Трейдер: хто такий, його роль, види трейдерів!

трейдер

Трейдер – це учасник фінансового ринку, який здійснює операції з метою отримання прибутку.


Поява фінансових ринків привело до появи нової професії, що зветься “трейдер”. Трейдер (англ. Trader) або торговець (від англ to trade, тобто торгувати) – це учасник фінансового ринку, який здійснює операції купівлі-продажу з єдиною метою: залучення прибутку. Торгує він або з використанням власних коштів, або будучи офіційним представником свого клієнта (інвестора).

У чому полягає робота трейдера

Робота трейдера полягає в здійсненні торгових операцій, мета яких – отримання доходу. Трейдер продає або купує цінні папери, валюти, облігації та акції. Трейдеру необхідно дуже уважно аналізувати інформацію, що надходить, а також вміти вчасно зреагувати на зміни.

Професійні трейдери і трейдери-любителі

До трейдерів-професіоналів відносять людей, що отримали відповідну економічну або фінансову освіту, а також працюють в інвестиційних фондах, аналітичних центрах, банках і брокерських фірмах. Також існують трейдери-професіонали, які торгують своїми власними активами, при цьому непогано заробляючи собі на життя.

Трейдери-любителі – найбільш численна і різнопланова група. Категорія цих людей має різний рівень освіти, погляди на життя і інтереси, але одне їх виразно об’єднує – інтерес до скоєння торгових операцій на фінансових ринках.

Як правило, торгівля на фінансових ринках є для таких трейдерів лише хобі, а не основним видом діяльності. Однак більшість любителів, отримавши достатній досвід і освіту, стають незабаром професійними трейдерами і надовго входять в світ фінансів.

Підходи в торгівлі

Кожен трейдер має свій погляд на ринок і ситуацію, тому виділяють наступні групи за способом аналізу торгової ситуації на ринку, а також за тривалістю здійснюваних операцій:

  • довгостроковий інвестор укладає угоди тривалістю до декількох років; спирається на глобальні показники і тенденції.
  • короткостроковий інвестор може здійснювати до декількох торгових операцій в рік.
  • позиційний трейдер дотримується щодо довгострокової торгової стратегії; такі операції тривають до декількох днів, іноді фіксуючи прибуток під час зменшення активності на ринку (під час канікул і свят).
  • дейтрейдер (від англ. day trader, тобто денний трейдер) – трейдер, який здійснює торговельні операції всередині дня (протягом однієї торгової сесії); зазвичай ці трейдери мають невеликий капітал для торгівлі, тому позиції тримаються не довго.
  • скальпер дотримується торгівлі, в якій операції здійснюються в дуже короткий проміжок часу (від декількох секунд до десяти хвилин); торгівля відрізняється великою кількістю угод, результативність яких не завжди позитивна; цьому виду трейдерів завжди доводиться перебувати біля монітора для пошуку відповідних угод.

Інтернет-трейдинг

Сучасний трейдер, на відміну від тих, хто торгує в ямі на біржі, торгує сидячи за комп’ютером за допомогою торгових Інтернет-платформ. Ці програми дозволяють отримувати всю необхідну інформацію про ринок, таку як котирування, новини, виставлені ордера, графіки і т.п.

Перший час в торгівлі на ринку Форекс брали участь тільки банки і великі фінансові установи з великим капіталом. З появою Інтернет, ринок Forex і інші ринки стали більш доступні і для звичайної людини. Зараз досить мати кілька сотень доларів і знання про те, як відбувається курсоутворення для того, щоб працювати на валютному ринку.

Висновок

Трейдер – торговець, який хоче отримати прибуток від купівлі-продажу цінних паперів або інших фінансових інструментів на фінансових ринках. Всі, хто укладає угоди з купівлі-продажу на будь-якому фінансовому ринку – трейдери. Якщо ви самі не хочете торгувати, то можете залучити трейдера, щоб він робив це за вас.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: