Пам’ятна монета України «Косівський розпис»

Косівський розпис

Присвячена яскравій перлині українського народного мистецтва – косівській кераміці, яка отримала свою назву від міста Косів Івано-Франківської області. Естетику і стиль, народжені в українських Карпатах, не переплутаєш ні з чим. Основні елементи косівського розпису – квіти, візерунки, що переходять у геометричний орнамент; птахи та зображення людей у національному гуцульському одязі виконані в особливій гамі переважно зеленого, жовтого та коричневого кольорів. Вірність традиції, насичені яскраві кольори, тематичні сюжети – усе це і сьогодні вирізняє оригінальний косівський розпис.


На аверсі монети розміщено: угорі півколом напис УКРАЇНА, під яким праворуч – рік карбування монети 2017 та малий Державний Герб України; стилізовану композицію: на дзеркальному тлі в центрі – куманець із розписом, праворуч і ліворуч від якого зображено фігури дівчини та хлопця в національних костюмах – елементи косівських розписів; унизу – півколом номінал – П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (праворуч).

На реверсі монети зображено кольорову (використано тамподрук) тарілку із зображенням півня та півколом розміщено написи: КОСІВСЬКИЙ РОЗПИС (угорі), ТАРІЛКА `ПІВНИК` (унизу), праворуч і ліворуч на дзеркальному тлі – стилізовані півники.

Характеристики монети «Косівський розпис»
Номінал – 5

Метал – нейзильбер

Маса, г – 16,54

Діаметр, мм – 35

Категорія якості карбування – спеціальний анциркулейтед

Гурт – рифлений

Тираж, штук – 40000

Серія: Українська спадщина

Скульптор: Атаманчук Володимир

Художник: Таран Володимир, Харук Олександр, Харук Сергій

Дата введення в обіг: 15 серпня 2017

Роздрібна ціна, грн: 43

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: