Валюта Польщі – злотий!

zlotiy

Злотий є національною валютою Польщі з 1924 року. Він вже давно став вільно конвертованою валютної одиницею, яка отримала достатнє визнання. Обміняти її можна в будь-якій країні, а рідна держава продовжує підтримувати свою валюту і не поспішає змінювати її на євро.

Екскурс в історію

Спочатку злотими в Польщі називали іноземні дукати із золота, які почали ввозити в країну з XIV-XV століття.

Лише в 1924 році польським банком затвердили нову монетну систему, а в якості валюти виступив злотий. Така валюта замінила польську марку і вважалася самими міцними конвертованими грошима. Собівартість одного злотого оцінювали в 0,1687 г золота.

Після закінчення Другої Світової Війни, коли панував комунізм, злотий став внутрішньою валютою, до якої не застосовувалася конвертація. Також він практично не витримував натиск американського долара, а з 1989 року страждав від інфляції. У той час зарплати становили мільйони злотих.

Така ситуація тривала до 1995 року. Тоді відбувається процес деномінації. Тисяча злотих починає прирівнюватися до одного, і валюта поступово стабілізується.

Сьогодні ця валюта є дуже стабільною. Злотий не має орієнтування на валюту інших країн, а в самій країні застосовується режим вільного плаваючого курсу. Це дало можливість домогтися гарних показників в економіці.

Сучасний злотий

Сьогодні в Польщі випускається злотий такими номіналами: 10, 20, 50, 100, 200 злотих. Номінал монет: 1, 2, 5 злотих. Можна використовувати монети Польщі – 1, 2, 5, 10, 20, 50 грош. Оплачувати послуги та продукцію можна і пам’ятними монетами.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: