Як досягти цілі?

як длсягти цілі

Перетворюємо мрію в ціль, а ціль в результат

Мрія – це бажання щось мати або робити, перетворене мозком в ідеальну форму. Вона може стати ціллю, а може залишитися фантазією. Мрійник представляє себе в прекрасних умовах, уже досягнувши бажаного, але як це втілити в реальність не знає.


Ціль – кінцева точка з певним результатом. Це мрія, одягнена в рамки реальності. Її необхідно обміркувати і виконати цілий ряд різних кроків. Ціль відрізняється від завдання, яке не займає багато місця в голові. Виконав дію – досяг, пішов далі.

Уміння добитися результату пов’язано з саморозвитком, тому основні поради по досягненню цілей дають психологи. Методи трохи відрізняються один від одного, але ставлять перед собою однакові завдання.

Покроковий метод досягнення мети

Один з найпопулярніших. В основі лежить приклад підкорення вершини. Якщо встати біля підніжжя гори, то верхівка здається ледве помітною і зовсім недосяжною.

 • Можна злякатися і повернути назад.
 • Можна намагатися здолати гору відразу, одним зусиллям. Велика ймовірність, що вже на середині шляху чекає втома, спустошеність, бажання все кинути.
 • Можна обдумати маршрут просування. Рухатися поступово, кожен раз піднімаючись на рівень вище. Швидкість підйому повинна відповідати фізичному стану. Вершина буде наближатися. Гора підкориться терпінню, працьовитості, цілеспрямованості.

Висновок: Великі цілі мають на увазі колосальні зусилля і повна відсутність енергії в кінці. Вони позбавляють мотивації. Важливо розбити важкий шлях на тисячі маленьких легких кроків/

З чого почати шлях до цілі?

Запишіть ціль декількома словами на папері. Стисніть розпливчастий опис до мінімуму. Папір дозволяє конкретно показати чого необхідно досягти. Якщо важко виконати завдання, значить, мрія ще не оформилася в усвідомлену ціль.

Уявіть себе, коли Ви досягнете цілі. Які відчуття, емоції, плани на майбутнє? Відповіді прояснять наскільки необхідний результат. Якщо все в майбутньому ясно, зрозуміло, викликає радість, то ціль визначена вірно. Варто докладати зусилля.

Розбийте шлях досягнення на етапи. Просуватися маленькими кроками простіше. Виконуючи один крок, ясніше видно наближення фінішу. Збій на будь-якому етапі не страшний. Можна змінити маршрут, не втрачаючи кінцевого орієнтиру. Проміжні цілі психологічно легше виконувати, тому що вони складаються з простих, зрозумілих кроків.

Складіть план. Це обов’язкова умова. План повинен включати в себе проміжні цілі і дії. Важливо встановити тимчасові рамки. Розмиті терміни віддаляють цілі на невизначений час. План дозволяє побачити реальний розмір роботи, зусиль і сконцентруватися.

Не зупиняйтеся на досягнутому. Подолавши всі перешкоди і діставшись до цілі, не варто розслаблятися. Раз домігшись бажаного, необхідно активно рухатися далі. Успіх людини не обмежується однією ціллю. Будуйте плани на майбутнє і мрійте.

Пункти реального і успішного плану

 • конкретність;
 • відображення в цифрах;
 • реальні часові терміни;
 • узгодженість з іншими планами, навколишньою дійсністю;
 • викладені у письмовій формі;
 • прогноз очікуваних проблем та перешкод; заходи щодо їх подолання;
 • продумана можливість використовувати додаткові ресурси.

Психологічна самопідготовка

Всім знайоме прислів’я: «Очі бояться, а руки роблять». Іншими словами, результату досягають ті, хто долає внутрішній страх перед роботою.

Питання досягнення цілей дуже актуальні, тому що 80% людей так і не вирішуються за все життя реалізувати мрії. Вони не рухаються з місця. Дрейфують по життю. Звинувачують обставини і оточуючих людей. Сили, почати задумане, може надати психологічна підготовка. Необхідно створити позитивне ставлення до власних здібностей.

Психологи радять на кожне бажання сформулювати тверду установку.

 • Бажання – мрія, перетворена в конкретний результат. Установка – ціль дуже бажана і варта праці.
 • Бажання – впоратися з усіма кроками. Установка – ціль реально досягти.
 • Бажання – змінити життя так, щоб побачити результат. Установка – всі зміни прийнятні, допустимі, не суперечать життєвим принципам.
 • Бажання – застосувати здібності і можливості. Установка – в своєму арсеналі є навички, талант, працьовитість.
 • Бажання – підняти самооцінку. Установка – я гідний того, що хочу.

Метод візуалізації

Застосування методу наближає психологічно до досягнення мети. Пройдений шлях здається легше. Людина, продумуючи дії і представляючи себе в кінці, відчуває близькість результату. Не бачити себе переможцем, значить, програвати битву.

Готовність пожертвувати

Жертвувати чимось доводиться завжди. Зіставте мета з можливими втратами. Чи не доведеться заплатити надто дорого? В економічному плані корисно позбутися шкідливих звичок, боргів, навчитися відмовляти собі в швидкоплинних розвагах. Але якщо ціль не залишить часу для рідних і друзів? Якщо доведеться більше працювати в збиток родині? Чи готові ви до цього?

Три в одному

Для досягнення мети людина стає ініціатором ідеї, організатором, виконавцем задуманого. Якась роль може виявитися складною. Але будь-яку функцію реально перекласти на іншого або навчитися виконувати.

Ідеї ??легко запозичити. Нестачі в інформації зараз немає. Людські цілі схожі і досяжні. Знайти гідне прагнення не становить труднощів.

Організувати просування і роботу допоможе техніка. Будильник, органайзер, планшет, телефон – розбудять, нагадають, збережуть відомості. Берегти час важливо, чітко плануючи і виконуючи зобов’язання по відношенню до інших.

Виконувати задумане допоможуть ті кого можна найняти, попросити, співпрацювати на взаємовигідних умовах.

Баланс життєвих цілей

Людина не обмежує життя однієї ціллю. Паралельно досягаються маленькі цілі, йдуть до логічного завершення великі. Успіх можливий коли немає між ними протиріччя. Не можна одночасно бажати подорожувати по світу і організовувати бізнес. Поєднувати роботу над дисертацією з валянням на пляжі. Різні прагнення, як ланки одного ланцюга, повинні підсилювати один одного.

Бажання цілі схоже на виклик власному я. Чи зможу, чи впораюся? Це відчуття тривожності, емоційний сплеск. Ставлячи перед собою завдання, важливо на 50% бачити її вирішеною. Інша половина припадає на різні шляхи досягнення, які можуть змінюватися в залежності від обставин.

Люди, що володіють позитивним досвідом в досягненні цілей, можуть з часом ставити більш складні завдання. Згодом приходить знання механізмів роботи, здобуваються навички, з’являється більше впевненості.

Види цілей

Цілі бувають матеріальні, нематеріальні, якісні, кількісні, довгострокові і близькі.

Матеріальні цілі поєднуються з кількісними. Тут важливі критерії вимірювання результату, постановка точних завдань у цифрах.

Якісні цілі сумісні з нематеріальними. Це виховання особистості, розвиток відносин, створення сім’ї, успіхи в навчанні і кар’єрі.

Можна ставити якісну ціль бути дбайливим, люблячому батьком і поєднувати її з кількісної – відкладати гроші на навчання дітей. Врівноваженість і збалансованість напрямків дасть прекрасний результат.

Довгострокові цілі ставляться на проміжок від року і на десятиліття. Найбільш оптимальний проміжок, щоб досягти результату в кар’єрі, бізнесі, відносинах – від двох до трьох років.

Близькі – до12 місяців. Ідеальний термін для вирішення – 90 днів.

Відсутність цілей схоже на безглузде метання по життю.

Ідеальне досягнення цілі схоже на гру в шахи. Є бажання перемогти, є план дій, але він коригується залежно від обставин. Шахіст постійно рухається вперед і смакує почуття перемоги.

Не буває цілей недосяжних. Найчастіше, вони невірно поставлені і не узгоджені з реальною дійсністю. Дотримуйтесь принцип: чим менше крок, тим легше його зробити. Дорогу здолає той, хто по ній йде.

Одного мудреця запитали наскільки складно з’їсти цілого слона. Він відповів, що це просто. Треба лише розділити його на маленькі шматочки.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: