Психологічні бар’єри на шляху до цілі!

досягнення цілі

Альпінізм має більше спільного з досягненням цілей, ніж може здатися, зокрема, це стосується кар’єри або бізнесу.


Ціль альпініста – вершина гори, не має значення її висота, подолання половини шляху не несе в собі ніякого сенсу, в іншому випадку, гору можна вибрати і поменше. Те ж саме і в діловій сфері: відкрити власну справу – прекрасна ціль.

Карта місцевості, маршрут сходження – не інакше, як бізнес-план з розписаними кроками і термінами. Рівень фізичної підготовки, спорядження – життєвий досвід, знання, навички, зв’язку, ресурси.

Табір альпіністів у підніжжя гори – тусовка однодумців, що діляться один з одним своїм досвідом, обговорюють майбутнє сходження, труять байки. Не всі з них мають намір рухатися далі, не кожен наважується кинути собі виклик, багато хто отримує задоволення лише від розмов навколо табірних багать, їм більшого не треба.

Поточна статися присвячена тим, хто перейшов від слово до дій, хто вже подолав більшу частину шляху, кому залишилося пара сотень метрів до перемоги. Всі знають, останні метри – найважчі, і чим ближче альпініст наближається до цілі – тим більша спокуса повернути назад. І сил досить для останнього ривка, але рух сковує страх: страх невдачі і ще більше – страх успіху.

1.Небезпека

Як фізична, так і емоційна. Через її боязні, багато хто воліє залишатися в зоні комфорту, адже там їм нічого не загрожує. Але як тільки людина залишає її, його підстерігає небезпека: реальна (банкрутство, фізична розправа) або досить часто – уявна. Можна ні про що не переживати, перебуваючи в натовпі, будучи частиною сірої маси – ви нікому не цікаві. Бути білою вороною – значить бути на очах у всіх, привертати до себе увагу, а разом з цим: заздрість, ненависть, недоброзичливість.

2.Самотність

У підніжжя гори з вами завжди будуть раді розділити компанію, але на вершину доведеться дертися самому. Тих, що наважаться йти з вами – одиниці, та й тих цікавлять, в першу чергу, свої проблеми, свої цілі. Багатьма відносинами доведеться пожертвувати, багато друзів, близьких і навіть сім’я не зрозуміють вас, ще гірше – не підтримають, навіть не тому, що не хочуть цього, просто їх реальність і ваш новий світ знаходиться в зовсім іншій площині.

3. Відповідальність

В першу чергу – це зобов’язання, які потрібно мати сміливість брати на себе і, що найголовніше, виконувати їх. З цього моменту, ви не самотні, але в зв’язці з іншими: вашими співробітниками, партнерами, постачальниками і клієнтами. Успіх підприємства залежить від рівня вашої відповідальності і здатність виконати, взяті на себе зобов’язання подібно до того, як життя альпініста залежить від міцності руки, що тримає його над прірвою.

4. Відсутність сенсу

Перешкода, що підстерігає підкорювача біля самої вершини: «навіщо все це?» Підступний ворог буде шепотіти на вухо, намагаючись переконати повернути назад. Адже там, внизу, в зоні комфорту безпечно і так просто, але щоб дістатися до цілі потрібно докласти величезних зусиль, принести щось в жертву, від чогось відмовитися, звалити на себе додатковий вантаж. Дуже часто саме цей бар’єр змушує відступитися за пару кроків до перемоги.

Всі ці перешкоди і страхи живуть лише в нашій голові, але подолати їх часом буває важче, ніж впоратися з реальною загрозою. Але якщо ви проявите наполегливість там, де здаються 99% інших, якщо вам вдасться подолати всі перешкоди, ви досягнете свого, досягнете своєї цілі … стоячи на вершині, ви будете вдячні собі за те, що не здалися, що не звернули, але проявили свою волю .

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: