Принцип Парето – Правило 80/20!

Принцип Парето
 Закон Парето – найбільш використовуваний метод оцінки результативності діяльності. Закон говорить про те, що 80% результату, які ми отримуємо, дають тільки 20% зусиль, інші ж витрачені 80% зусиль дають всього 20%.

Цей закон дозволяє вибрати необхідні ресурси, які принесуть найбільший результат при вкладенні малих витрат, і відкинути інші ресурси, які по суті непотрібні і неефективні. Даний принцип допоміг багатьом успішним людям досягти своїх результатів у своїх областях: бізнесменам, винахідникам, інвесторам та іншим.

Розглянута закономірність була відкрита в 1897 р італійським економістом В. Парето при розгляді закономірності розподілу доходів і багатств серед населення Англії. Професор встановив, що маленька частина в дослідницьких групах володіє значними матеріальними благами. При цьому Парето виявив чітку математичну залежність між чисельністю людей і частками багатств. І це співвідношення було незмінним для статистики різних епох і країн. Однак Парето так і не зміг обгрунтувати цей принцип.
Закон 80/20 залишався довгий час недооціненим. Майже століття минуло до того моменту, коли двоє професорів знову взялися досліджувати даний принцип. Професор Зіпф в 1949 р. по суті заново відкрив принцип Парето, обгрунтував його і назвав принципом найменшого зусилля. Сенс його свідчить, що будь-які ресурси самоорганізуються таким чином, щоб витрати на роботу були мінімальними. 20-30% абсолютно будь-якого об’єкта можуть призвести 70-80% діяльності з цим об’єктом.

Зіпф науково обґрунтував і виправдав безлад на робочому місці іншим своїм законом, який свідчить, що місця розташування речей залежать від частоти їх використання. Через пару років американець Юран вирішив використовувати закон 80/20 для боротьби з виробництвом бракованої продукції. Він заявляв, що принцип Парето повинен бути використаний в дослідженні багатьох процесів

Одна з перших компаній, які використали принципом Парето, була IBM. З’ясувавши, що для виконання 20% команд програм йде близько 80% часу, корпорація перетворила програмне забезпечення. 20% самих використовуваних програм стали більш доступними, а комп’ютери найбільш швидкими та ефективними, що дозволило обігнати конкурентів.

Як же застосовувати даний закон в бізнесі?
Проаналізуйте свою діяльність і її результати. Відкиньте те, що приносить менше прибутку. Краще робити менше, але отримувати від цього великий прибуток. Зменшіть Вашу власність, тим самим скоротивши часові та фінансові витрати на неї. Все більш популярними стають «віртуальні компанії», які не володіють власністю. Вони делегують частину завдань іншим, не витрачаючи при цьому на утримання власності і внутрішніх працівників. Також скоротіть кількість ланок створення вартості, в яких Ви берете участь. Не варто займатися всім від розробки до реалізації кінцевому споживачеві.
Найбільш успішні компанії беруть участь не більше, ніж у двох етапах (наприклад, виробництво продукції, її доставка, продаж). Працюйте з невеликим асортиментом, що приносить більший прибуток, більш затребуваним у споживачів. Сконцентруйтеся на роботі з постійними клієнтами, так як вони приносять основний дохід, а залучення нових вимагає великих грошей. Також скоротіть кількість постачальників і власних працівників.

Принцип 80/20 застосовується у всіх сферах життєдіяльності людини – взаємини, особистісний розвиток, фінанси, організація часу. Необхідно переглянути всі аспекти Вашого життя з урахуванням цього закону. Адже вважати, що все в житті надає приблизно однаковий вплив, помилково і не призводить до високих результату. На основі принципу Парето створений ABC-аналіз продажів, який формує асортимент будь-якого магазина або торгової компанії.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Коментарів: 1
  1. Олена

    у №14 журналу “Експеримент” інформативно написано, як застосовувати закон Парето у житті

Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: