Як мотивувати себе?

мотивація

Мотивація – це стимулювання кого-небудь на виконання певних дій, і часто дане поняття застосовується у сфері управління персоналом. Існують традиційні методи мотивації, матеріальні та нематеріальні, нестандартні і так далі. Про це ми всі знаємо. Питання починають виникати тоді, коли мотивація стосується нас самих – як мотивувати себе? І саме мотивувати, а не насильно змушувати робити ту чи іншу дію? Мотивувати на успіх, на досягнення мети, в цілому на спонукання до дії? Що і як для цього робити, а чого краще уникати?


Подивимося по порядку методи, які безпосередньо залежать від вас, від вашого мислення та вміння правильно себе налаштувати:

1. Наші думки матеріальні, і кожен з нас в цьому не раз і не два переконувався. Тому перший підхід на шляху до само мотивації – це позбавлення від негативних думок, тривожного очікування і песимістичних прогнозів. Кожен раз, коли ви уявляєте найгірший результат якої-небудь справи, малюєте її собі в похмурих фарбах, ви самим прямим чином сприяєте тому, щоб так воно і сталося насправді!

«Надійся на краще, готуйся до гіршого» – тверезо оцінюйте ситуацію, подумайте про гірший кінець, підготуйтеся до нього і відпустіть ці тривожні думки. Все складеться якнайкраще вже тому, що ви підготовлені до будь-якого розвитку подій.

2. Кожен новий день – це нова можливість здобути перемогу – над собою, на роботі, на шляху до мети, в особистих взаєминах і т.п. Пам’ятайте, що ви і тільки ви робите вибір: перемогти або програти в конкретній ситуації. Тільки лише відкривши очі вранці, подумайте про те, що саме сьогодні буде краще, ніж учора, тому що у вас є стільки можливостей одержати маленькі перемоги, зробити щось хороше і поліпшити що-небудь у своєму житті. Ви з самого ранку, навіть незважаючи на ранній підйом, зарядіть себе позитивною енергією, будете протягом дня спритні, сильні і впевнені в собі і в своїх діях. Ви керуєте своїм життям і її сприйняттям – зробіть так, щоб щоранку вам хотілося скоріше встати з ліжка, діяти і просто насолоджуватися життям.

3. Навздогін до попереднього підходу наступний: краща самомотивація – це та, яка починається з ранку. Неважливо, чи це ранок понеділка, середи або неділі – головне, що ви налаштували себе встати раніше, ніж зазвичай і зробили це добровільно.

Логічно ж, що раз ви раніше встали, то і зробити встигнете більше, ніж зазвичай. Навіть якщо говорити про ранній підйом в неділю, коли немає термінових справ і не потрібно нікуди поспішати, то у вас з’являється багато часу, який можна витратити на себе: на читання книги, яку давно відкладали, на похід в басейн, зустріч з декількома старими друзями або на неспішну прогулянку з дітьми та сім’єю в місцевому парку.

4. Тільки позитив і тільки хороший настрій! Пам’ятайте, що ми самі керуємо своїм життям і його сприйняттям? Так почніть шукати хороші сторони в кожній, на перший погляд, неприємній ситуації і проблемиі. Вам же ж напевно не дуже подобаються люди, які постійно у всьому бачать тільки погане, від них чутні лише одні скарги (на роботу, на життя, на сім’ю, на здоров’я), і вони примудряються в будь-якій позитивній справі побачити підступ і привід до нового невдоволення? Уникайте таких людей і не дозволяйте їх негативу і невдоволенню псувати вам настрій. Пропоную не поповнювати ряди песимістів, а намагатися постійно бути в гарному настрої, щоб такі ж позитивно налаштовані люди почали до вас тягнутися.

Так, ви можете заперечити, що є такі серйозні і трагічні ситуації в житті, коли позитивних сторін просто-напросто немає. Тут можу сказати тільки одне: будь-яка подібна ситуація робить вас сильніше, це досвід, який формує характер і вчить протистояти труднощам. Вони показують, що для вас насправді має значення і до чого варто прагнути.

5. Сумніви – ворог номер один! Буває у вас таке, що перебуваючи на шляху прогресу і поліпшення своїх справ, коли все добре і все гладко, починають з’являтися сумніви: «А чи все я роблю правильно?», «А чи правильний шлях я обрав»? Це називається «невпевненість у собі», і вона в одну секунду може зруйнувати всю вашу само мотивацію.

Впевненість у собі – це не тільки значна частина мотивації, це самий що не є важливий елемент успіху в житті. У нашому випадку, коли ви сумніваєтеся в правильності дій, необхідно навчитися довіряти самому собі. Якщо ви дали собі слово не робити чогось або зробити до певного часу, то постарайтеся стримати обіцянку. Навчившись довіряти собі, ви позбудетеся від сумнівів на шляху до кращого життя, і ваша мотивація збережеться.

6. Шляху назад немає! Повернемося до ранкового підйому, коли ви усвідомлено встаєте раніше, щоб встигнути зробити більше: погодьтеся, у вас є вибір, подрімати ще 5 хвилиночок чи все-таки підняти голову від подушки. Але якщо, наприклад, рівно о 6:00 хто-небудь виливає на вас відро холодної води, ви не просто підніміть голову від подушки, але дуже швидко встанете без будь-якого натяку на сонливість. Альтернативи тут немає. Або, наприклад, ви посперечалися зі своїми друзями, що пострижеться на голо або зробите щось неприйнятне для вас у випадку, якщо до кінця року не досягнете своєї мети. Не залишайте собі вибору і альтернативи – чим не потужна мотивація?

7. Відчуйте свій прогрес. Люди влаштовані так, що якщо який-небудь процес дій довгий час не дає прогресу, і прогрес цей навіть у майбутньому важко уявити, то цей процес найчастіше припиняється. Це просте фізіологічне збереження енергії і сил, а в якихось випадках і звичайна лінь. Ви не бачите результату своїх дій ? рівень мотивації знижується ? дії припиняються ? мета не досягнута.

Тому намагайтеся вимірювати свої невеликі перемоги на шляху до головного, зміцнюйте свою мотивацію, покажіть самому собі, що робота йде, прогрес є і з кожним днем ??набирає обертів. Наприклад, ви вже місяць качаєте прес і займаєтеся фітнесом, але фігура якою була, такою і залишилася, а на животі ні натяку на «кубики». Але ви повинні були помітити, що стан і самопочуття значно покращилося, немає жодних проблем зі сном, а вранці вам стало легше вставати, а втомлюєтеся ви на роботі не так швидко, – це все тому, що фізичні вправи дали вам додаткову енергію. Це і є ваші невеликі перемоги, прогрес на шляху до ідеалу.

8. Будьте краще, ніж Ви самі!

«Будь краще, ніж ви були учора, а не краще, ніж інші» – ще одна загроза мотивації і впевненості в собі, коли ви починаєте порівнювати себе з іншими, ідеальними на ваш погляд людьми. Часте зловживання цією звичкою може призвести до досконалої демотивації.

У кожного з нас свій рівень досягнень, тому не варто порівнювати свій невеликий прогрес з успіхами інших. Різним людям потрібні різні періоди часу і різні обсяги навантаження для того, щоб досягти тієї чи іншої мети. Кожен з нас індивідуальний практично за всіма критеріями і показниками, порівнювати можна хіба що спортсменів на змаганнях або музикантів на конкурсі, але ж і тут виникають нюанси і деталі порівнянь – а все тому, що потрібен індивідуальний підхід і врахування всіх складових прогресу.

Ви самі – ось ваш головний конкурент на шляху до успіху, той, кого потрібно обганяти і перемагати кожну хвилину, кожен день і ставати за рахунок цього сильніше і краще.

Постійно мотивувати самого себе складно, але, як ви вже зрозуміли, рівень цієї складності визначаєте тільки ви. Тільки ви можете дозволити собі досягти того, про що мрієте, тільки ви керуєте своїм життям, як би банально це не звучало. Як мовиться, при відповіді на питання «Чи зможу я чи ні?» Ви завжди виявитеся праві.

Сподобалась стаття? Будь ласка, поділіться зі своїми друзями:
Коментарів: 3
  1. Анна

    про те, як мотивувати себе, читайте також у №12 журналу “Експеримент”

  2. Головне мати справжню мету чи ціль, тоді мотивація сама з’явиться

  3. Таня

    За мотивацією можете також звертатися до книг Романа Кушніра :)

Залишити відповідь

:) :D :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: