Як контролювати свої емоції?

Як контролювати себе і свої емоції

Люди, які вміють контролювати себе і свої емоції – захоплюють. Це люди, які вміють пам’ятати про свої цілі і не відволікатися на дрібниці, здатні адекватно діяти тоді, коли інші втрачають голову і вміють зберігати спокій у найважчих ситуаціях.


Звідки все це береться? Точно вам не скаже ніхто. Відсотків десять – це те, що визначається нашої фізіологією. Діти народжуються різними, у людей бувають акцентуації характеру. Збудливий тип не може впоратися зі своєю імпульсивністю, лабільний тип схильний настроям, психастенік всього боїться, епілептоід сам всіх лякає своєю гнівливістю, зміни гормонального фону змінюють характер і тип емоційного реагування.

Решту, тобто 90%, задається вихованням – і самовихованням. Є три основні звички, які забезпечують нам контроль емоцій, і вам не складно самим оцінити, наскільки ці звички є вже вашими.

Перша звичка – це звичка тримати бадьорий формат, а не турбуватися і киснути. Це те, з чого починає будь-яка армія, коли приймає новобранців: стійка смирно, а не розвалившись, розгорнути плечі і не сутулитися, очі на командира, а не блукають по сторонах, слухати що говорять, а не відволікатися, відповідати що належить, а не бурчати або скаржитися. Рухи чіткі та енергійні, очі уважні, інтонації бадьорі. Коли за місяці тренувань це буде вписано в тіло, тіло перестане деренчати і почне слухатися господаря. Саме цим створюється реальна база самоконтролю.

Це гранично проста і абсолютно чітка ознака: або людина володіє своїм тілом і звикла його контролювати, або ні. Якщо немає фізичного контролю, неможливий і психологічний самоконтроль. Бачите в тілі деренчання – не помилитеся, припустивши, що у людини імпульсивні реакції, зміна настроїв і безконтрольні емоції. В даному випадку тіло повністю визначає особливості нашої поведінки.

Підказка: якщо ви не в армії, то для розвитку тілесного формату найкорисніше під рукою – це танці. І, ширше – спорт!

Друга звичка – це звичка жити не почуттями, а головою. Це не про те, що у вас не повинно бути емоцій, а розуміння того, що емоції повинні бути вашим інструментом. Це скоріше філософія життя, це ваші цінності та переконання, згідно з якими важливі питання повинні вирішуватися обдумано, спокійно і розумно, а не під диктатом почуттів. Є люди, яким це не близько, які свою імпульсивність називають спонтанністю, яким жити почуттями подобається, а розумно жити нудно. Це їхній вибір, але за цей вибір доводиться платити тим, що при такій філософії життя контролювати свої почуття виявляється важко.

Третя звичка – звичка в будь-якій важкій ситуації конструктивно діяти, а не опускати руки. Люди, які часто хвилюються, байдикують, коли все добре, і страждають, коли виникають проблеми. Діяльні люди живуть по-іншому. Якщо є проблеми, діяльні люди включають голову і їх вирішують. Якщо проблеми вирішені і все гаразд, діяльні люди йдуть вперед, до цілей. Який спосіб життя вам ближче?

Чим більше у людей вільного часу, який вони не знають чим зайнятися, тим більше вони схильні до депресій. Коли ви зайняті, вам не до переживань, і кращий спосіб не мучитися непотрібними переживаннями – зайнятися справою. Якщо ви знаєте що робити – робіть. Якщо не знаєте – думайте. Якщо думати доводиться довго, а рішення все не приходить – відпочиньте займіться поки іншими справами, але сидіти, нічого не робити і переживати – остання справа.

Разом, ваші звички і життєві принципи прості: ніколи не опускаю руки, завжди думаю, завжди бути при справі. І – бадьоро вперед!

Зауважте: ці звички зовсім не психологічні: в них немає глибини, немає таємничості, вони прості як табуретка. Саме це найбільше дивує в успішних бізнесменах: вони не знають (і не хочуть знати), що таке “прийняти, що сталося”, “жити тут і зараз”, “вичерпування плюсів”, ведення “щоденника успіхів” та інші традиційні психологічні прийоми для нормалізації внутрішнього стану: вони їм начебто не потрібні. Вірно, так і є. Якщо у вас вбудовані ці три базові звички, ви впевнено захищені від більшості негативних переживань і психологічної допомоги не потребуєте.

Так, вам це дійсно не потрібно. Танки бруду не бояться. Те, що турбує і вантажить інших, не турбує вас: ви вирішуєте проблеми по мірі їх надходження і спокійно йдете далі.

НІКОЛИ НЕ ОПУСКАТИ РУКИ.
ЗАВЖДИ ДУМАЮ.
ЗАВЖДИ БУТИ ПРИ СПРАВІ!

Якщо ж ці звички у вас поки не напрацьовані, вам потрібно рухатися одночасно в двох напрямках: все-таки освоювати ці звички і одночасно з цим освоювати науку практичної психології. Можу сформулювати це різкіше. Вибирайте: Або освоїте ці три простих навика, або будете все життя розбиратися у своїх складних психологічних проблемах.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: