Тимбілдинг – що це? Завдання і цілі корпоративного тимбілдинга, варіанти проведення!

Тимбілдинг

Тимбілдинг (teambuilding) – спеціальні заходи корпоративного відпочинку, які спрямовані на згуртування колективу. Широко використовується в останні роки в сфері бізнесу, комунікаційного та корпоративного менеджменту. Саме слово походить від англійських слів “team” (команда) і “building” (побудова, утворення), тобто на українську мову перекладається як “командоутворення”.

Ідея про необхідність проведення спеціалізованих заходів для згуртування колективу з’явилися ще в 40-і роки минулого століття. Тоді британські вчені розробляли різні наукові програми та методи в цій галузі. Але широке поширення такий вид корпоративних заходів отримав в 60-і роки в Америці. В той момент найпопулярнішим видом тимбілдинга були історичні заходи і бізнес-тренінги. В Україну та країни СНД тимбілдинг, як метод менеджменту, прийшов тільки до 80-их.

Цілі тимбілдинга:

Тимбілдинг є дуже важливою частиною корпоративного менеджменту. Будь-якій компанії – неважливо, великій чи маленькій, просто необхідна висока працездатність її співробітників. Важливо, щоб не тільки кожна окрема людина виконував свою роботу якісно, ??але і весь колектив працював, як команда. При об’єднанні колективу підвищується працездатність і залученість співробітників. У працівників підвищується інтерес до виконуваної роботи, повністю змінюється підхід до завдань, збільшується швидкість виконання проектів. У всіх теоріях ефективного управління давно відомо, що якщо кожному співробітникові зручно і психологічно легко працювати в своєму колективі, він буде набагато більше націлений на якісне виконання своїх функцій.

Чого можна домогтися в результаті ефективного тимбілдинга:

  • Почуття єдності, організованості і згуртованості колективу
  • Розвитку поняття співпраці і здорової конкуренції
  • Виробленню розуміння в робочому процесі
  • Прищеплення командного духу
  • Створення і розвитку мотивації
  • Зміцнення авторитету начальства на неофіційному рівні
  • Створення комфортної атмосфери в робочому колективі
  • Психологічного розвантаження співробітників
  • Підвищення продуктивності команди

Види тимбілдинга

На сьогоднішній день командоутворення не тільки поширюється, але і розширюється. З’явилося безліч видів і способів згуртування колективів, виробилися нові стратегії в цій сфері.

Так які ж існують види і методи тимбілдинга? Місцем для проведення тимбілдинга може бути офіс, спортивні майданчики, пансіонати і будинки відпочинку, заміські клуби, загалом варіантів безліч. Триває тимбілдинг від декількох годин до декількох днів.

Найпопулярнішим вважається спортивний (активний) тимбілдинг. Найчастіше цей вид корпоративу проходить на природі і поєднує в собі корисне з приємним: роботу по згуртуванню колективу і відпочинок на свіжому повітрі. Це вид тимбілдинга зі спортивними іграми, квестами і естафетами.

Сценаріїв існує безліч, наприклад, тимбілдинг в стилі олімпійських ігор або шпигунської організації. Найцікавіші варіанти включають в себе різний спортивний інвентар від класичного міні-футболу до канатних доріг і квадроциклів.

Наступний варіант тимбілдинга – історичні рольові ігри. В ході такого роду тимбілдинга зазвичай відтворюються якісь історичні події та герої. У цьому виді тимбілдинга також дуже багато варіантів від красивого історичного балу до відтворення сцен з відомих битв.

Ще один вид тимбілдинга – мистецькі заходи. Цей вид тімбілдінга спрямований і на згуртування колективу і на розвиток творчого потенціалу співробітників. Тут може бути запропоновано маса варіантів інтелектуальних ігор, рішень кейсів або просто розвитку навичок в живописі, фотографії або віршуванні.

Також існує і психологічний тимбілдинг. Суть таких заходів зазвичай виявлення лідера, розвиток комунікативних навичок всіх співробітників і налагодження позитивної атмосфери в колективі.

В цілому, досвід сучасних успішних компаній показує, що корпоративні заходи вкрай позитивно впливають на загальний стан робочого колективу. Що в свою чергу підвищує продуктивність роботи всієї організації.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: