5 копійок СРСР 1924 року!

5 копійок СРСР 1924 року

5 копійок СРСР 1924 року дуже цікава монета, що заслуговує докладного огляду! По-перше, вона була випущена досить давно і є однією з найбільш ранніх металевих грошей Радянського Союзу. При цьому монета не настільки рідкісна, щоб не було шансів знайти її у себе вдома.


Карбувалася монета з міді, так як це досить дешевий метал. Монета невелика, діаметр – 3,2 см. Важить теж небагато – 16,38 г. Дизайн? Досить простий, але це характерно для грошей Радянської епохи.

На аверсі монети по центру зображено Радянський герб. Його оздоблює тонка рамочка, схожа на стоншену підкову. Під гербом викарбувана абревіатура назви держави: «С.С.С.Р.». По периметру напис-гасло: «Пролетарии всех стран соединяйтесь!».

Реверс цієї монети ще простіше. По краю йде бортик. У верхній частині вказаний номінал: велика (майже на половину висоти монети) цифра «5» і напис під нею «КОПЕЕК». Ще нижче рік випуску «1924» і під ним крапка. Довершують дизайн розташовуються праворуч і ліворуч скромні колоски пшениці.

Різновиди і вартість 5 копійок 1924

 
5 копійок 1924 року – гладкий гурт. Ціна такої монети близько 100 грн. Але ця ціна чисто умовна, все залежить від стану, за погану монету можуть дати 20-30 грн, а відмінна легко набере 500 грн на будь-якому аукціоні.

5 копійок 1924 року – рубчастий гурт. Ціну не сказати, тому що все залежить від попиту, але якщо у вас є така монета, то вона точно коштує значно дорожче монети з гладким гуртом.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: