Стратегія успіху!

Businessman Circling Success

Чи помічали Ви, що є люди, які успішні майже у всьому, за що беруться? Про таких людей і їх принципах написано багато книг і статей. Але, як правило, в цих книгах йдеться про тактику. «Раціонально плануй свій день – і будеш успішним, прописуй свої цілі раз на місяць – і обов’язково їх досягнеш, приділяй час спорту – і в тебе буде більше енергії». Звичайно, всі ці поради дійсно здатні поліпшити якість життя. Але, чи досягнете Ви успіху, просто виконуючи їх механічно, помінявши тактику своїх дій, але не змінивши стратегію?

Приймаючи будь-яке складне рішення, починаючи новий проект, плануючи свої цілі – як саме Ви це робите? Про що думаєте в першу чергу? Про майбутню перемогу або про ті фактори і обставини, які можуть стати на шляху? Іншими словами, на самому глибинному рівні в Вас живе стратегія ВИГРАТИ або НЕ ПРОГРАТИ?

Так, стратегію НЕ ПРОГРАТИ можна красиво завуалювати під стратегію «Розумної оцінки ризиків», «Передбачення можливих складнощів», а також стратегію «7 разів відміряй і один раз відріж». Але якщо відставити убік красиві фрази, то що залишається по суті? – Тільки думки про можливі програші. Одна з головних аксіом стверджує: «Куди увага – туди і енергія». А Ви дійсно хочете годувати своєю енергією програшем?!

Оптиміст бачить можливість в кожній небезпеки, песиміст бачить небезпеку в кожній можливості.

Ви можете мені заперечити, що успішні бізнесмени завжди прораховують ризики і мають план Б на випадок, якщо щось піде не так. І це правда. Це нормально бути готовим до можливих неприємностей. Але моя головна думка в іншому – яка із стратегій у Вас провідна? Яка впливає на всі Ваші рішення?

Стратегією «виграти» рухає Бажання, стратегією «не програти» керує страх. Якщо Ви ментально здорова людина, Ви завжди в тій чи іншій мірі будете відчувати почуття страху перед важливими починаннями чи проектами, де є фактор новизни або невідомості. Страх – це захисний механізм, якому мільйони років, і який весь цей час уберігав нас від диких тварин, стихій та інших небезпек.

Чи усвідомлюєте Ви, що страх – це наш найкращий друг і ангел-охоронець? Він є у Вашого сусіда, і у Вашої мами, і в тій же мірі він присутній у Дональда Трампа і Річарда Бренсона. Як бачите, останнім він зовсім не завадив заробити пару мільярдів доларів. Отже, подобається Вам це чи ні, але цей ангел-охоронець буде у Вашому житті завжди (якщо не вірите мені – запитаєте у Вашого найуспішнішого знайомого – чи знайоме йому почуття страху). Вся різниця між безробітним невдахою і Дональдом – лише в одному: Дональд Трамп колись призначив головним керуючим свого життя Бажання, а невдаха – Страх.

Отже, як же змінити головного керівника своїм життям, якщо чинний Вас не влаштовує? Я пропоную почати з трьох простих кроків.

1. Усвідомити

Перший крок на шляху до змін – це усвідомленість, уміння відстежувати свої програми. Тепер здійснюючи (або не здійснюючи) дію, щоразу ставте собі запитання: «Я планую виграти або не програти?».

Коли я призначаю ціну за свої послуги, я роблю це тому, що я дійсно цього коштую або тому що боюся, що більше не заплатять? Коли я планую продажі на рівні X, це тому, що це максимальний потенціал ринку або тому, що боюся розчаруватися, якщо продажі виявляться нижче? Я планую сім’ю з цією людиною, тому що вона мені подобається або тому, що інших варіантів не виявилося? Перелік запитань можна продовжувати нескінченно.

2. Спробувати

Усе велике починається з малого. Могли б Ви вже сьогодні спробувати в невеликих речах почати керуватися стратегією «Виграти»? Почати трохи більше ризикований проект ніж зазвичай. Поставити більш амбітну мету. Замахнутися на більшу частку ринку. Просто пограйте. Стан гри – найкраще щеплення від страху.

3. Закріпити

Почавши з невеликих кроків, поступово переходите до застосування стратегії «Виграти» в усіх сферах свого життя. З сьогоднішнього дня завжди тримайте Виграш у фокусі своєї уваги. Адже Ви вже знаєте, куди увага – туди енергія. Нехай Ваша енергія служить тільки Вашим перемогам!

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: