7 звичок, які заважають заощаджувати гроші?

zaoshhadzhennya

Хто з нас не хоче бути багатим? Якщо ти запитаєш людей навколо про їхні цілі в житті, багато хто скаже, що це – бути багатим і забезпеченим. Причина, чому людина хоче досягти багатства, як правило, різна.


Незалежно від того, що рухає тобою в бажанні бути забезпеченим, тобі слід знати про список помилок у поводженні з грошима. Ми поділимося з тобою списком з семи основних помилок, від яких кожен повинен позбутися.

1. Витрачати більше, ніж заробляєш

Це звучить як голос здорового глузду. Це смертельна помилка, яка з легкістю призводить до фінансового краху. Що ще гірше, в сучасному світі ми користуємося кредитними картами та іншими розробками, які стимулюють нас витрачати більше. Щоб приборкати своє бажання витрачати більше, варто планувати свій бюджет і намагатися його дотримуватися.

2. Купувати речі, які тобі не потрібні

Багато хто з нас хоче продемонструвати свій успіх іншим, але пам’ятайте, дійсно забезпечені люди не виставляють своє багатство на показ. Нехай твій успіх створює твій зовнішній імідж! Тому, якщо ти на шляху до багатства, старайся уникати цієї помилки. Однозначно, якщо ти хочеш і можеш собі дозволити щось, ніщо не зупиняє тебе від покупки, але ніколи не роби цього, щоб вразити інших. І, як правило, ті, кого ми намагаємося вразити, нам зовсім не приємні.

Якщо ти купуєш речі, які тобі не потрібні, незабаром тобі доведеться продавати ті, які необхідні. Уоррен Баффет

3. Не стежити за своєю фінансовою ситуацією

Ти можеш дивуватися, як ця помилка взагалі можлива, але це нормальний захисний механізм. Коли ми набираємо зайву вагу і не хочемо прикладати зусилля, щоб схуднути, ми починаємо уникати дзеркала.

Схожа ситуація, коли ми знаємо, що фінансові справи кепські, і не готові прикладати зусилля, щоб виправити ситуацію. Тоді ми починаємо уникати реального стану справ, що призводить до ще більшого краху. Що потрібно зробити? Як мінімум – ввести всі показники в табличку Excel або написати на папері і дуже уважно з ними ознайомитися. Це перший крок на шляху до вирішення фінансових проблем.

4. Не слідувати плану

Так як і в інших сферах життя, планування необхідне і в фінансах. Твої фінансові цілі повинні включати час, коли ти вийдеш на пенсію, оплату заборгованостей в найкоротші терміни і створення капіталу, незалежно високі твої доходи чи ні.

5. Сподіватися на одне джерело доходу

Багато хто живе, сподіваючись на одне джерело доходу, і радіють оплаті своєї праці вчасно. Навіть ті з нас, які ведуть власний бізнес або працюють на себе, як правило, отримують дохід лише з одного джерела. Це може привести до абсолютної катастрофи. Не має значення, наскільки він стійкий і прекрасний. Якщо він припиниться, це спричинить за собою фінансовий крах.


6. Залишити спроби збільшити дохід

Якщо тобі радять почати економити, ти відразу думаєш про те, на що ти зможеш менше витрачати. Неправильний підхід.

Підхід краще – це спробувати збільшити свої доходи. Давай припустимо, що людина відкладає 25% свого доходу. Якщо дохід зростає, то сума для заощаджень автоматично теж зростає. Як би там не було, намагатися урізати свої витрати – не найкраща стратегія, на якій довго не протягнеш. Якщо ти відмовишся від багатьох чинників, це дасть тобі почуття фрустрації, що надалі приведе до нездатності досягти бажаного багатства.

7. Пріоритет витрати над заощадженням

Коли у нас виникає бажання негайно задовольнити потребу купити щось, чого ми дуже хочемо, ми думаємо: “Я можу собі це дозволити, а відкласти я ще встигну”. Це пізніше ніколи не настане, бо твої потреби ніколи не закінчуються.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Коментарів: 1
  1. Vasyl

    Дуже просто і грамотно. І дуже вчасно для мене. Тобто я почав виправляти свою ситуацію. А тут ваша стаття допомагає систематизувати знання.

Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: