Правила ділового етикету.

Правила ділового етикету

Правила етикету, роз’яснюючи ту чи іншу поведінку в різних ситуаціях, здається, пронизують чи не кожну сферу людської діяльності – починаючи від манери триматися за столом при прийомі їжі, і закінчуючи нормами культурної поведінки з протилежною статтю. Не стала в цьому сенсі винятком і сфера бізнесу, в якій також існує свій етичний «кодекс».Слід врахувати, що незнання властивих йому правил не тільки не звільняє бізнесмена від відповідальності (хай і моральної), але й істотно знижує шанси в досягненні робочих цілей, а відповідно – і кар’єрних висот. Тому пропонуємо вам ознайомитися з найбільш значущими законами ділового етикету.

Економія часу. Світ бізнесу у всьому потребує пунктуальності, оскільки вираз «час – це гроші» в даному середовищі знаходить самий буквальний сенс. Той, хто часто спізнюється, змушуючи інших чекати, стрімко втрачає надійність в очах співробітників, колег і партнерів. Ця слабкість може бути розцінена як нездатність працювати в ритмі сьогоднішнього дня, що для сучасного бізнесмена ніяк не допустимо.

Крім того, принцип економії часу, має на увазі не тільки пунктуальність, але й діловий підхід в спілкуванні по роботі: не слід «вантажити» співрозмовника непотрібними деталями і абстрактними розмовами, говорити необхідно по суті і по можливості лаконічно.

Тактовність. У корені невірно думати, що в бізнесі слід діяти тільки жорстко і безкомпромісно, ??щоб добитися успіхів. Адже в діловому середовищі люди все одно залишаються людьми, і хам буде викликати таке ж відторгнення, як і в звичайному житті. Тому приниження гідності або заслуг людини – нехай навіть в завуальованій формі, у вигляді натяків, слід повністю виключити зі свого спілкування, не кажучи вже про прямі образах.

Також важливо навчитися поважати протилежну точку зору, навіть якщо ви принципово з нею не згодні. Практично завжди можна знайти якийсь компроміс, або ж, принаймні, тактовно і конструктивно обгрунтувати співрозмовнику хибність його позиції. Або її неприйнятність конкретно у вашому випадку.

Порядок на робочому місці. Про ступінь організованості людини красномовно може розповісти стан його робочого місця. Безладні гори паперів на столі, шари пилу, немита чашка, сміття та інші подібні речі будуть у тій чи іншій мірі псувати репутацію власника такого робочого простору.

Діловий дрес-код. Тут зберігаються традиційні стандарти офісного одягу – строгі ділові костюми (що не має на увазі суху офіціозність і не виключає елегантності), презентабельні аксесуари і доглянута зовнішність.

Стосовно жінок – повинна бути виключена вульгарність або надмірна екстравагантність в зовнішньому вигляді. Практика показує, що бізнес жінки, що дотримуються такого дрес-код, легше підписують угоди і знаходять контакт з партнерами.

Стримана, контрольована жестикуляція. При діловому спілкуванні необхідно уникати панібратських жестів – дотиків (за винятком рукостискання), обіймів, поцілунків і т.п. Слід дотримуватися кордону стороннього особистого простору. Помірним варто бути і при вираженні емоцій, хоча надмірна суворість і формальність також була б крайністю – дотримуйтеся золотої середини.

У колективі всі рівні. Якщо ви займаєте начальницьку посаду, слід підтримувати згуртовану і здорову атмосферу серед підлеглих. Зокрема, не можна виділяти когось з працівників – в позитивному або негативному відношенні.

Скажімо, якщо потрібно зробити зауваження підлеглому – зробіть це наодинці, без сторонніх очей, не підриваючи його авторитет перед колегами. І навпаки – не потрібно публічно виділяти своїх «улюбленців» в штаті. Колектив повинен бути єдиним і дружним, ніхто не повинен відчувати себе нижче або вище іншого.

Ділова мова. Бізнес-риторика істотно відрізняється від побутової мови. Звичайно, не у кожного є ораторські здібності, але викладати свої думки ясно і правильно під силу кожному. Для цього виключіть з промови слова-паразити і «суржик», не прагніть сказати все відразу, в одному реченні; говоріть плавно, в помірному темпі, зосереджуючись на суті, а не деталях (при необхідності їх і так попросять вас уточнити). Готуйтеся до переговорів заздалегідь, тримаєте в голові загальний план розмови, який намітили.

Прийом делегацій. Нерідко партнери приїжджають на переговори з-за кордону. В даному випадку на приймаючій стороні лежить відповідальність за гідну зустріч і розміщення делегатів: привітний прийом на вокзалі або аеропорту, доставка в хороший готель, оренда конференц-залу, розробка екскурсійної програми і т.п.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: