звучить досить дивно, але наука стверджує, що він працює.

10. Малюй

Якщо ти сидиш на нудній лекції або на зборах, не бійся почати малювати на полях свого блокнота сердечка або квіточки. З боку може здатися, що люди, які малюють менш сконцентровані, ніж ті, хто не малює, але насправді процес малювання допомагає підтримувати мозок в активному стані. Коли ти просто сидиш і тобі нудно, тобі набагато простіше відволіктися і упустити більшу кількість важливої ??інформації.

Результати одного експерименту показали, що люди, які малювали під час прослуховування нудного телефонного повідомлення, пам’ятали на 29 відсотків більше інформації, ніж ті, хто просто сидів і слухав.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: