Що таке МВФ (Міжнародний валютний фонд)?

МВФ

Міжнародний валютний фонд – МВФ, фінансова установа при Організації Об’єднаних Націй. Однією з головних функцій МВФ є видача державам кредитів для компенсації дефіциту платіжного балансу. Видача кредитів, як правило, пов’язується з комплексом рекомендованих МВФ заходів по оздоровленню економіки.

Міжнародний валютний фонд, являє собою особливий заклад ООН. Головний офіс розташований в столиці США – місті Вашингтон.

Міжнародний валютний фонд був заснований в липні 1944 року минулого століття, проте тільки в березні 1947 року почав свою практику, видаючи нужденним країнам короткострокові і середні по термінах позики в умовах нестачі платіжного балансу країни.

МВФ незалежна організація, що діє відповідно до власного статуту, мета полягає в тому, щоб налагодити співпрацю між країнами в сфері валютних фінансів, а також стимулювати міжнародну торгівлю.

Функції МВФ зводяться до наступних дій:

  • сприяння співпраці між державами з питань фінансової політики;
  • зростання рівня торгівлі на ринку світових послуг;
  • надання позик;
  • врівноваження обмінних курсів валюти;
  • консультування держав боржників;
  • вироблення міжнародних основ фінансової звітності та статистики;
  • оприлюднення статистики в області фінансів.

У повноваження МВФ (International Monetary Fund) входять дії по формуванню та видачі учасникам фінансових резервів за спеціальною формою “Особливі привілей із запозичення”. Ресурси МВФ утворюються за рахунок підписів, або “квот” учасників фонду.

На верхівці піраміди МВФ знаходиться загальна рада управлінців, в яку входить керівник і його заступник країни учасника фонду. Найчастіше, в ролі управлінця виступає міністр фінансів держави, або керівник ЦБ. Саме збори і вирішує всі основні питання щодо діяльності Міжнародного валютного фонду. За формування політики фонду та виконання дій несе відповідальність виконавча рада, до складу якого входить двадцять чотири директора. Привілеєм вибору голови користуються 8 країн, які мають найбільшу квоту у фонді. В їх число входять практично всі країни з великої вісімки.

Виконавчою радою МВФ вибирається розпорядник на найближчі п’ять років, який очолює загальний штат співробітників.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: