Що таке холдинг? Віртуальний холдинг!

холдинг

Холдинг – це акціонерна компанія, до складу активів якої входять контрольні пакети акцій інших компаній.


Контрольний пакет дозволяє забезпечувати контроль за діяльністю всього холдингу. Компанія, що входить в холдинг, може брати участь в його роботі під час загальних зборів акціонерів або органів управління. Направляючи своїх представників, вона може прийняти або, навпаки, відхилити значуще рішення, від якого залежить подальша діяльність холдингу.

«Материнська» компанія володіє значними коштами і тому може здійснювати більший обсяг господарських і фінансових операцій, ніж здійснювала б кожна компанія окремо.

Крім того, «материнська» компанія забезпечує захищеність компаній, які входять в холдинг. Адже наявний обсяг коштів, розвинений управлінський апарат, технічна оснащеність дозволяють швидко приймати рішення, перекидати кошти і ресурси, купувати нові технічні розробки.

Зазвичай таким чином функціонують промислові холдинги, в яких потрібно здійснювати як розробки проектів, так і їх реалізацію на товарному рівні.

Складність відносин, що існують в сучасному холдингу, зумовила появу віртуального холдингу.

Віртуальний холдинг виникає тоді коли компаніями, які утворюють ланцюжок, володіють одні й ті ж особи. Основна мета організації подібної структури – мінімізувати податки і при цьому не вийти за рамки правового поля. Зазвичай в віртуальний холдинг входять як мінімум три структури, кожна з яких представляє самостійну юридичну особу.

Основою подібного холдингу зазвичай є офшорна або іноземна компанія, яка постачає товар і забезпечує його митну вартість. Другою складовою стає стабільна вітчизняна компанія-імпортер, що володіє будь-якими податковими пільгами. Часто така компанія офіційно не входить в холдинг, а тільки використовується за певний відсоток відрахувань. Наприклад, такими компаніями є благодійні фонди, що володіють податковими пільгами.

Заключний етап – компанія, що має розкручену торгову марку, яка і забезпечує реалізацію товару. Як правило, вона працює з виробниками товару, отримуючи від них рекламну підтримку.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: