Що таке інвестиційний фонд?

Не кожна людина, що бажає інвестувати в різні інвестиційні проекти, може похвалитися унікальними знаннями, як вигідно і безпечно інвестувати. Тому, у світовій фінансовій індустрії, з’явилися різні інвестиційні фонди, або компанії як їх називають деякі фахівці.


Це привабливі проекти, в обов’язок яких входить успішне інвестування грошових коштів різних інвесторів, в різні фінансові проекти, які повинні приносити прибуток.

Порядок роботи інвестиційних фондів

Принцип роботи, цих фінансових компаній полягає в наступному. Людина, яка бажає стати інвестором, але не знає, як правильно вкладати свої кошти, в різні фінансові проекти, звертається до такого фонду. Якщо його влаштовують всі пропозиції про співпрацю, він купує акції або сертифікати, інвестиційної компанії, формуючи її фінансовий портфель.

Менеджери, таких фондів, маючи акумульовані кошти, так званий інвестиційний портфель, вкладають їх в різні проекти, починаючи від покупки акцій різних компаній, закінчуючи банківськими депозитами (дорогоцінні метали, вклади під відсотки), отримуючи від цього прибуток. Отриманий прибуток, розподіляється між усіма інвесторами, в залежності від того, хто скільки вклав грошей.

Інвестиційний портфель складається з залучених коштів, і власних грошей утвореного фонду. Дуже цікаво відбувається процес формування ціни на одну акцію, або сертифікат такої компанії.

Менеджер, що займається вкладанням грошей, кожен день, робить підрахунок отриманого прибутку і кількості випущених акцій або сертифікатів. Після чого за певною формулою, виводить вартість одного цінного паперу, для наступних покупців (інвесторів).

Ось таким способом і відбувається робота різних інвестиційних фондів. У сучасному світі, вже налічується достатня кількість таких фінансових організацій, які користується великою популярністю у інвесторів.

Плюси і мінуси інвестування капіталу в інвестиційні фонди

Говорячи про різні позитивні моменти, вкладання своїх коштів, в різні інвестиційні фонди, потрібно зупинитися на таких моментах.

Перш за все, слід зазначити, що вони ідеально підходять для тих людей, які ніколи не займалися професійним інвестуванням, але бажають отримувати стабільний пасивний дохід. Їм не потрібно думати і аналізувати, в які акції вкласти гроші, або який дорогоцінний метал, буде дорожче коштувати, піднявшись в ціні.

За них це зроблять професіонали, які займаються цим не один рік, і знайомі з ситуацією на цьому ринку. Крім цього, практично кожен інвестиційний фонд, що займається залученням фінансових коштів від різних інвесторів, також має в інвестиційному портфелі і засоби своїх співзасновників (власників), які не зацікавлені у втраті, своїх фінансових коштів, тому жорстко контролюють роботу своїх менеджерів, і орієнтують останніх на досягнення позитивного результату. Купівля акцій або сертифікатів, страхує інвестора від вкладання своїх грошей в різні піраміди, або шахрайські схеми, тому виключається варіант повної втрати своїх коштів, від шахрайських дій.

Розповівши про різні переваги сучасних інвестиційних фондів, в обов’язковому порядку потрібно згадати, і про деякі негативні моменти таких фондів. Єдине, про що варто згадати, це те, що будь-яка інвесторська діяльність несе в собі ризики, часткової або повної втрати вкладених коштів.

На превеликий жаль, сучасні інвестиційні фонди, також не застраховані від цього. Тому, якщо інвестору стане відомо, що така компанія не вдало провела вкладення коштів, і починає йти в мінус, то краще за все продати наявні на руках акції або бонди цього фонду, і перемістити свої капітали в більш прибутковий проект.

Підвівши підсумки, про те, що таке інвестиційний фонд, можна сказати наступне. Це дуже цікавий спосіб заробляння коштів для тих людей, які вирішили займатися інвесторською діяльністю, але не знають, як правильно це робити.

Звичайно, існує певний ризик, пов’язаний з втратою своїх капіталів, в результаті неправильної інвестиційної діяльності фонду, але куплені акції або бонди завжди можна продати, вивівши свій капітал, який можна перемістити в іншу компанію, що займається інвестиціями. Загалом, позитивних моментів такого інвестування набагато більше, ніж негативних, тому вони заслуговують на довіру.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: