Як досягати поставлених цілей?

Як досягати поставлених цілей

Напевно, всі погодяться, що поставлені цілі роблять життя змістовним і осмисленим. Древній філософ Сенека висловив мудрі слова: “Якщо не знаєш, в яку гавань пливти, то все одно, який дме вітер”. Іншими словами, життя без цілей схоже, швидше, на безцільне блукання, ніж на захоплюючу подорож.


Багато хто залишається задоволеним тим, що уникають перешкод, обходячи “проблемні зони”. Такі люди, як хвилі, гнані вітром, для них все одно, який дме вітер.

Чому варто ставити цілі і досягати їх?

Досягнення поставленої мети стимулює домагатися більшого і підтримує віру у свої сила. Повага оточуючих приходить тільки до впевненим в собі і цілеспрямованим людям. Тим, хто знає, чого хоче, і охоче працює над виконанням бажаного, легше знайти друзів і однодумців, які можуть стати хорошою групою підтримки.

Щастя

Сьогодні дуже легко поринути з головою в повсякденні незначні справи і рутину, не зважаючи на більш важливе. Це загрожує незадоволеністю і депресією. Доведено, що правильно розставлені пріоритети допомагають людині досягати успіху і бути щасливим.

“Можливість знайдеться, було б бажання” – ця приказка дуже повчальна. Для досягнення бажаного, безумовно, необхідно докладати зусилля. Чим достойніша мета, тим більше щастя людина відчуває, домігшись свого.

Подумайте ось про що

Викликаючи таксі, навряд чи ви будете мати намір кататися по кварталу, поки не закінчиться бензин. Це і нерозумно, і дуже дорого. Мудрі цілі в житті захищають людину від “погоні за вітром” або бездумних блукань по колу.

Як досягати своїх цілей?

• Розумно почати з невеликих і легко досяжних завдань, а також проаналізувати, що необхідно для їх виконання.

• Оцінити, чи збігаються бажання з можливостями, допоможуть ручка і листок. Викладаючи думки на папері, легше контролювати рух до мети.

• Бути наполегливим. Це якість означає рішуче налаштуватися на досягнення мети, незважаючи на можливі складнощі і невдачі. Пам’ятайте, що успіх справи безпосередньо залежить від настрою. Наполеглива людина при першій труднощі не зупиняється, а продовжує діяти і домагається свого. Розглядаючи невдачі як якісь уроки життя, ви зможете зберегти цілеспрямованість.

• Послідовність. Як послідовність допоможе досягти мети? Така байка, як “Черепаха і Заєць”, добре це демонструє. Повільна черепаха перемогла в змаганні, тому що відрізнялася постійністю і зосередженістю. Черепаха вибрала для себе правильну швидкість і зберігала її до самого фінішу. Іншими словами, успіху доб’ється не той, хто робить “ривки” в бік своєї мети, а той, хто наполегливо і зібрано йде до неї.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: