Правила ділового етикету.

діловий етикет

Увага до ділового етикету зростає з кожним днем. Проблеми психологічних взаємин співробітників негативно впливають на діяльність компанії. Визнані форми спілкування допомагають згладити конфлікти, вирішити питання швидко і ефективно. Бізнес-етикет встановлює правила корпоративних відносин між партнерами, співробітниками підприємства і контрагентами.


Сучасні вимоги складалися не одне століття, вони сформовані багатьма поколіннями. До наших днів дійшли найбільш раціональні інструменти, перевірені часом. Ці підвалини є практично універсальними, хоча в кожній країні присутні свої особливості. Правила ділового етикету лежать в основі норм поведінки в робочій обстановці, на офіційних зустрічах, в дипломатичних відносинах.

Визначення ділового етикету

Етикетом прийнято називати правила поведінки і норми взаємовідносин між людьми, які мають місце у всіх соціальних спільнотах. В області бізнесу це певний порядок поведінки людини при діловому спілкуванні. Основна відмінність від традиційного поняття полягає в тому, що головну роль тут відіграють статус і посаду, а не звичні вік і стать співрозмовників.

Ділова поведінка – це сукупність вчинків індивіда, пов’язаних з виразом його професійних інтересів. Воно проявляється у взаємодії з колегами і партнерами за допомогою переговорів, сприяючи прояву особистої компетентності та досягнення успіху.

Хороший керівник або відповідальний співробітник повинен впевнено володіти навичками ділового етикету. Він дотримується думки, що роль першого враження дуже важлива, так як другого шансу може й не бути. Знання в цій галузі дозволяють уникнути небажаних ситуацій і особистих промахів.

У різних країнах спостерігаються свої, національні особливості етикету. У Німеччині педантично ставляться до будь-яких дрібниць. В Японії вітання завжди починається з поклону, а ось безпосередній контакт не визнається. Шведи прославилися лютеранської етикою в бізнес-відносинах. Для англійців важливе значення має кастовість. Незважаючи на різні традиції та менталітет, діловий етикет все ж має ряд особливостей, які характерні для всіх країн.

Свого роду перепусткою в оточення солідних людей є засвоєння ключових правил бізнес-етикету. Набуття цих навичок відбувається при практичному застосуванні знань. Навіть не маючи такого досвіду, важливо прагнути отримати його всіма доступними способами. І починати треба не з понеділка, а негайно.

У будь-який момент часу ви можете почати управляти своїм часом, навести порядок навколо себе, спланувати новий гардероб. Призначте зустріч або відвідайте виставку, сходіть на семінар, знайдіть можливість виступити з доповіддю. Так ви отримаєте перший досвід і почуєте цінні поради. Ви побачите, що “солідні” люди – це найчастіше уважні і ввічливі співрозмовники. Все це допоможе знайти упевненість в своїх силах, щоб рухатися далі.

Управління своїм часом і повага до чужого

Діловим людям необхідно володінти основами тайм-менеджменту. Вміле розпорядження особистим часом, планування робочого дня, розстановка пріоритетів є фундаментом для ведення бізнесу і щасливого сімейного життя. Власна пунктуальність – це також і повага до чужого часу.

Діловий і охайний зовнішній вигляд

Поважаючий себе фахівець повинен мати відповідний зовнішній вигляд. Одяг, зачіска, аксесуари складають діловий стиль і мають важливе значення для формування першого враження. Для цього іноді не потрібно вимовляти й слова. За зовнішнім виглядом можна судити про статус і становище людини, його характер і смак.

Порядок на робочому місці

Робочий простір може багато розповісти про його власника. Якщо на столі все розкладено по своїх місцях і немає нічого зайвого, то людина має відповідний образ мислення, порядок в голові і справах. Це свого роду дзеркало внутрішнього світу і хороший сигнал для оточуючих.

Грамотна мова

Грамотна мова – це структурований виклад думок по суті і без “води”. В особистій бесіді, при виступі, в розмові по телефону або листуванні. Люди, які володіють ораторським майстерністю, в усі часи досягали великих успіхів, ніж інші. Одним цей дар дістається від природи, іншим же треба докласти для його оволодіння багато сил і терпіння.

Ставлення до інших

У діловому світі не вітається прояв особистого егоїзму. У ставленні до інших проявляється рівень володіння навичками етикету. Треба вміти вислухати співрозмовника, поважати чужу думку і в будь-який момент бути готовим запропонувати свою допомогу. Істотна частка особистого успіху лежить в сфері спілкування з іншими людьми. Увага і повага значно спрощують процес комунікації.

Повна віддача своїй справі

Справжній професіонал повинен не тільки створювати важливий і серйозний вигляд. Він зобов’язаний відповідально і з повною віддачею ставитися до своєї справи, постійно підвищувати особисту ефективність, якісно виконувати взяті на себе зобов’язання. Треба робити роботу добре, навіть коли ніхто цього не бачить.

Дотримання комерційної таємниці

За поріг компанії не повинна витікати річка з конфіденційною інформацією. Ознакою гарної компанії є лояльний і відданий штат співробітників. Якщо для роботи створені найкращі умови, а персонал відчуває увагу і отримує гідну винагороду за свою працю, то відпадає необхідність суворого контролю за дотриманням комерційної таємниці підприємства. Будете ви одним з керівників або рядовим співробітником, вміння зберігати секрети фірми є однією з найбільш цінних навичок в діловому світі.

Діловий етикет потрібен всім

Навіть якщо ви не плануєте стати успішною і заможною людиною, знання описаних правил допоможе істотно поліпшити свій добробут і статус в суспільстві. Навички ділового етикету – це відточені століттями інструменти, які в усі часи допомагали людям домагатися поставлених цілей. Вони роблять процес досягнення результатів більш простим, сприяючи підвищенню впевненості в собі.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: