Принцип 1 хвилини в тайм-менеджменті. Техніка маленьких кроків Кайдзен!

Всі ми регулярно стикаємося з необхідністю що-небудь зробити. Але завдання не з приємних: одне лише швидкоплинне враження про роботу або якась справа викликає страх і неприємні відчуття.


Кожен студент на власній «шкурі» неодноразово зазнавав цього. Яскравий приклад – написання курсової чи дипломної роботи. Величезну і, досить часто, безглузду працю на кілька десятків, а то і сотень годин – це здається непідйомним. Саме з цієї причини переважна більшість студентів відтягують виконання завдання до останньої ночі.

Але, варто лише взятися за роботу, і всі тривоги, страхи, негативні думки зникають. Мозку важко утримувати кілька думок в голові одночасно, саме тому, якщо наш головний орган цілком зайнятий роботою – у нього не залишається місця для роздумів про труднощі завдання. Не залишається місця і для хвилювань чи страхів.

Головне питання залишається відкритим: як зробити цей самий, маленький крок, перебороти себе і взятися за роботу?

Японський lean-гуру, бізнес-консультант Масаакі Имаи пропонує вкрай ефективну методику – принцип однієї хвилини, що є частиною авторської філософії Кайдзен, розробленої ще в 1985 році і детально описаної в книзі «Кайдзен: ключ до успіху японських компаній».

Поставте перед собою завдання – займатися необхідною справою, не багато, ні мало, 1 хвилину. Змусити себе працювати над чимось день, навіть півгодини часом непереборно складно. Але якою б неприємною не була задача, якою б важкою не була робота, на протязі 1 хвилини можна стерпіти все, що завгодно.

Щодня, в один і той же час, 1 хвилину ви присвячуєте тому, чим займатися не хочете, але що необхідно зробити: віджимання, читання книги, малювання, вивчення англійської мови, прибирання. Ніякої ліні, ніяких відмовок, більше ніяких виправдань.

Таким чином, ви робите, хоч і маленькі, але все ж кроки в напрямку до своєї мети. При цьому:

  • Ви відчуваєте радість і задоволення від того, чим займаєтеся, а не почуття необхідності;
  • Ви переймаєтеся почуттям перемоги, паралельно позбуваючись від почуття провини, невпевненості в собі;
  • Таки приступивши до роботи, подолавши найважчу перешкоду, можливо ви захочете займатися довше;
  • Згодом, період часу в одну хвилину можна збільшити до 5-ти, 10-ти, години і це не буде тягарем.

Західній людині досить складно повірити в дієвість методик. Адже ми звикли вважати, що великих результатів можна досягти лише титанічними зусиллями, що від цієї «дитячої» затії не буде ніякого толку. В ту ж чергу, величезний обсяг роботи, великі справи, зважаючи на свою «непід’ємність», можуть просто зламати людину. Основна ж філософія принципу 1 хвилини – простота, легкість і невимушеність на шляху до великих звершень.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: