Корисні зв’язки. Як знаходити, підтримувати і зміцнювати корисні зв’язки?

корисны звязки

Корисні зв’язки і в давні часи служили основою благополуччя людини. Що вже говорити про часи нинішні – без потрібних зв’язків нікуди. Приказка «Не май сто рублів, а май сто друзів» актуальна в усі часи і стосується всіх сфер життя, в тому числі кар’єри і бізнесу.


Користь від придбання корисних зв’язків:

  • розширення кола контактів, які допоможуть знайти хорошу роботу, розвинути бізнес або вирішити різні проблеми. Чим більше людей ви знаєте, з якими перебуваєте в сприятливих відносинах, тим більшого успіху ви досягнете у своїй професії і в житті в цілому;
  • розвиток власних комунікативних навичок;
  • отримання задоволення від життя і спілкування з цікавими людьми.

Якщо необхідність для кожної людини мати корисні зв’язки не викликає у вас сумніву, якщо ви розумієте що вплив оточення на людину незмірно великий, але не знаєте з чого почати, почніть з питання:

Яким же чином можна знаходити, підтримувати і зміцнювати корисні зв’язки?

Погортайте записну книжку

У кожного з нас є родичі, друзі, знайомі, які утворюють коло наших контактів. Але, як правило, інформація про них не структурована, вона розташована хаотично і безсистемно. Заведіть міні-картотеку, зберіть відомості, які тільки можете знайти на кожного. Окремо виділіть категорії – рідні, колеги, друзі (подруги, однокласники, однокурсник і т.п.), ті з ким ми спілкуємося в “позаробочий час” по інтересам (спорт, хобі …). Може, є ті, з ким уже давно не спілкувалися. Як у них справи? Що змінилося в їхньому житті? Чим всі ці люди можуть бути вам корисні особисто? Яке у них коло знайомств?

Зв’язки потрібно підтримувати

Щоб отримати максимум від корисних, потрібних зв’язків їх треба підтримувати. Яким же чином можна підтримувати і зміцнювати зв’язки? Відповідь проста: не давати забути про себе. Регулярно переглядайте свій список контактів і відстежуйте, коли ви в останній раз спілкувалися з кожним зі своїх партнерів і колег. Надсилайте їм запрошення в соціальних мережах, пишіть їм листи, вітайте їх зі святами.

В основному люди починають думати про них, коли їх звільнили, і вони відчайдушно потребують допомоги, а не тоді, коли вони здатні в них інвестувати. Щоб витягти максимум з зв’язків, потрібно їх будувати і підтримувати до того, як з’явиться необхідність їх використовувати. Якщо ви тільки просите про допомогу і ніколи не пропонуєте допомогти самі, то навряд чи вам будуть часто надавати послуги, і ви не будете використовувати доступні можливості найкращим чином.

Придумайте стратегію

Корисні зв’язки треба будувати стратегічно. Це означає визначати цілі і планувати рух до них до того, як ви зробите крок. Занадто часто люди не думають про це, поки у них не відбудеться десяток-другий випадкових розмов про те, як їх скоротили і як їм потрібна допомога. Але таким чином можна вичерпати зв’язки і набриднути знайомим безцільними розмитими проханнями. Потім буває дуже складно повернутися і сказати: “Гаразд, тепер у мене є план, я знаю, як ти міг би мені допомогти”.

Іншими словами, щоб успішно використовувати корисні зв’язки, потрібно знати, чого ви хочете. Звучить просто, але в реальності може бути дуже складно, тому про це написано стільки книг.

Це також означає знати, хто ви є і як краще себе продати. Коли ви з ким-небудь зустрічаєтесь, навряд чи у вас буде годинна розмова – швидше, п’ять хвилин на вечірці або 20 хвилин за чашкою кави. За цей час вам потрібно зуміти створити хороше перше враження, пояснити, хто ви, чого хочете і що можете запропонувати, не має значення, чи говорите ви про продукт, свій бізнес-план або шукаєте нову роботу.

Складіть свою коротку насичену розповідь, що містить інформацію про те, хто ви і що ви зробили. Використовуйте її при знайомстві як візитну картку. Багато хто прагне вмістити сюди якомога більше, але мета – лише зачепити увагу, щоб обмінятися контактами та отримати більш докладну зустріч в майбутньому. Як тільки ви здійсните цей перший контакт, ви отримаєте в свої мережі нову людину, а що буде далі, залежить тільки від вас.

Підтримка і надбання корисних зв’язків – важка, але необхідна для будь-якої орієнтованої на кар’єру людини. Зазвичай на це не вистачає часу. Але якщо змусити себе робити це регулярно, в складній ситуації ваші зв’язки вас виручать.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: