Секрети успішного спілкування.

sekreti-uspishnogo-spilkuvannya

У кожного з нас є чудова здатність – це вміння спілкуватися. Кожен з нас знає людей, який вміють багато говорити. Але багато говорити мало для успіху, важливо знати деякі прості правила, що сприяють успішному спілкуванню.


Намагайтеся бути відкритими і доброзичливими

Вам необхідно не тільки отримувати спілкування, а й починати його. Не зачиняйтеся, знайомтеся з новими людьми першими і дозволяйте їм робити те саме.

Вмійте вислухати

Для багатьох це є дуже важким завданням. Людям важко слухати, так як вони зосереджені на своїх думках і проблемах. Навіть якщо ви були небагатослівні під час розмови, але проявили щиру зацікавленість у співрозмовнику, то це буде відчуватися і про вас скажуть, що ви хороший співрозмовник. Якщо ви не зацікавлені в інших, то у вас будуть проблеми, як в спілкуванні, так і в стосунках з іншими людьми.

Зробіть так, щоб ваш співрозмовник зрозумів, що його думка була почута.

Не перебивайте людину. Проявіть до співрозмовника щирий інтерес, повагу і турботу. Також використовуйте прийоми підтвердження. Ось кілька прикладів підтвердження, які ви можете сказати людині: «Спасибі!», «Дуже добре!”, “Спасибі, що сказали!”, “Як цікаво!”, “Звичайно!”. Ці слова допомагають іншій людині зрозуміти, що ви дійсно почули і відзначили почуте. Іншими словами це допомагає відчути, що співрозмовник був почутий.

Поважайте співрозмовника і його думку

Якщо хтось розповів вам про свою думку – не сперечайтеся з ним, навіть якщо у вас інша точка зору. Іншій людині не обов’язково мати такий же смак і таку ж точку зору. Не сперечайтеся, будьте толерантними. Краще відшукати щось спільне в ваших поглядах.

Запитуйте, пропонуйте свою ідею

Буває, що людина не хоче ставити питання, тому що боїться отримати відмову. Але ви можете поставити питання так, щоб ваш співрозмовник погодився з вашими ідеями. Ставлячи питання, ви даєте можливість вибрати людині, як вам відповісти – так чи ні. Сприймайте співрозмовника як кращого друга, і вам буде легко спілкуватися. Приємніше і легше спілкуватися в дружній обстановці, ніж в ситуації конфлікту.

Задавайте питання з позитивним настроєм. Не кажіть: «Ти, напевно, не хочеш зі мною танцювати?», «Я вас потурбував?», «Я, напевно, набридла тобі зі своїми проханнями?». Замість цього робіть пропозицію: «Підемо танцювати!», «У мене є новина для тебе!»

Використовуйте менше складних слів в спілкуванні

Говоріть простими для розуміння словами. Вживайте в своїй розмові слова, які зрозуміє ваш співрозмовник. Пам’ятайте, що в розмові, як і в листі, існують знаки пунктуації. Робіть у вашій промові крапки, коми і пам’ятайте, що ви вимовляєте не для себе, а для співрозмовника.

Якщо ви будете говорити дуже швидко і заплутано, то ваш співрозмовник не зрозуміє і, в результаті, втратить інтерес до розмови. Робіть наголоси на слова, які хочете підкреслити і вважаєте важливими. Вільно висловлюйте свої емоції, які відповідають тому, що ви говорите.

Якщо ви хочете, щоб розмову запам’ятали, розповідайте історії з життя або наводьте приклади.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: