Що таке QR-код і для чого він потрібен?

QR-код

Про QR-коди сьогодні чули багато хто з нас, а кожен другий напевно бачив характерні чорно-білі зображення в магазинах або в Інтернеті. Отже, що ж являють собою QR-коди, і як ними користуватися?


Кожен з нас напевно бачив квадрати з хитромудрим чорно-білим візерунком, які повсюдно зустрічаються на упаковках, етикетках, рекламних плакатах і т.п. Людині незрозумілий сенс цього зображення, і комусь воно може здатися фантазією якогось художника-абстракціоніста, однак насправді це так званий QR-код, який несе в собі деяку зашифровану інформацію.
Що таке QR-код?

QR-код (від англ. Quick response, «швидка відповідь») – це двовимірний штрих-код, який був розроблений японськими інженерами близько 20 років тому. Зазвичай він несе в собі текстову інформацію, контактні дані, посилання на сайти і т.п., але, в принципі, зашифрувати під такими чорними і білими квадратиками можна все, що завгодно. Про те, для чого потрібен qr код, в Японії, США та інших розвинених країнах знає будь-яка людина, від школяра до пенсіонера.

Як використовується QR-код?

Спочатку подібні зображення використовувалися виключно в промисловості, проте дуже швидко виявилися й інші варіанти їх застосування. Сьогодні подібні коди найчастіше можна зустріти в рекламних оголошеннях, де вони є носіями інформації про ті чи інші магазинах, компанії або веб-сайти.

Отже, як використовувати qr код пересічному споживачеві? Для цього людині потрібно мати мобільний гаджет з встановленими спеціальним додатком (наприклад, Barcode Scanner або QuickMark Lite QR Code Reader). Побачивши намальоване кимось характерне зображення, слід всього лише запустити дану програму і прочитати те, що хотів донести до оточуючих невідомий автор.

Де можна зустріти QR-коди?

Мабуть, самий правильну відповідь на це питання – всюди, де тільки можна. Так як найзручнішим способом отримання інформації на сьогоднішній день можна назвати саме qr код застосування він знайшов в самих різних сферах нашого життя. Його наносять на візитівки, різні акційні товари в магазинах (якщо для участі в акції потрібна відправка СМС), проїзні і вхідні квитки та багато іншого.

Однак авторами самого цікавого способу використання QR-кодів стали представники Країни Східного Сонця, де їх можна побачити навіть … на могилах. Дійсно, на японських кладовищах все частіше зустрічаються пам’ятники з нанесеними на них характерними картинками, в яких зашифрована вся інформація про померлого. З якою метою це робиться, і чому не можна обійтися звичайною надгробної епітафією, поки залишається загадкою.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: