Стресостійкість – одна з головних рис характеру успішного бізнесмена!

Стресостійкість

Всі ми знаємо, що власники приватного бізнесу частіше, ніж представники інших професій, схильні до переживань і стресів. На самопочуття людини негативним чином впливають ризики в бізнесі, деяка частка невизначеності, спілкування з величезною кількістю людей, велика відповідальність, а також небезпека «прогоріти».


Але якщо бізнесмен дозволить стресу перемогти, нічого доброго з цього не вийде, тому наведемо кілька корисних порад і рекомендацій, як з ним боротися і перемогти.

При виявленні перших «дзвіночків», що свідчать про прояв стресу, необхідно почати приймати такі заходи:

1. Аналіз атмосфери на робочому місці. Вона повинна бути якщо не розслаблюючою, то, принаймні приємною – поставте на столі кілька улюблених фотографій, повісьте улюблені картини, фотоколажі, принесіть з дому якісь милі серцю речі або сувеніри. Сприятливий вплив на психіку і самопочуття надають кімнатні рослини, акваріум з екзотичними рибами або навіть керамічна аромолампа з натуральними ефірними маслами.

Дослідження показують, що люди, які облаштовують своє робоче місце по своєму смаку, відчувають менше стресу і рідше відволікаються на всякі дрібниці – тобто мають підвищену концентрацію уваги.

2. Не намагайтеся встигнути все і відразу, не хапайтеся за виконання кількох справ одночасно – так ви точно не встигнете нічого, або виконаєте ці кілька завдань неякісно, ??- тільки даремно витратите дорогоцінний час і сили. Візьміть на озброєння золоте «Правило 20-ти хвилин»: протягом цього відрізка часу робіть одну справу, потім можна перемикатися на наступну – це і зміна діяльності, і при цьому не страждає концентрація уваги.

3. Знайдіть декілька хвилин на день для себе і присвятіть їх виключно собі самому – медитуйте, просто мрійте, не дозволяйте нікому в цей час вас відволікати і турбувати. Така практика дозволить вам спокійно і міцно заснути до ранку. Взагалі, медитація є універсальним способом заспокоїтися і розслабитися, відволіктися. Це свого роду відпочинок для розуму і емоцій, а також медитація допоможе впоратися з важкою ситуацією і трохи заспокоїть протягом особливо активного стомлюючого робочого дня.

4. Обов’язково потрібно дозволяти собі повноцінно спати. Не менше восьми годин нормального нічного відпочинку – запорука здорової психіки і стабільного емоційного стану. Звичайно, все строго індивідуально, однак менше шести годин спати не можна. Ті, хто не висипається з дня в день, ризикують заробити діагноз «хронічна втома» і їм доведеться деякий час дотримуватися постільного режиму. Також хронічне недосипання призводить до емоційної нестабільності і захворювань серцево-судинної системи. Дотримання режиму сну підвищить вашу працездатність і поліпшить настрій.

5. Фізичні навантаження. Обов’язково внесіть в розпорядок свого дня фізичне навантаження. Біг, піші прогулянки і тому подібна діяльність допоможе уникнути стресу. Більше того – такі невеликі навантаження корисні для здоров’я і сприяють емоційному розвантаженню. Під час роботи можна робити фізкульт-хвилинки: присідання, віджимання, підтягування.

6. Розплануйте свій день. Від того, які рішення ви приймаєте, безпосередньо залежить успіх вашої справи. Від інтелектуальної роботи втомлюються точно так само, як і від фізичної, тому якщо ви відчуваєте, що починаєте втомлюватися, відкладіть до наступного дня підписання важливих документів і укладення угод. Концентрація уваги протягом усього дня може коливатися, до вечора вона взагалі знижується до мінімуму, і тому ви можете пропустити якісь дрібні, але дуже важливі моменти.

Створення розпорядку дня допоможе виявити, які справи краще зробити з ранку і швидко, а прийняття яких рішень можна відкласти на потім – так ви все зробите вчасно і нічого не забудете. Також добре продумати свої дії щодо тих чи інших ситуацій – це допоможе не застати вас зненацька.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: