Ініціативність як один з ключів до успіху!

Ініціативність

Успіх людини і його ініціативність завжди йдуть рука об руку, і особливо це стосується підприємницької діяльності.

Подивіться з боку на ініціативних людей – це завжди особистості енергійні, які володіють волею до творчості, легко виражають свої ідеї і, разом з тим, готові нести за їх реалізацію і наслідки особисту відповідальність (що відрізняє їх від простих “мрійників”, які вміють багато говорити, але мало робити).


Адже саме такі якості найбільше котируються в діловій сфері, що підтвердить будь-який успішний бізнесмен. Тим більше, якщо враховувати, що утворилася на сьогоднішній день вкрай високу ступінь конкуренції в усіх підприємницьких напрямках, коли відшукати вільну і рентабельну нішу стає вкрай проблематично.

Однак наполегливим, ініціативним людям все ж вдається вдало організовувати якісь сміливі, свіжі і конкурентні проекти. Загалом, позитивних сторін у даної якості вельми багато, от тільки не так багато тих, хто дійсно цією самою ініціативністю володіє. Хоча, можливо, і хотів би.

А чи можна її у себе розвинути? В тій чи іншій мірі, але все ж таки можна. Розглянемо ряд рекомендацій, які могли б в цьому допомогти.

1. Вчіться детально оцінювати ситуацію. Не варто думати, що по-справжньому ініціативна людина – це сміливець, що завжди кидається, як то кажуть, “голими грудьми на амбразуру”. Так, ентузіазм – це добре, але без детального аналізу тієї ситуації або обставин, в яких його необхідно буде проявити, навряд чи можна буде досягти успіху. А невдачі, в свою чергу, запросто можуть змусити опустити руки і плюнути на будь-які сміливі проекти і пропозиції, які у вас зароджувалися.

Не можна тут не згадати знамениту фразу “ініціатива карається”, – так, карається, але тільки по нашій же провині, коли ми беремося за справу, не прорахувавши до кінця всіх нюансів, які не спрогнозувавши всі можливі перешкоди, які можуть виникнути, не вибравши правильне для дій час і т.п. З протилежним же підходом ініціатива, як правило, навпаки – винагороджується. Пам’ятайте про це.

2. Будьте готові нести відповідальність. Слід заздалегідь передбачити і варіанти повного провалу вашої ініціативи. У зв’язку з чим важливо продумати кроки, які допоможуть в такому випадку максимально згладити або компенсувати можливі втрати. Це особливо важливо, коли ваша ініціатива буде якимось чином зачіпати інших. Знання того, що у вас передбачені навіть найгірші варіанти розвитку ситуації і способи “реабілітації”, буде надавати вам сміливість і впевненість, без яких проявити ініціативу неможливо.

3. Надійтеся насамперед тільки на себе. Іншими словами, старайтеся по мінімуму залучати до виконання своїх завдань сторонніх людей – причому, це стосується не тільки ділової сфери, а й усіх інших сфер життя. Тоді сподіватися на свої сили увійде у вас у звичку. А коли ви повністю впевнені в собі, ініціативу брати набагато легше.

Звичайно, суперменом ви стати не зможете, тому деякі питання, якими ви фізично не будете встигати займатися, доведеться делегувати підлеглим, співробітникам, друзям, родичам і т.п. (в залежності від того, про яку ситуації йде мова). Але нехай ці питання будуть не ключовими, а другорядними, щоб в разі чого ви не змогли “знайти крайнього”, крім себе самого. Будьте господарем свого життя, а не одним із власників.

4. Викорінюйте пасивність і лінощі з характеру. Бо вони здатні досить ефективно гасити будь-який ентузіазм, будь-які починання. Причому ще на етапі їх народження. Як викорінювати? На побутовому рівні. У кожного з нас завжди є справи, які ми відкладаємо на потім.

Зазвичай це не дуже важливі справи, і ми їх ігноруємо не тому, що на них немає часу чи сил, а часто тому, що виконувати їх просто … не хочеться. Адже завжди знайдеться заняття цікавіше – подивитися фільм, зустрітися з друзями, “зануритися” в інтернет і т.п. Так ось, забудьте про звичку відкладати щось в “довгий ящик” – позбудьтеся від нього. Спочатку буде неприємно, але незабаром ви звикнете до організованості, навчившись бути сильніше ліні.

5. Не звертайте уваги на критиканство. Дуже часто з людиною ініціативною поруч опиняються ті, хто своїми негативними коментарями здатний швидко “загасити” будь-який ентузіазм. “У тебе навряд чи вийде”, “це нереально”, “багато хто пробував – не вийшло, так що навіть не намагайся” і т.п.

Знайомі фрази, чи не так? Це і є критиканство. На відміну від конструктивної критики, в якій присутні вагомі аргументи і якій, навпаки, слід дорожити, подібні пораженські коментарі можна просто ігнорувати.

Тим більше, якщо ви вже виконали перші дві рекомендації: ретельно оцінили обстановку і продумали всі можливі (в т.ч. і найгірші) варіанти розвитку ситуації. В такому випадку актуальна відома всім приказка: “Краще спробувати і пошкодувати, ніж шкодувати, що ніколи так і не спробував”. Пробуйте, і нехай у всіх ваших починаннях вас супроводжує успіх!

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: