Що таке УКТЗЕД (український класифікатор товарів зовнішньоекономічної діяльності)?

УКТЗЕД

Зі збільшенням асортименту продукції і величезним товарообігом в світі виникла проблема обліку та регулювання ринку. Встановлення суми мита, систематизація тисяч видів товарів, спрощення опису їх основних характеристик, ведення супутніх документів вирішує УКТЗЕД.


УКТЗЕД (український класифікатор товарів зовнішньоекономічної діяльності) – це система, що дозволяє закодувати товар в Україні та його опис. Застосовується для митного оформлення для класифікації товарів, що експортуються. На систему ЗЕД (зовнішньоекономічна діяльність) Україна починала переходити з початку 1990-х років. У 2013 прийнято доповнення №587-VII від 19.09 до Закону «Про митний тариф України». Доповнення враховує номенклатуру і досвід торгівлі Європейського Союзу.

Навіщо потрібен український класифікатор товарів (УКТ)

Для оформлення:

  • сертифікатів товарів, їх походження;
  • вантажних декларацій;
  • ліцензій Міністерства економіки;
  • документів дозвільних Міністерства Екології.

Для реєстрації:

  • контактів зовнішньоекономічних;
  • препаратів лікарських, виробів медичного призначення.

Для податкової звітності.
Для зручного опису товарів.

Класифікатор товарів

Код УКТЗЕД України складається з десяти знаків (цифр). Розподілені товари: спочатку по групах – перші два знаки – галузь промисловості. Товарним позиціям – перші чотири знаки – позначають матеріал виробу, функцію товару або ступінь обробки. Підпозиціям – шість знаків. Категоріям і підкатегоріям відповідно вісім і десять знаків, що позначає більш докладний опис товару.

Всього груп 21, товарних позицій 97. Наприклад код 1001100010 згідно з УКТ ЗЕД читається: 10-зернові, 1001-пшениця, 100110- пшениця тверда, 1001100010- пшениця тверда насіннєва.

Таким чином, використовуючи систему, робота митного контролю здійснюється оперативно і точно, дозволяє швидко і чітко встановити суму мита і додаткових податків, встановити правильний режим імпорту-експорту товарів. Система сприяє зручності виведення статистичних даних для Міністерств країни в регулюванні зовнішньоекономічної діяльності.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: