Постановка цілей по системі СМАРТ

постановка цілей по системі смарт

Вас мучать сумніви? Не знаєте, як підійти до вирішення поставленого завдання? Просто просмартуйте проблему, і після багато нюансів стануть більш простими і зрозумілими.Абревіатура SMART включає в себе п’ять принципів:

1. Specific, перекладається як «конкретна»

Це означає, що поставлене бажання повинно бути чітким. Наприклад, зайнятися спортом -мета неконкретна. Відвідувати фітнес зал по вівторках і п’ятницях, відвідувати басейн по середах і неділях – конкретна мета. Краще, якщо мета буде позитивною. Відмовитися від солодкого – це не позитивна мета. Скинути вагу до 50 кг – це позитивна мета.

2. Measurable означає «вимірна»

Ви повинні поставити перед собою таку мету, яка матиме вимірні результати. Вивчити китайську мову – це незмірна мета. Вивчити 20000 китайських ієрогліфів – це вимірна мета.

Якщо вам важко виміряти результат, то постарайтеся позбутися визначень типу «Я зможу зрозуміти за внутрішнім відчуттям». Відчуття відносяться до суб’єктивної групи, і ви не зможете адекватно оцінити отримані результати. У випадку, коли ви не можете конкретизувати мету, використовуйте шкалу, наприклад від 1 до 5. Оцініть бажаний результат, наприклад, хочу знати китайську на тверду 4. І визначте критерії цієї оцінки – підтримання бесіди з іноземцем на туристичні теми, читання художніх книг без допомоги словника і т.п. Сформулюйте шкалу таким чином, щоб зовсім стороння людина при ознайомленні з нею і вашими здібностями змогла реально оцінити отриманий ефект.

3. Achievable значить «досяжна»

У вас повинні бути всі необхідні ресурси по досягненню мети. Або ви повинні знати, що точно зможете придбати ці ресурси.

4. Realistiс перекладається «реалістична»

Оцініть власні можливості. Що ви вже маєте з того, що допоможе вам у вирішенні завдання? Що вам необхідно придбати? Крім цього, поставлена ??мета не повинна суперечити вашій життєвій позиції або принципам. Наприклад, якщо ви вирішили влитися в клин «жайворонків» і прокидатися вранці раніше звичайного, то вам доведеться і лягати спати раніше звичайного часу. В іншому випадку вам загрожує недосипання з усіма випливаючими наслідками.

5. Timed значить «певна за часом»

Позначте терміни, за які ви плануєте досягти мети. Коли ви хочете домогтися свого? За пару днів? За пару місяців? За пару років? Невизначена за часом мета – це нездійсненна мрія.

Як доповнення визначте екологічність поставленої мети. Чи не зашкодить вона оточуючим? Яке буде їхнє ставлення? Як невдоволення інших людей відіб’ється на вашому шляху по досягненню даної мети?

Після проведення технології СМАРТ зробіть найперші прості кроки назустріч до вашої мети. Здійсніть їх вже сьогодні!

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: