10 способів залишатися зосередженим!

10 способів залишатися зосередженим

При виконанні будь-якої справи дуже важливо залишатися зосередженим на виконуваному занятті максимальну кількість часу. Але зробити це не завжди вдається. Як не втрачати концентрацію в робочий час і виконувати поточні завдання, не відволікаючись на оточуючих, ми сьогодні і поговоримо.

1. Ведіть списки

В кінці кожного дня складайте список завдань на день прийдешній, а так само вишиковуйте справи за пріоритетом від більш важливих до менш значущим, від термінових до тих, що можуть зачекати. Список повинен складатися тільки з тих справ, які є обов’язковими до виконання і які в принципі можуть бути виконані. Тоді, закреслюючи вже зроблене, ви зможете відчути задоволення від власної продуктивності.

2. Працюйте з інтервалами

Робити одну справу з однаковим ступенем зосередженості і інтенсивністю досить складно. Тому щоб не розслабитися надовго і залишатися весь час зібраним, спробуйте працювати півгодинними інтервалами. Де 25-30 хвилин ви будете працювати, а 5 віддаватися відпочинку.

3. Закрийте двері офісу

У моменти надзвичайної зайнятість поставте між собою і оточуючими фізичний бар’єр. Тримати двері свого офісу відкритими з точки зору різних бізнес-тренерів та коучерів можливо і розумно, але вкрай непродуктивно з позиції практики. При відкритих дверях великою є спокуса оточуючих заглянути до вас на вогник, в той час як поставлена ??перепона повідомить вашій команді, що ось саме зараз вас краще не чіпати.

4. Слухайте музику

Одягніть хороші закриті навушники і включіть класичну музику. Тому що класична музика нейтральна і навіть рослини під неї ростуть краще, не кажучи вже про функціонування мозку. Відволікає музика – просто надягніть навушники. Відгородіть себе від навколишнього шуму.

5. Перестаньте відволікатися на особисті повідомлення

Смс-повідомлення, листування в чатах, електронні листи та інше, якщо вони звичайно не посвячені вашій поточній справі, почекають до того часу, коли ви зможете собі дозволити приділити їм кілька хвилин. Все, що не стосується роботи, не є важливим, і може бути переглянуто, прочитано і прокоментовано і пізніше під час запланованої перерви.

6. Частіше говорите слово «ні»

Крутитеся як білка в колесі? І не дивно! Навчіться говорити слово «ні», коли до вас звертаються з яким-небудь проханням або дорученням, і активно користуйтеся цим новопридбаним навиком. Чим менше ви берете на себе справ, тим швидше і продуктивніше ви працюєте над тим, що є.

7. Міняйте заняття

Існують легкі справи, які можна зробити швидко і які не вимагають великих розумових і фізичних зусиль, і більш складні. Якщо ви відчуваєте, що втомилися і видихнули – залиште великі і складні справи, гнітючи самим фактом свого існування, переключіться на більш легкі справи, які не потребують багато часу і сил. Радійте тому, як багато ви змогли зробити за короткий проміжок часу, і приступайте до складної справи, впевненим у своїх силах і умінні зосереджуватися. Починайте день з легких справ, залишайте дрібниці на останню годину-півтора перед закриттям офісу, а основний час присвятіть дійсно важливому і трудомісткому.

8. Записуйте

Записуйте кожну справу, кожну дію, кожну думку. Не встигли щось зробити сьогодні – переносьте запис на завтрашній день. Пишіть в телефоні, в ноутбуці, на листочках для записів – записуйте все. А потім увечері проводьте ревізію, під час перегляду в завдання, визначайтеся з їх необхідністю і плануйте свій тиждень і місяць в залежності від того, що вам потрібно зробити. Це не тільки допоможе структурувати насущні проблеми, а й визначитися, коли їх вирішувати і в якому порядку.

9. Змініть обстановку

Застрягли з роботою в офісі, сходіть в інтернет-кафе або бібліотеку. Зміна обстановки, відсутність звичайного оточення і відволікаючих чинників здатні благотворно подіяти на вашу здатність зосередитися і залишатися сконцентрованим на одній справі протягом тривалого часу.

10. Найміть виконавчого помічника

Всі ми дуже не хочемо передавати наші обов’язки іншим людям, адже краще нас ніхто, звичайно ж, не зробить. Це хибна практика. Багато підприємців доводять себе до виснаження, намагаючись осягнути неосяжне, замість того щоб делегувати частину своїх обов’язків. Помічник не тільки може принести свій досвід і вміння в ваш бізнес, але так само взяти на себе ті незначні речі, які до цього ви робили самі: сортувати електронну пошту, відповідати на незначні послання, вести щоденник, організовувати зустрічі і приглядати за роботою офісу.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: