Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) – плюси і мінуси?

осбб

Держава ще на початку 2000-х років спробувало привернути населення до масового формування ОСББ. Особливої популярності дане явище не набуло, запланованого ентузіазму серед власників квартир не спостерігалося. За офіційними даними на початку 2015 року в Україні було зареєстровано лише 16,5 тис. ОСББ (в порівнянні із запланованими 45,5 тис.). Можливо, це було обумовлено недовірою до таких організацій, або недоліком знань в даній області, відповісти складно.


В цьому році була зроблена ще одна спроба стимулювання народу. 1 липня 2015 вступив в силу закон “Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку”, хоча і мав дуже багато противників. Даний закон став інструментом усунення монополії ЖЕКів, даючи населенню можливість самостійно прийняти рішення про створення ОСББ.

Що таке ОСББ (ОСББ)?

Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку є неприбутковою організацією (юридичною особою), створена для спільного управління, розпорядження та утримання будинку і прибудинкової території.

Питання створення ОСББ зазвичай піднімається найбільш активними та ініціативними мешканцями будинку при проведенні загальних зборів власників, де і приймається рішення. Ініціативна група бере на себе обов’язки і відповідальність за оформлення статуту, підготовку до засновницьких зборів, підготовку документів для державної реєстрації.

Плюси ОСББ

Співвласники будинку самі вибирають і формують персональний склад правління і співробітників, шляхом голосування. Зміна складу може проводитися з будь-якою періодичністю за бажанням співвласників будинку на чергових зборах.

Співвласники самостійно формують свій бюджет, визначаючи суму внеску на утримання будинку та прибудинкової території. Самостійно визначають підрядників, наприклад, для вивозу сміття з території, ремонту ліфтів, охорони території.

Вирішують питання про ремонт під’їздів, облагороджування території, мають реальний вплив на процес і терміни проведення тих чи інших робіт.

Мають офіційного представника своїх інтересів в особі керівника ОСББ перед органами влади, комунальними службами, іншими юридичними особами.

Мають можливість залучення додаткових коштів до бюджету ОСББ.

Кожен співвласник має право висловити свою думку на зборах, а також має голос при вирішенні будь-яких питань.


Мінуси ОСББ

Будинок і його прибудинкова територія повністю віддаються в руки і відповідальність ОСББ, таким чином, перестаючи бути об’єктом інтересу і капіталовкладень з боку комунальних служб і місцевої влади. Це означає, що будь-які ремонтні роботи повинні будуть виконуватися за рахунок співвласників будинку.

Ризики, пов’язані з недобросовісністю персонального складу правління ОСББ.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: