Сила тайм-менеджменту!

тайм-менеджмент

Багато людей задають собі питання: «Чому у мене виходить зробити за добу дві-три справи, а у інших стільки, що здається доба у них триває на кілька годин більше?» З навиком успішної самоорганізації неможливо народитися, але витративши трохи зусиль і часу, цьому можна навчитися.


Варто тільки почати, і незабаром виявити, як кардинально змінилося життя. Напевно, кожен легко згадає не один випадок запізнення на важливі переговори або побачення із-за пошуку якихось дрібниць. Сформувавши у себе звичку підтримувати порядок в домі, на робочому місці, початок буде покладено. Якщо ви знаєте, де і що у вас лежить, вважайте, по годині щодня вже зекономлено.

Упорядкування справ насправді не сильно відрізняється від наведення порядку в речах. Важливо змінити своє ставлення до часу. Зрозуміти, що час не нескінченний або безформний, хоч ми і не можемо його бачити. Подібно шафі з речами, кожен день має межі, і від того, як людина навчиться планувати  завдань протягом дня, буде залежати наскільки продуктивно вони вирішуються.

Три кроки на шляху до порядку:

Аналіз

Осмислення своїх цілей і бажань. Потрібно чесно виявити і озвучити для себе риси характеру і звички, які гальмують ваше життя і особистісний розвиток. Прийняти необхідність змін для досягнення гармонії між вашим способом життя, особистістю і позитивним результатом.

Планування

Слід уникати поширених помилок:

 • задача повинна мати свою точну відрізок часу в загальному графіку, інакше ви ніколи не знайдете вільного часу для її виконання;
 • занадто малий відведений час, реально розраховувати необхідний інтервал часу для виконання завдання;
 • невміння передоручити виконання завдання при наявності більш вільної або компетентної людини;
 • спроби вирішити за один раз занадто складне завдання, розділивши його на частини, ви досягнете результату швидше, ніж постійним перенесенням його на інший час;
 • відсутність органайзера для запису планів, небезпечно покладатися тільки на свою пам’ять, тоді не потрібно буде шукати виправдання, що завдання просто вилетіло з голови
 • надмірне довгострокова навантаження, не забувайте чергувати темп роботи і вид діяльності, щоб дозволяти організму відновитися після чергового завдання;
 • забування додатково додати до задачі час на підготовку, пересування, обдумування або виправлення.

Дія

Кожен день не може бути схожий на попередній. Як би скрупульозно ви не підготували план дій, завжди залишається невеликий відсоток втручання в нього зовнішніх чинників: раптові дзвінки, прохання колег або родичів, хвороба, несподівані відвідувачі.

Як при перешкодах, на які ви не можете вплинути, дотримуватися свого плану?

 • сортувати і виділяти першочерговість справ;
 • видаляти, при необхідності, справи другорядної важливості;
 • привчити себе не відволікатися від розпочатої справи до її завершення;
 • зменшити обсяг деяких завдань для меншої затрати часу на них;
 • навчитися відмовляти людям, не зіпсувавши взаємини, заздалегідь придуманими варіантами відповіді;
 • заздалегідь визначайте зручний час для робочих дзвінків.

Може здатися, що планування нудне і забирає багато часу. Але сучасне життя весь час прискорюється і для того, щоб не відчувати себе випавшими з течії, потрібно вміти реагувати на швидкі зміни. Привчивши себе завдання, ви навчитеся контролювати і свої емоції, утримувати душевну рівновагу. Вас вже не введуть в стан ступору раптові аврали і несподівані події. Залишайте собі право на помилку і не забувайте нагороджувати себе за успішно виконану роботу.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: