Баня та сауна як бізнес!

банний бізнес

Вже давно лазня і сауна перетворилися не тільки в засіб попаритися і оздоровитися. Це окремий особливий відпочинок – в баню ходять і щоб поспілкуватися з друзями, і щоб відзначити свято. Навіть корпоративні заходи нерідко проводяться в сауні. Тому, зайнявшись банним бізнесом, ви зможете отримувати хорошу вигоду.


З чого почати банний бізнес

Починати потрібно, звичайно, з вибору виду лазні. Найпоширеніші типи банних закладів на сьогоднішній день – це приватна сауна, громадська лазня, баня на колесах. Перший тип більш вигідний, якщо ви в першу чергу перед собою ставите комерційні цілі. “Все для клієнта і будь-який каприз за ваші гроші” – це практично гасло багатьох нині існуючих саун. Громадська лазня відрізняється від них тим, що має більш високу місткість людей, і відвідати таку лазню може будь-хто в будь-який час без попереднього бронювання місць. Та й зарезервувати дату і час відвідин громадської лазні певною компанією людей не можна. Не можна сказати, що відкриття такої лазні не здатна принести прибуток. За умови грамотної організації бізнесу і успішного просування, громадські лазні можуть заробляти нітрохи не менше, ніж приватні. Але все ж, в містах їх налічується трохи менше, і значить, щось стримує підприємців відкривати лазні саме такого типу.

Ще один варіант відкриття лазні – лазня на колесах. Така ідея вже не нова, але до сих пір вважається досить оригінальною. Баня на колесах – це мобільна, пересувна лазня, яка побудована з кузова критого автомобіля, обробленого зсередини і зовні деревом. Усередині лазня обладнується так, як і стаціонарна, у відповідності з усіма висунутими законодавством нормами. Багато клієнтів одночасно лазня на колесах прийняти не може, як правило, це не більше шести осіб, а одночасно в парильні – не більше чотирьох осіб. Перевага такого бізнесу в тому, що лазню можна легко доставити в будь-яку точку міста за бажанням клієнта – на дачу, на риболовлю, до дому, навіть в парк відпочинку. Та й якийсь елемент незвичайності і новизни буде грати на руку підприємцю.

У даній статті ми розглянемо відкриття стаціонарної приватної сауни. Такі лазні все ж є найбільш відвідуваними і популярними, а значить і більш перспективними в плані розвитку бізнесу.

Приміщення

Насправді, сауна – це той заклад, місце розташування якого не грає майже ніякої ролі. В сауну люди не заходять спонтанно, просто прогулюючись повз. Клієнти будуть їхати туди навмисно, заздалегідь плануючи і готуючись до її відвідування. Але в питанні вибору місця розташування все ж слід врахувати деякі нюанси, а саме рівень престижності сауни. Якщо це статусний заклад, розрахований на людей з високим достатком, то і розміщувати його потрібно в елітних районах міста. Сауни середнього рівня можна розташувати де завгодно, головне, щоб заклад можна було легко знайти за вказаною адресою і не заблукати.

Перед тим, як ви будете підбирати приміщення за розміром, необхідно вже точно визначитися, які додаткові послуги ви збираєтеся реалізовувати. Масажний кабінет, SPA-процедури, басейн, кафе або інші додаткові послуги теж зажадають простору, і потрібно відразу ж це враховувати. Орієнтуйтеся на те, що для середньої сауни потрібна площу не менше ста квадратних метрів. Якщо берете приміщення в оренду, поцікавтеся відразу, чи можливий його викуп в майбутньому.

Вимоги до приміщення і облаштування сауни

Баня і сауна – це заклади потенційно пожежонебезпечні. І тому до них висуваються чіткі і жорсткі вимоги, які обов’язково потрібно дотримуватися при організації бізнесу. Потрібно це не тільки для того, щоб отримати дозволи від державних служб, а й для того, щоб у вашій лазні не відбувалися нещасні випадки з клієнтами, що дуже важливо.

Устаткування для сауни

Всередині сауни необхідно обладнати такі кімнати: парна, роздягальня, кімната відпочинку, душова, підсобка. Басейн за бажанням, але все ж бажано. Парну кімнату потрібно обладнати дров’яної, газової або електричної піччю-кам’янкою. Дров’яні печі найбільше цінуються справжніми шанувальниками лазні і банної культури. Якщо ви вибрали дров’яну піч, обов’язково заявляйте про це у своїй рекламній кампанії. Установка газових печей – це найдешевший варіант, але і самий пожежонебезпечний. Електричні печі найбільш оптимальні і в плані експлуатації, і в плані безпеки. Також можна придбати інфрачервону піч для сауни, але коштувати це вам буде трохи дорожче. Якщо маєте в своєму розпорядженні достатньо коштів, віддавайте перевагу останньому варіанту – це зараз модно. Вказавши в рекламі, що у вашій сауні використовуються інфрачервоні печі, ви також можете залучити більше клієнтів.

Кімната відпочинку і роздягальня обладнуються меблями – столами, стільцями або лавками. У кімнаті відпочинку потрібно розмістити і розважальну техніку – музичний центр, плазмовий телевізор. Чайники, кавоварки і дрібний посуд теж не завадять. Душових кімнат по бажанню може бути дві – чоловіча і жіноча.

Не забудьте також і про витратні матеріали. До них відносяться віники, рушники, банні халати, тапки і шапочки. У саунах середньої і високої цінових категорій це все звичайно вже входить у вартість послуг відпочинку. Якщо сауна нижчої категорії, то ви можете брати за користування цими речами окрему плату.

Працівники

Обов’язковий персонал для сауни – це адміністратор, банщики, прибиральниці, охоронець. Професійних банщиків зараз мало де зустрінеш. У більшості саун банщика працюють люди різних професій зі сфери обслуговування. Якщо в сауні є масажний або косметологічний кабінети, то будуть потрібні і фахівці для надання цих послуг. На початку діяльності можна не брати в постійний штат масажиста і косметолога, а викликати їх тільки в певні дні. Можливо, ці послуги не будуть користуватися попитом у ваших клієнтів, а заробітну плату співробітникам платити все одно доведеться, і ви залишитеся в збитках.

Рекламна компанія

Люди, які люблять баню і сауну, найчастіше вибирають собі заклад до душі і ходять тільки туди. Тому, якщо у вашому місті вже є багато успішних саун, то вам доведеться постаратися, щоб переманити звідти клієнтів. Зробіть так, щоб про відкриття нової сауни дізналося якомога більше людей. У цьому допоможе реклама в метро, ??роздача листівок на вулиці, теле- і радіореклама, оголошення в друкованих виданнях, на веб-сайтах і форумах. Зробіть свій власний сайт, де вкажіть всі переваги вашої сауни в порівнянні з іншими в вашому місті, надайте можливість забронювати дату і час відвідин онлайн.

Однак, як кажуть самі власники лазень і саун, найефективніша реклама – це відоме всім “сарафанне радіо”. Якщо ваші перші відвідувачі залишаться в захваті від вашого закладу, будьте впевнені, що постійний потік клієнтів вам забезпечений.

Скільки коштує відкрити сауну

Називати тут якісь конкретні цифри безглуздо, так як сауни бувають абсолютно різні і розмір витрат на їх відкриття теж буде різний. Однак, врахуйте, що відкрити навіть саму скромну сауну, витративши на це менше 10-15 тисяч доларів, у вас навряд чи вийде. Відкриття хорошою, елітної сауни може витягнути з вас близько 100 тисяч доларів.

Середня окупність саун – 2-3 роки. Прискорити термін окупності і принести вам додатковий дохід допоможуть неосновні послуги на території сауни – той же масаж або косметологія. Однак, витрати і дохід від надання цих послуг потрібно розраховувати окремо.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: