Що таке франшиза? Плюси і мінуси франшизи

франшиза

Відкриття бізнесу за допомогою франшизи практикується не перший рік. У цій справі існують свої плюси і мінуси. Почнемо з розуміння основ.


Франшиза – це угода, що укладається між франчайзі (Вами) і франчайзером (певною торговою групою). Воно дозволяє вам використовувати бренд компанії для розвитку свого бізнесу.

Плюси франшизи

Франчайзинг є швидкісною системою для розкрутки власного бізнесу. Його покупка дозволяє заощадити до п’яти років розвитку, якби ви займалися створенням власної справи з нуля. Багато починаючих компанії не дотягують навіть до двох років конкуренції на ринку.

Торгова марка, завдяки своїй популярності, швидко приверне до вас клієнтів. Вам не доведеться витрачати час на завоювання довіри своїх споживачів – це вже зробив франчайзер. Залишається тільки підтримувати репутацію на належному рівні.

Багатьох неприємних і гірких помилок вдасться уникнути завдяки навчанню. Ваш франчайзер надасть чимало навчальних курсів для підвищення рівня знань і розуміння необхідних основ.

У будь-який момент надається можливість консультацій з усіх питань ведення вашого бізнесу.

Франчайзер безпосередньо зацікавлений у вашій компетентності – від правильного ведення справи залежить не тільки ваш успіх, але і репутація всього бренду в цілому. Якщо ви будете робити помилки, то це відіб’ється на всьому бізнесі.

Не доведеться замислюватися про розміри приміщення, дизайні, слоганах і інших важливих речах. Франчайзер дасть чіткі інструкції, що і як потрібно робити. Залишиться тільки в точності виконати всі вимоги. Продумувати кожен крок самостійно не доведеться.

Великі компанії самі займаються рекламою, так що вам майже не доведеться на неї витрачатися. Рекламуючи бренд, франчайзер просуває разом зі своїм бізнесом і вашу франшизу. Економно і зручно.

Про конкуренцію франшизи з іншими франчайзі можна не турбуватися. Компанія обумовлює чіткий розподіл територій, так що ваша франшиза не матиме конкурентів з боку одного і того ж франчайзера.

Безсумнівний плюс – придбання досвіду. Завдяки отриманим на практиці знань ви в майбутньому зможете створити свій успішний бізнес, уникнувши при цьому багатьох помилок починаючого підприємця.

Мінуси франшизи

Чимала ціна покупки франшизи змушує багатьох новачків серйозно задуматися про цінність її придбання. Вищеперелічені плюси найчастіше схиляють чашу терезів на свою сторону.

Паушальний внесок – покупка франшизи – вноситься тільки один раз і дає вам право представляти бренд компанії. Також ви зобов’язуєтеся через обумовлену кількість часу платити своєму франчайзеру відсоток від прибутку.

Ведення вашої справи буде вельми суворо обмежено договором. Нерідко після покупки франшизи доводиться слідувати строгим приписам, недотримання яких спричинить штрафи. Якщо ж ви будете постійно нехтувати вимогами франчайзера, то у вас можуть забрати франшизу.

Це обгрунтовано зацікавленістю компанії у своєму розвитку – ваша непокору може відбитися на її прибутку і репутації.

Займатися творчим розвитком вашої справи або впровадженням нових ідей не вдасться. Франчайзер самостійно виробив стратегії та інструменти для розвитку свого бізнесу, і він не потребує ваших ідей. Найчастіше договір забороняє впровадження новинок без узгодження з вищим керівництвом.

Франчайзі не тільки оплачує франшизу. Потрібно орендувати або купити приміщення, найняти персонал, придбати обладнання. Все це становить чималі витрати. Обов’язково враховуйте ці майбутні витрати при покупці франшизи.

Багато франчайзерів вимагають закуповувати необхідні для вашої справи матеріали у своїх партнерів або безпосередньо у себе. Такий підхід часто спричиняє за собою чималу втрату прибутку.

Компанія, у якій ви купили франшизу, може збанкрутувати. Тоді ви або втратите свою справу, або будете працювати з новим начальством, яке викупить цей бізнес.


Врахуйте, що в такому випадку воно має право висувати свої вимоги, які можуть сильно відрізнятися від приписів попереднього керівництва.

Вибирайте досвідчені компанії, які успішно утримують свої позиції на ринку багато років. Це дозволить знизити ризик банкрутства до мінімуму.

Франчайзери за допомогою досвідчених юристів становлять досить хитромудрі договори, в яких не завжди можна самостійно розібратися. Не поскупіться на власного хорошого юриста. Він ретельно досліджує запропонований вам договір і вкаже на всі підводні камені.

Чи варто брати франшизу

Мінуси і плюси є в будь-якій справі. Прибутковість франшизи багато в чому залежить від вимог, укладених в договорі. Обов’язково ознайомтеся з усією доступною інформацією про цю компанію.

Дізнайтеся, чи користується їхня справа популярністю у вашому місті. Підійдіть до справи відповідально і з’ясуйте кожну дрібницю. Від цього залежить ваш майбутній прибуток.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: