Розвиток пам’яті!

пам'ять

М’язи преса і сідниць – не єдине, що можна і потрібно тренувати. Освоюємо вправи, які дозволять поліпшити пам’ять і прискорити роботу мозку.


Ми відвідуємо спортзал, щоб бути у формі, і пильно стежимо за своїм раціоном, щоб зберегти здоров’я. А як щодо розуму? Всупереч думці вашого шкільного фізрука, голова – не суцільна кістка. Мозок, так само як і м’язи, може рости і змінюватися, головне – знати, що робити, і забезпечити йому сприятливі умови.

Залишимо читання книг за дужками – якщо в пам’яті все одно нічого не тримається, вам навряд чи вдасться порозумнішати, перегортаючи сторінки. Для початку освойте вправи з нашого фітнес-плану для мозку. Вони прискорять процес вирішення нових (та й старих) повсякденних завдань, підвищать працездатність, поліпшать пам’ять і концентрацію – в загальному, істотно полегшать робочі будні.

Збільшуємо продуктивність

За планування, логічне мислення і прийняття рішень відповідає одна область мозку – лобова частка. І в наших інтересах підвищити ефективність її роботи.

Ставте одну мету

Здатність до вирішення декількох завдань одночасно – цінна якість в сучасному світі, але постійне перескакування з однієї справи на іншу, як правило, знижує загальну продуктивність (особливо, якщо постійно перескакувати в інстаграм). Вихід? Привчайте мозок до більш тривалих періодів концентрації. Поставте всі наявні справи в чергу і повністю зосереджуйтеся на кожному мінімум по п’ятнадцять хвилин.

Давайте мозку перепочинок

Так само, як м’язи на наступний день після тренування відновлюються і зміцнюються, мозок працює ефективніше, якщо час від часу відпочиває. Дослідження медичної школи Університету Вашингтона показали, що спонтанна активність мозку збільшується, коли ми відверто ледарює або займаємося домашніми справами. Простіше кажучи, рішення проблем нерідко приходять самі собою саме в ті моменти, коли голова нічим не завантажена.

Поглинайте менше інформації

Ми живемо в умовах постійної інформаційної атаки – чого варті одні тільки соціальні мережі! А між іншим, передозування інформацією заморожує здатність мозку ясно мислити і приймати правильні рішення. Простий спосіб розвантажити свою оперативну пам’ять – ігнорувати частина завдань. Листи, які не мають прямого відношення до вас і вашої роботи? Видаляйте їх, не вчитуючись. Дзвінки, які в даний момент вас не цікавлять? Не беріть трубку. Спочатку така фільтрація зажадає зусиль, але скоро стане автоматичної. І в голові помітно проясниться.

Покращуємо пам’ять

Здатність запам’ятовувати – це навичка, яку можна розвинути. Десь забули вже третю парасольку за рік? Читайте уважно.

Вчіться запам’ятовувати

Вимовляйте вголос свій номер телефону. Помітили, як ви ділите цифри на кілька груп, замість того щоб називати їх поспіль одну за одною? Коли наш мозок стикається зі списком слів або цифр, він утримує в пам’яті перший і останній пункти. Наступного разу, коли підете в магазин, спробуйте запам’ятати список покупок, але спочатку розділіть його на групи – наприклад, шість продуктів з овочевого відділу, п’ять з бакалійного і чотири з молочного. Перших і останніх пунктів стане більше, і запам’ятати весь список буде легше.

Ніщо не забуте

За все життя ми витрачаємо приблизно рік на пошуки речей, які поклали – згадати б куди. Хочете заощадити час? Наступного разу, кладучи ключі (або паспорт, або ще що ви вічно не можете знайти?) В те чи інше місце, уявляйте, як воно вибухає.

Серйозно. Кинули ключі на підвіконня в кухні? Бум! Підвіконня вибухнув. На наступний день залишиться згадати, що вибухнуло вчора. Працює безвідмовно.

Ніхто не забутий

Щоб ім’я нового знайомого не вилетіло з голови, скажіть його на початку бесіди, а потім повторіть в кінці. Промовляючи ім’я вголос, ми активізуємо більше частин мозку, в тому числі ті, які відповідають за роботу м’язів рота і за вимову. Іншими словами, ми змушуємо розум приділяти більше уваги імені співрозмовника.

Прискорюємо роботу мозку

Незвичні види діяльності спочатку змушують мозок буксувати. Але чим частіше ви вибиває його з рутини, тим швидше він вчиться справлятися з новими завданнями.

Запишіться на кругове тренування

Близько 20% перекачуваної серцем крові надходить в мозок, і, прискорюючи кровообіг, ви збільшуєте швидкість розумових процесів – або, простіше кажучи, починаєте швидше міркувати. Кругове тренування в цьому сенсі – оптимальний вибір. У ньому є необхідна кардіо нагрузку, а постійна зміна вправ не дає мозку занудьгувати і перемикає його в спринтерський режим.

Вимкніть автопілот

Згадайте, скільки справ ви сьогодні зробили автоматично. Почистили зуби? Приготували сніданок? Доїхали до роботи? Це як мінімум. Дослідження Гарвардського університету показують, що 47% часу ми знаходимося в режимі “автопілот”. Разом з тим, щоб тримати мозок у тонусі, ми повинні тренувати його новими видами діяльності – точно так само, як міняємо навантаження, щоб м’язи працювали ефективніше. Час від часу підкидає мозку нові завдання: скажімо, міняйте маршрут поїздки до роботи або, наприклад, розчісуйте волосся лівою рукою.

Вивчайте іноземні мови

Або принаймні вивчіть пару нових фраз, збираючись за кордон. По-перше, так вам буде простіше, наприклад, замовляти улюблені напої в барі. Ну а по-друге, і це головне, згідно з дослідженнями, проведеними в Університетському коледжі Лондона, під час вивчення нової мови в мозку запускаються процеси розпізнавання образів і вирішення проблеми, що збільшує щільність сірої речовини. А це впливає на інтелектуальні здібності в цілому – зрозуміло, позитивно.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: