12 причин щоб почати свій бізнес по франчайзингу!

бізнес по франчайзингу

Різні джерела, надають різну статистку щодо «виживання» бізнесу, побудованого на основі франчайзингу. Не станемо обманювати, наводячи конкретні цифри, але близько 70-90% підприємств продовжують свою діяльність (успішну діяльність, само собою зрозуміло) на цій грішній землі через 1-3 роки після дня свого народження.


Бізнес, створений з нуля, виключно своїми силами не може похвалитися подібними результатами, близько 90% якого йде в небуття в перший же рік існування, залишаючи після себе розбиті надії і нездійснені очікування.

Не дарма, серед деяких економістів побутує приказка «Або франчайзинг, або банкроства». Чому так? Все просто, причини сховані в самій суті франчайзингу.

Переваги франчайзингу

1. Пошук ніші

Бар’єром для багатьох охочих розпочати власну справу, маючи стартовий капітал, готових морально влитися в ряди бізнесменів, є пошук ідеї бізнесу, вибір ніші. У випадку з франчайзингом, все зводиться лише до вибору (бажано усвідомленого) франчайзера з каталогу.

2. Власне справа

Незважаючи на те, що за великим рахунком, франчайзі залишається залежним від франчайзера, разом з тим, він володіє і певною свободою в встановлених рамках. Крім того, зберігає юридичну та економічну самостійність. Це повноцінний власний бізнес.

3. Величезний вибір сфер діяльності

Сьогодні на вітчизняному ринку кілька тисяч компаній готові запропонувати партнерство починаючим підприємцям на умовах франчайзингу в усіх галузях: сільське господарство, роздрібна торгівля, виробництво, сфера послуг, інтернет, інтелектуальна власність та ін.

4. Свобода вибору франчайзера

Франчайзери надають детальну інформацію (як правило вона є відкритою) про свою компанію та умови співпраці. Отже, ще до початку інвестицій є можливість досліджувати інформацію і ретельно проаналізувати бізнес.

5. Легкий вихід на ринок

Як правило, франшизу пропонують компанії з відомим ім’ям, розкручені бренди, котрі завоювали репутацію, мають лояльну аудиторію клієнтів. Це актив, яким гріх не скористатися, замість того, щоб роками розвивати власний бренд, якщо ваша основна мета – прибуток.

6. Передбачуваність результатів

Наявність достатньої кількості інформації, в тому числі і щодо діяльності аналогічних підприємств, дозволяє досить точно спрогнозувати власні результати.

7. Готова бізнес-система, перевірена часом

Якщо не брати до уваги недобросовісних франчайзерів, головна мета яких, «розвести» нетямущого франчайзі на паушальний внесок, більшість компаній перед виведенням франшизи на ринок добре відточують бізнес систему, опрацьовують всі бізнес процеси, щоб згодом передати готову налагоджену технологію. Таким чином, підприємець-початківець отримує в свої руки величезний капітал, уникаючи помилок, позбавляючи себе від шишок на голові, втрати грошей і гіркого досвіду.

8. Інструкції з ведення бізнесу

Разом з готовою бізнес моделлю, партнер отримує свого роду «інструкцію із застосування», рекомендації по ефективному веденню бізнесу: цінова політика, робота з клієнтами та ін.

9. Швидкий старт

Сила-силенна часу у підприємця йде на аналіз ринку, знайомство з численними аспектами тієї області, в якій передбачається відкривати бізнес, планування, прогноз, оцінка, пошуки постачальників. У випадку з франчайзингом, є можливість в найкоротші терміни перейняти весь досвід і необхідні знання для початку діяльності.

10. Зниження підприємницьких ризиків

Франчайзер безпосередньо зацікавлений у розвитку своєї мережі, успішності діяльності партнерів. Саме тому багато компаній допомагають бізнесменам справлятися з численними проблемами: навчання персоналу, допомога в пошуку приміщення і т.п.

11. Мінімізація витрат на рекламу

Немає необхідності витрачати величезні кошти на маркетинг і масштабну рекламну кампанію (крім просування на локального ринку). Не без того, деякі франчайзери стягують платіж зі своїх партнерів на проведення рекламних кампаній, що, тим не менш, вигідно всім учасникам системи.

12. Надійність постачальників

Досить часто, постачальником товару або ресурсів виступає безпосередньо франчайзер, в іншому випадку, останній бере на себе задачу роботи з постачальниками.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: