Менеджмент як професія.

Менеджмент як професія

Вибір сфери професійної трудової діяльності рано чи пізно виникає зовсім перед кожною людиною, що живе на нашій планеті. Хтось віддає перевагу отримати вищу професійну освіту і стати висококласним дипломованим фахівцем, а хтось, навпаки, мріє якомога раніше знайти роботу і зайнятися трудовою діяльністю.


Існує думка, що отримання освіти ніяк не позначається на подальшому житті і на кар’єрі, що набагато важливіше досвід і напрацьовані навички. Однак таке твердження, безсумнівно, помилкове, оскільки практичні компетенції без теоретичної підготовки не стануть дійсно професійними. На сьогоднішній день однією з найбільш популярних професій стала професія у сфері управління, тобто професія менеджера. Що вона в собі укладає і як домогтися успіху в менеджменті?

Менеджмент: що це!

Менеджмент – це управління чим-небудь. Таким чином, дана сфера діяльності включає в себе такі процеси, як керівництво, планування, координацію, розпорядження, контроль. Менеджер повинен володіти відповідними компетенціями для ефективного виконання своїх обов’язків. Управління може здійснюватися в будь-якій області, найчастіше це:

  • управління виробництвом;
  • управління персоналом;
  • управління проектами;
  • управління інвестиціями;
  • управління маркетингом;
  • стратегічне управління і т.п.

Виходить, що професія менеджера може мати місце в різних областях діяльності компанії, а, значить, і вимагати від фахівця різних компетенцій. Безумовно, існують певні відмінності, проте в цілому даний вид трудової діяльності мати власні, загальні для управління в різних сферах, секрети успіху.

Компетенції для успіху

Немає ніякого сумніву в тому, що абсолютно кожна професія вимагає наявності певних знань, досвіду і компетенцій. Менеджмент – не виняток. Проте слід сказати, що в даній сфері найважливіше загальнолюдські цінності та орієнтири, навички роботи з людьми. Тим не менш, можна виділити й інші особливості вимог професії «менеджер»:

1. Гарне виховання.

Для менеджера будь-якої ланки необхідно знати правила етикету і мати хороші манери, оскільки його діяльність пов’язана з роботою з людьми, особливо у випадку управління персоналом.

2. Чітка і грамотна мова.

Для менеджера не обов’язково бути майстерним оратором, однак він повинен вміти говорити чітко, ясно, правильно висловлювати свої думки і не допускати різного роду помилок.

3. Наявність освіти.

Якраз освіту в кар’єрі менеджера має вирішальне значення, адже вона дає міцні теоретичні знання, а також розширює кругозір. Людина з вищою освітою завжди зможе знайти теми для бесіди з будь-якою людиною, що для менеджера дуже важливо.

4. Уміння тримати себе і зовнішній вигляд.

Уміння тримати себе, а також уміння підібрати відповідний одяг для конкретного випадку – ті риси, які відрізняють хорошого менеджера. Йому слід бути впевненим у собі, елегантним, стриманим.

5. Уміння слухати і чути.

Навички активного слухання, а також уміння попросту почути те, про що говорить співрозмовник, неймовірно важливі в кар’єрі менеджера. Крім того, слід проявляти гнучкість при спілкуванні з іншими людьми (партнерами, клієнтами і т.п.).


Інтуїція стане також надійним помічником менеджера, оскільки йому належить приймати рішення щодня, щогодини, в умовах невизначеності, в умовах ризику. Все це призводить до того, що шосте відчуття підкаже, як правильніше було б себе повести і дозволить уникнути неприємних ситуацій.

Таким чином, в професії менеджера виключно важливі людські якості та навички роботи і спілкування з людьми, а також теоретична підготовка. Якщо враховувати всі ці вимоги, то можна швидко і легко просунутися по кар’єрних сходах і досягти успіху у своїй професійної трудової діяльності.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: