Охорона праці на складі.

Охорона праці на складі.

Хтось може сказати, що немає нічого простішого роботи на складі. Ну що там робити: головне бути акуратним, щоб порядок в документах був, і сильним, щоб мати можливість без сторонньої допомоги справлятися із завданнями. Однак насправді питання про охорону праці в складських приміщеннях дуже важливий.


Знати і дотримуватися положень інструкції є першорядним вимогою до складського працівнику. Чому? Та тому що товари і матеріали, які можуть зберігатися на складах, бувають найрізноманітнішими, наприклад, горючими, токсичними, отруйними і т.п. А тому, щоб зберегти своє здоров’я, а можливо і життя, важливо не тільки дотримуватися правил безпеки, а й виконувати всі вимоги, які приписані інструкцією з охорони праці на складі. Отже, давайте розберемося з основними положеннями даної інструкції.

По-перше, до роботи на складі допускаються виключно особи, які досягли 18-ти років. Перед початком роботи вони повинні в обов’язковому порядку пройти навчання і перевірку отриманих знань. Якщо ці умови виконані, співробітник отримує на робочому місці вступний і первинний інструктаж з охорони праці, і тільки після цього може приступати до роботи. Також перед початком робіт з небезпечними вантажами співробітник складу зобов’язаний пройти додатковий інструктаж і отримати наряд-допуск.

Співробітник зобов’язаний виконувати виключно ті завдання, за якими він пройшов інструктаж, тобто має право на їх виконання. Також для кожного працівника обов’язково виконання трудового розпорядку, згідно з яким неприпустимо знаходиться на робочому місці в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння.

До інших обов’язків співробітника складу, обумовленим в інструкції з охорони праці, відносять:

  • вміти користуватися і знати місце розташування засобів пожежної безпеки;
  • завжди користуватися засобами індивідуального захисту;
  • вміти проводити заходи по наданню першої допомоги потерпілим і дотримуватися правил особистої гігієни.

Співробітник зобов’язується не використовувати в роботі несправні технічні засоби, не проводити під час виконання вантажно-розвантажувальних робіт на територію складу сторонніх осіб, курити і відпочивати строго у відведених для цього місцях.

І головне пам’ятайте, що за невиконання положень інструкції з охорони праці будь-який співробітник складу несе відповідальність, передбачену чинним законодавством.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: