Що таке франшиза?

франшиза

Якщо, сьогодні, запитати у починаючих ділових людей про таке поняття, як франшиза, то можна зробити висновок, що більшість з них не тільки не можуть сформулювати точного визначення, а й ніколи в житті не чули такого слова.


Подібне пізнання просто дивує, так як у відповіді на питання, франшиза що це таке, криється корисний інструментарій, що допомагає успішно розпочати свою власну справу.

Для чіткого уявлення про цей механізм ведення комерційної діяльності, в першу чергу, необхідно знати його основні визначення:

Франчайзинг – це алгоритм комерційних зв’язків між франчайзером і франчайзі;

Франчайзер – це організація або компанія, що дозволяє використовувати свою торговельну марку, систему виробництва і нові розробки;

Франчайзі – це фізична особа або фірма, яка використовує у своїй комерційній діяльності торговельну марку іншої компанії, а також її технологію виробництва і нові розробки продукції;

Початковий внесок – це одноразова оплата, яку вносить франчайзі в касу франчайзера за право користування торговою маркою, виробничої технологією і новими розробками;

Роялті – це домовлена ??оплата, яку вносить франчайзі за встановлений період часу.

Механізм франчайзингу зарекомендував себе, як надійний спосіб, що дозволяє вдало почати займатися власною комерцією. За статистикою, 8 фірм з 10, які застосовують в організації своєї діяльності цю систему, вільно долають п’ятирічний рубіж своєї роботи на сучасному ринку.

Неспроста, більшість засновників великих фірм вважають, що даний варіант організації власної комерційного справи є найприйнятнішим для молодих бізнесменів. Купуючи франшизу, вони відразу отримують в своє користування вже відоме на ринку ім’я і передові технології виробництва.

Варто пам’ятати, що поняття франшиза в інших сферах заняття людини має інше значення, ніж в організації виробничої і комерційної діяльності. Їх не можна плутати між собою, так як це різні позначення.

Наприклад, в системі страхування – це невиплачена частина грошової суми страховою компанією при настанні страхового випадку, а в спорті – це друга назва спортивної команди.

Вартість франшизи

Для того щоб франчайзі почати користуватися у власних комерційних цілях вже відомою торговою маркою в повній мірі, йому потрібно для початку надати франчайзеру початковий внесок. Подібна оплата потрібна для гарантійного підтвердження права використання торгової марки.

Даний перший внесок має безповоротний статус. Потім, кожен місяць потрібно буде платити відрахування власнику торгової марки приблизно 8% виходячи із загального обороту продукції.

Вважається, що успіх розпочатої справи залежить від суми початкового інвестування в уже готовий бізнес. Тому перед тим, як робити інвестиції дуже важливо проявити інтерес в цьому важливому питанні. Подібна інформація є дуже важливою для початківця комерсанта, так як вона точно встановлює суму, яку доведеться вкласти.

Що не можна сказати про створення власної справи при застосуванні стандартних інструментів. Адже при відкритті свого бізнесу практично неможливо спрогнозувати всі майбутні витрати.

Крім всіх зазначених вище витрат треба порахувати те, що доведеться витратити на оренду приміщень, придбання обладнання, на закупівлю сировини, на заробітну плату і на рекламу. Всі ці дані допоможуть точно визначити рентабельність виробництва і час її настання.

Основні пріоритети франшизи

Кожен підприємець або фірма, яка вирішила в реальності дізнатися, що таке франшиза, отримують цілий пакет привілеїв. Основними з них є:

1.Повна матеріальна і організаційна підтримка, у вигляді навчання, консалтингу і матеріалів.

2. При згоді франчайзі інвестувати бізнес франчайзера завжди зберігається його повна незалежність, як у фінансовому плані, так і в управлінні власною справою. Ще присутня постійна професійна підтримка.

3. Франчайзер завжди допомагає своєму франчайзі визначити зручне місце розміщення підприємства і вирішити всі дизайнерські питання. Наявність даного фактора дуже значимо при розкручуванні справи, коли відбуваються величезні розтрати.

4. Завжди присутня унікальна можливість для початківця стати фахівцем у новому напрямку без тривалого навчання, що вимагає витратити багато років. Все це досягається наявністю спеціально розроблених навчальних програм для новачків, що дозволяють швидко знайти спеціальні знання, а також опанувати нові навички в системі управління.

5. Присутня стабільна можливість вирішувати виникаючі виробничі проблеми за допомогою висококваліфікованих фахівців. Хоча одне з основних правил франчайзингу – це самостійний спосіб знаходження правильного рішення при виникненні проблемних ситуацій. Виходячи з такого правила, допомога приходить тільки в найкритичніші моменти, коли існує загроза розвалу бізнесу.

6. Право використання товарного знака та торгової марки, популярність якої значно надає допомогу в розвитку бізнесу. Наприклад, вивіска ресторану McDonald’s вказує клієнту на підсвідомому рівні про якісне обслуговування в цьому закладі. З цього факту випливає, що підприємцю або фірмі непотрібно витрачати час і кошти на створення власного іміджу.

7. За умовами договору вказується територія для ведення комерційної справи, що дозволяє значно знизити градус конкуренції від інших власників такої ж франшизи. Підприємець, який веде свою справу самостійно, ніколи не знає, з якого боку може виникнути прояви підступних конкурентів.

Тепер, коли ви знаєте, що таке франшиза, і всі основні поняття і аспекти франшизи, справа залишилася за малим – вибрати саму передову і вигідну.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: