10 заповідей лідера!

лідер

Кожна людина хоче стати успішною. Але що саме визначає успіх? Ми часто мислимо категоріями «успішний і« неуспішна », але ж за великим рахунком, успіх – це стан, який не фіксується.


Наприклад, чи можна назвати успішним Річарда Бренсона, англійської мільярдера? Більшість, я думаю, скаже, що можна. І разом з тим, якщо прочитати його автобіографію «Втрачаючи невинність», ми побачимо, як злети, так і глибокі падіння.

Я веду до того, що, якщо Ви не готові до побічних ефектів лідерства, наприклад, до відповідальності, то немає сенсу читати книги і відвідувати тренінги на цю тему. А якщо Ви вирішили пройти цю дорогу, повну пригод, то, цілком ймовірно, Вам знадобляться якісь орієнтири, які допоможуть здійснювати менше помилок і йти більш впевнено.

10 заповідей лідера від видатних людей

Став цілі.

Як би банально це не звучало, але перша заповідь саме ця. У лідера завжди є чітка мета, якої він заряджає не тільки себе, а й оточуючих.

Бери відповідальність.

Лідер бере відповідальність не тільки за себе, але і за тих, хто йде поруч з ним.

Вкладає в себе.

Джим Коллінз у книзі «Від хорошого до великого» розглядає керівників п’ятого рівня. Це люди, які не бачать цінності в зовнішніх атрибутах, таких, як автомобіль, пентхаус, особистий літак і т.п. Ці люди дуже добре розуміють, що можуть виникнути ситуація, коли від цих «дрібничок» доведеться відмовитися, і все, що у Вас залишиться – це Ваші навички та вміння.

Навчися продавати.

Продаж – це не тільки процес обміну товару (або послуги) на гроші, це будь-яка комунікація! Лідер вміє підібрати потрібні слова в будь-якій ситуації. А для цього необхідно оволодіти навиком продажів.

Навчися говорити: «НІ».

Як часто ми жалкуємо, що погодилися на щось, хоча внутрішній голос нас відмовляв. Якщо хочете розвивати власні проекти та змінювати світ на краще, доведеться дуже багатьом факторам сказати слово НІ! Інакше, у вас просто не залишиться ні часу, ні сил.

Створюй оточення.

Є такий феномен, який називається «банка з павуками». Суть проста – один павук, потрапивши в банку, легко вибереться з неї, але, якщо цих павуків буде кілька, вони загинуть, тому як будуть скидати один одного при спробі покинути посудину. Так і слабке оточення тягне вниз. Коли Ви приймаєте рішення розвиватися, у Вашого оточення з’являється два варіанти, щоб залишитися поруч з Вами: або йти рука об руку, або повернути Вас в стан спокою. Думаю, зайве буде говорити, який варіант вибирають більшість обивателів. Лідер вибирає своє оточення самостійно.

Знайди справу життя.

Як каже експерт № 1 по саморозвитку в СНД Іцхак Пінтосевич: “Щоб стати чемпіоном, необхідно виконати 3 умови – Хотіти бути чемпіоном; Багато працювати; Займатися улюбленою справою (інакше не вийде багато працювати)”. Знайдіть себе і йдіть в цьому напрямку. Не оцінюйте справу з точки зору прибутку. Якщо Ви будете кайфувати під час роботи, гроші обов’язково наздоженуть Вас!

Допомагай іншим.

Американський адвокат Ралф Нейдер сформулював один з найважливіших постулатів лідерства – завдання лідера в тому, щоб було більше лідерів, а не в тому, щоб було більше тих, хто слідує за лідером. Доповнення зайві.

Сім’я – це головне.

Генрі Форду задали питання, якби йому довелося прожити своє життя заново, як би він його прожив? Промисловець відповів, що не має значення як, головне, щоб його дружина була з ним поруч в новому житті. Багато мільярдери солідарні з «батьком автомобілебудування». Адже коли ми падаємо, з нами залишаються тільки рідні люди – батьки, дружини і діти.

Результат не важливий.

Ще раз повторимо думку, яка була висловлена спочатку. Лідер не думає про результат, він живе процесом. Це дуже логічно, тому що концентрація на результаті позбавляє рух сенсу. Може здатися, що цей пункт суперечить пункту про ціль. Це не так. Завдання цілі – поставити вектор руху. І це доводить вислів видатного Брюса Лі: «Мета життя – це життя з метою».

Дотримуйтесь цих заповідей, і Ваше життя буде грати яскравими фарбами, а вершити свою долю будете Ви самі! Здоров’я Вам і Вашим близьким!

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: