Сімейний бізнес: плюси і мінуси!

сімейний бізнес

“Сімейний бізнес – добре чи погано?” – Таке питання часто задають собі молоді підприємці та довго не можуть знайти на нього точну відповідь. Адже, дійсно, думка з цього приводу розходиться у багатьох: одні вважають, що “свої люди” в бізнесі – найнадійніша опора, інші, що спільна справа псує родинні зв’язки.


Дві сторони сімейного бізнесу

У сімейному бізнесі як і у всіх інших справах є як свої плюси так і свої мінуси:

Переваги сімейного бізнесу

1.Найбільш цінне і найбільш головне в такому бізнесі – можливість повністю покластися на свого ділового партнера. У вас буде людина, в якій завжди можна бути впевненими. Більш того, на важливих посадах будуть знаходитися довірені особи, а у важкі моменти компанії “свої люди” вас не залишать, побачивши більш перспективну пропозицію.

2. Завдяки родинним зв’язками всередині компанії панує довіра і приємна атмосфера, що сприятливо позначається на стійкості бізнесу і співпраці з клієнтами.

3. Загальний сімейний бюджет. Співробітники компанії якомога сильніше будуть намагатися максимізувати прибуток і збільшити сімейний дохід.

4. Ніяких недомовок і мінімум нерозуміння, що може принести великі фінансові проблеми. Адже члени сім’ї зазвичай в курсі багатьох особистих планів один одного, та й висловити своїй людині можна набагато більше, ніж співробітнику за наймом.

Недоліки сімейного бізнесу

1. “Свої” працівники не завжди бувають професіоналами. Також  родича не так легко звільнити в разі небажання справлятися з обов’язками.

2. Одне джерело доходу. У разі краху компанії, під воду піде весь сімейний бюджет і заробіток.

3. Часто в даному бізнесі люди не можуть провести грань між сімейними і діловими відносинами. Вдома говорять про роботу, а в офісі вирішують сімейні проблеми, що часто збиває компанію з нормального функціонування.

Сімейний бізнес в наш час дуже популярний і ефективний, адже будь-яка справа просувається легше, коли поруч надійне плече. Пам’ятайте, що бізнес – це психологія і мистецтво співпрацювати. А це означає, що якщо у вас з родичами процвітає спільна справа – значить у вас чудова, розуміюча один одного сім’я.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: