Недоліки франчайзингу.

недоліки франчайзингу

Франчайзинг – не інакше, як манна небесна для підприємців-початківців: ніяких ризиків, замість них – суцільні гарантії на успіх, зовсім небагато грошей, і готова інструкція по збору «бабла» у вас в руках, навіть думати – зовсім не обов’язково.


Як би не так. Насправді, у всього хорошого є і зворотна, «темна» сторона.

Паушальний внесок – свого роду, плата за технологію, можливість використання бренду. Втім, останнє може послужити чималу користь, та й готова бізнес-модель, безумовно, не завадить. В ту ж чергу, паушальний внесок в ряді випадків перевищує своїми розмірами всі інші витрати: на приміщення, обладнання та ін., Що, само собою зрозуміло, доведеться купувати окремо. Паушальний внесок же – лише придбання права на ведення діяльності під маркою франчайзера і набір інструкцій: і те й інше – не матеріальні активи.

Роялті. До тих пір, поки франчайзі веде свою діяльність по франшизі, він зобов’язується регулярно виплачувати відрахування франчайзеру. Свого роду – додатковий податок на ваші плечі. При цьому, найчастіше, роялті вираховується не за результатами діяльності (відсоток від чистого прибутку), але від обсягу продажів або виручки. Бізнес може працювати в нуль або навіть бути збитковим, але якщо є продажі, якщо є виручка, роялті заплатити доведеться.

Франчайзі обмежений у свободі дій. Навіть якщо деякі рішення можуть принести користь бізнесу, але вони йдуть в розріз з правилами або політикою франчайзера, про їхнє впровадження можна забути.

Досить часто франчайзі зобов’язуються купувати сировину, продовольство, товар, обладнання, інші ресурси виключно у франчайзера за цінами, що в ряді випадків можуть бути вищими за ринкові.

Додаткові витрати, пов’язані з вимогою франчайзера (матеріали, оформлення інтер’єру приміщення і т.п.) Відкриваючи власний бізнес, ви маєте право самостійно приймати рішення: яке обладнання купувати (дешевше), як оформити приміщення, які купувати матеріали, і т.п.

Проблеми у франчайзера (зокрема, фінансові, але не обмежуючись ними) кидають тінь на діяльність кожного підприємства мережі. Крім цього, інші підприємства мережі своєю діяльністю можуть нашкодити не тільки франчайзеру, а й усім франчійзі системи, зокрема, мова йде про репутацію.

Деякі франчайзери зобов’язують платити рекламні збори. В ту ж чергу, франчайзі не можуть вплинути на централізовані рішення, щодо питань маркетингу та реклами. Ці кошти, по крайній мере, можуть бути витрачені неефективно.

Жорсткі обмеження на вихід з бізнесу, що можуть бути встановлені для франчайзі, зокрема: заборона на відкриття конкуруючого бізнесу на певній території протягом встановленого терміну.

Варто зізнатися, багато з пунктів цього списку «притягнуті за вуха», при грамотному підході, можна отримати хороший страт, організовуючи свій бізнес по франшизі, жодного разу так і не зіткнувшись ні з чим з перерахованого вище. Що ж стосується речей, яких в принципі не уникнути (роялті і т.п.) – все це не так істотно, якщо у вас є бізнес, який покриває витрати і приносить прибуток безпосередньо вам.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: