Що таке B2B і B2C?

b2b b2c

B2B продажу – business to business (бізнес для бізнесу) – це означає, що компанія або підрозділ компанії продають свій товар або послуги корпоративним клієнтам, тобто іншим компаніям. В результаті продається щось (товари и послуги), за допомогою чого інші компанії роблять свій бізнес на ринку B2C.


B2C продажу – business to customer (бізнес для споживача) – означає продаж товару або послуги компаніями фізичним особам. Таким чином, компанії B2C знаходяться на передньому краї спілкування з кінцевим споживачем, а сегмент B2B завжди знаходиться в середині харчового ланцюжка. Тобто в своїй роботі компанії B2B повинні орієнтуватися на потреби інших бізнесів.

Чи може компанія займатися продажами в сегментах B2B і B2C одночасно?

Звичайно може. Візьмемо звичайну цеглу, що продається на звичайному будівельному ринку. Її може купити і компанія для будівництва котеджу під ключ (B2B сфера), і сам господар цього котеджу, щоб самостійно побудувати гараж для свого автомобіля (B2C сфера).

Чи можна провести паралель між клієнтами B2C і B2B продажів?

В загальному ці поняття збігаються, але бувають і розбіжності. Візьмемо, наприклад, будівельний ринок. Половину товарів на них закуповують шабашники або приватники, які надають іншим людям послуги ремонту. Тобто товар купує фізична особа, але для того щоб цим товаром скористатися в процесі створення іншого продукту.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: