Перезавантаження мозку. 5 способів підвищити свою продуктивність!

 

Перезавантаження мозку

8-ми годинний робочий день – оптимальний, але тільки, якщо мова йде про фізичну активність. Мозок працює інтенсивніше, отже і втомлюється швидше. Фізіологічно неможливо підтримувати належний рівень концентрації, виконуючи одну і ту ж роботу протягом декількох годин.


Так, в ході досліджень було з’ясовано: протягом дня, періоди найвищої продуктивності змінюються спадом працездатності. Цикл найвищої активності триває близько 90 хвилин. Втім, про це немає сенсу розповідати офісним співробітникам і тим, хто працює за комп’ютером.

Що з цього випливає і як можна використовувати цю особливість головного мозку в своїх корисливих цілях? Через кожні 90 хвилин слід робити перерву і перемикати свою увагу на заняття, що кардинально відрізняється від того, чим доводиться займатися основну частину часу на роботі, наприклад:
1. Займіться улюбленою справою

Не потребує коментарів і будь-яких доказів, очевидно, улюблена справа – це приємно, з якого боку не глянь: піднімає настрій, відволікає, викликає відчуття благополуччя. В офісі з похмурим керівництвом не так просто в перерві зайняти свій час в’язанням шерстяного светра з оленями або ліпленням глиняного посуду.

2. Прогулянка на свіжому повітрі

Парк біля офісу – ідеальне рішення, щоб в обідню перерву погодувати качок, білочок або вічно голодних голубів. Втім, не кожному щастить з наявністю зеленого оазису біля місця роботи. Що ж, доведеться дихати вихлопними газами, або міняти місце роботи, що краще.

3. Фізична активність

Немає часу на ранкову пробіжку, походи в фітнес клуб? Порадувати своє тіло фізичними вправами, побалувати його навантаженням можна прямо на роботі. Сьогодні, в офісах мегаполісів, нехай це і поодинокі випадки, але мають місце колективні заняття фітнесом під час обідньої перерви. Втім, не всім так пощастило з колегами. У суспільстві пропаганди сигарет, горілки і розпусти, персонаж у білій сорочці з краваткою, що виконує 3 підходи по 20 віджимань від підлоги ризикує стати об’єктом уваги людей в білих халатах.

4. Подрімати

Так, залипнути на клавіатурі в розпал робочого дня – не найкраща ідея, і чи сподобається керівництву. Втім, навряд чи хто-небудь, крім вашої сором’язливості зможе заборонити зробити це в обідню перерву. Нетривалий сон покращує загальний стан «пацієнта», підвищує самопочуття і продуктивність.

5. Займіться неробством

Для тих, кому бачиться неможливим поспати на робочому місці, є непогана альтернатива – нічого не робіть. Просто посидьте: помедитуйте, або помрійте про те, чому ніколи не судилося збутися, наприклад: що б ви робили, якби у вас була чарівна паличка, машина часу або, якби ви вміли читати думки людей. По-перше, це приємно. По-друге, мозок відпочиває, відволікається, перезавантажується.

Не варто нехтувати цим. Працюючи менше часу можна виконувати більше справ, якщо дозволяти собі відпочинок. Недарма, багатющі компанії світу в своїх офісах встановлюють столи для настільного тенісу, а в штат співробітників запрошують масажистів.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: